tesa

Jak zamontować w kuchni dodatkowe półki bez widocznych mocowań?

data aktualizacji: 28-04-2021, 06:00 – artykuł promocyjny

Duża i praktycznie urządzona kuchnia, w której wszystko można z łatwością pomieścić, a każdy element ma dokładnie zaplanowane miejsce na przechowywanie. To idealny scenariusz, szczególnie dla miłośników gotowania. Coraz to nowe sprzęty ułatwiające pracę i mnogość różnych składników często jednak sprawiają, że z czasem zaczyna nam brakować miejsca. Przy ograniczonym metrażu najlepszym rozwiązaniem na problem przepełnionych szafek i blatów może być zamontowanie dodatkowych półek. Jak bez wiercenia zamontować półki bez widocznych mocowań? Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci na nowo zorganizować kuchnię.

Jak zamontować w kuchni dodatkowe półki bez widocznych mocowań?

Jak wybrać odpowiednią półkę do kuchni?

 

Wybierając półkę do kuchni trzeba wziąć pod uwagę kilka różnych czynników. Po pierwsze – wygląd, który będzie pasował do pozostałego wyposażenia w pomieszczeniu. Nie musisz koniecznie dobierać elementów tak aby były w identycznym kolorze czy fakturze. Postaraj się jednak aby pasowały do siebie stylem i w miarę możliwości komplementowały się wzajemnie. Po drugie – materiał i jakość wykonania. Szukając półki do kuchni, weź pod uwagę jej przeznaczenie. Warto aby była ona odporna na działanie wody i ława w czyszczeniu. Po trzecie – konstrukcja. Półka do kuchni powinna być praktyczna, a więc mieć wymiar, który nie tylko pozwoli na montaż w łatwo dostępnym miejscu, ale też pomieści wszystkie niezbędne przedmioty.

 

Montaż półki na taśmę samoprzylepną

 

Montaż na taśmę samoprzylepną to świetna alternatywa dla wiercenia, szczególnie jeśli nie chcesz ryzykować zniszczeniem płytek, szkła, kamienia czy dekoracyjnych paneli umieszczonych nad blatem. Taśmy montażowe służą do trwałego mocowania i z powodzeniem można je stosować na większości twardych, gładkich i jednolitych powierzchni. Są jednak przeznaczone przede wszystkim do płaskich przedmiotów. Decydując się na taką metodę, najlepiej będzie wybrać płytkie półki wyposażone w tylną ścianę, która zapewni dostateczną powierzchnię styku i pozwoli na udany montaż. Taśmę nakładaj na całej powierzchni, długimi pionowymi pasami. Pamiętaj, że jej ilość musi być dostosowana nie tylko do wagi, ale również do wielkości wieszanego przedmiotu.

Montaż półki na taśmę samoprzylepną

 

Łatwy montaż na śruby samoprzylepne bez wiercenia

 

Jeśli wybrana przez Ciebie półka ma otwory przeznaczone do jej przykręcenia, możesz zdecydować się na wykorzystanie śrub samoprzylepnych. To szczególnie praktyczne rozwiązanie dla tych półek, które nie mają płaskiej tylnej ściany. Ponadto, jest to metoda przewidująca zarówno łatwy montaż jak i usuwanie z gładkich i jednolitych powierzchni. Mocny klej wymaga 24h na utwardzenie. Po tym czasie, w zależności od wybranego wariantu, jedna śruba może utrzymać nawet do 10 kg. Jeśli zechcesz zdemontować półki lub zmienić ich położenie – nic prostszego! Wystarczy przekręcić podstawę śruby, a ewentualną resztę kleju usunąć skrobakiem, np. takim jaki stosuje się do czyszczenia płyt od kuchenek elektrycznych oraz indukcyjnych.

Łatwy montaż na śruby samoprzylepne bez wierceniaŁatwy montaż na śruby samoprzylepne bez wierceniaŁatwy montaż na śruby samoprzylepne bez wierceniaŁatwy montaż na śruby samoprzylepne bez wiercenia

 

Półki i uchwyty bez widocznego mocowania

 

Inną możliwością jest zakupienie gotowych akcesoriów ze zintegrowanym systemem mocowania bez wiercenia. Aby stworzyć praktyczne miejsce do przechowywania, możesz wykorzystać metalowe półki i koszyki lub reling kuchenny. Dzięki specjalnej konstrukcji pozwalają one na łatwy i szybki montaż, a przy tym są estetyczne i bez widocznych mocowań. Adapter napełniany klejem jest ukryty pod metalowymi osłonkami wbudowanymi w konstrukcję wieszaków.

Półki i uchwyty bez widocznego mocowania

 

Inne metody na montaż bez wiercenia

 

Jeśli zależy Ci na dodatkowym miejscu na przechowywanie, ale nie masz wystarczającej ilości miejsca, aby zamocować półkę nad blatem, możesz wypróbować inne pomysły na organizację przestrzeni. Na przykład umieszczenie dodatkowych pojemników w szafkach lub zawieszenie niezbędnych przedmiotów na poręcznych haczykach. Praktyczne plastry montażowe z technologią tesa® Powerstrips zagwarantują łatwe i bezpieczne mocowanie bez konieczności wiercenia.

Metody na montaż bez wierceniaMetody na montaż bez wierceniaMetody na montaż bez wiercenia

Kontakt w sprawie produktów:

tesa tape Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 184
60-166 Poznań
tel. 603 857 271
www: www.tesa.pl
mail: wyślij wiadomośćplastry montażowe » haczyki montażowe » dwustronne taśmy montażowe » taśmy klejące » taśmy malarskie » haczyki wodoodporne » rozwiązania samoprzylepne » akcesoria łazienkowe
 

Zobacz zdjęcia w galerii tesa tape:
Podobne artykuły
Jak zrobić zielny ogródek w kuchni?

porady

Jak zrobić zielny ogródek w kuchni?

Zioła to popularny dodatek do wielu potraw. Są niezbędnym elementem zdrowej, smacznej kuchni. Wykorzystywane... więcej...
Partnerzy

Peka  logo Elkamino Dom

Rejs Tesa

Electrolux     

logo Deante    Grupa Armatura

Franke   logo Helios

  logo Śnieżka   

     Laveo   APM MORKOM

    nVent    Amix  

Kuchinox   Emako