patron działu Meble kuchenne Peka

Oświetlenie podszafkowe do kuchni

data aktualizacji: 02-02-2022, 10:05 – artykuł promocyjny

Oświetlenie w kuchni warto zróżnicować, a jedną z podstawowych stref, o którą musimy szczególnie zadbać, jest przestrzeń blatów roboczych. Zazwyczaj znajdują się one w cieniu szafek wiszących, a ich doświetlenie z sufitu nie jest dostateczne. Warto zatem wyposażyć się w system oświetleniowy montowany pod szafkami górnej zabudowy. Takie rozwiązanie to nie tylko lepsza widoczność, ale także doskonały sposób na ciekawe wykończenie mebli i oświetlenie akcentujące we wnętrzu. Jakie oprawy podszafkowe wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Oświetlenie podszafkowe do kuchni

Zastosowanie optymalnego oświetlenia w kuchni znacząco poprawia komfort korzystania z tego pomieszczenia i to nie tylko po zmroku, ale także w ciągu dnia. Taka inwestycja opłaci się nam podwójnie, bo również dba o nasz wzrok, który nie jest przesilony zbyt słabym światłem górnym. Oświetlając blat roboczy, tworzymy także miły klimat w pomieszczeniu. Wybierając system, który spełni nasze oczekiwania, warto postawić na dobrej jakości oświetlenie LED.

fot.: Profil Neoline


 

Oświetlenie podszafkowe w kuchni - jakie parametry, na co zwrócić uwagę?

 

Blat kuchenny to strefa, w której dużo się dzieje. Decydując się na oprawy zamontowane w ciągu roboczym, koniecznie zwróćmy uwagę na ich jakość. Wysoka funkcjonalność idąca w parze z estetycznym wyglądem pozwolą osiągnąć najlepsze efekty wizualne. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się, czy lepiej pasują nam spoty, czyli pojedyncze lampki, czy wolimy oświetlenie liniowe. Zależy to głównie od wielkości powierzchni do oświetlenia. W kuchni remontowanej koniecznie należy sprawdzić sposób zasilania i ilość dostępnych gniazdek. Dla miłośników nowoczesnych i bardzo wygodnych rozwiązań polecane są systemy z wyłącznikami zbliżeniowymi, a dla każdego, kto lubi oszczędzać, jedynym słusznym wyborem są źródła LED. Z kolei oświetlenie z serii RGB daje wiele możliwości dekoracyjnych. Jeszcze większe zaawansowanie funkcjonalności w połączeniu z dekoracyjnym charakterem znajdziemy w profilu z dwoma taśmami LED. Jedna taśma oświetla blat roboczy, a druga jest skierowana prosto w dół na ścianę, dzięki czemu możemy zadbać o ciekawe podświetlenie na przykład dekoru na ścianie lub modnych płytek.

fot.: Profil Neoline posiada dwie taśmy LED - jedno światło robocze (można użyć mocniejszej taśmy LED), drugie dekoracyjne (można użyć słabszej taśmy lub w kolorze)

Właściwie zamontowane podszafkowe oświetlenie sprawi, że wykonywanie codziennych czynności, typu krojenie, gotowanie czy zmywanie, stanie się znacznie bezpieczniejsze i mniej kłopotliwe. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest oświetlenie w postaci taśm LED. Ich energooszczędna praca oraz bardzo długa żywotność czynią je ekologicznym i opłacalnym rozwiązaniem.

 

Jak zaplanować oświetlenie podszafkowe oraz jakie sterowanie wybrać

 

Aby nasz blat stał się dostatecznie jasny, musimy zadbać o odpowiednią ilość i barwę światła. Jednostką miary dla strumienia świetlnego jest lumen (lm), który określa nam ilość światła, jaką emituje dane źródło. Zazwyczaj stosuje się przelicznik, że ok. 700 lm na metr blatu to odpowiednik tradycyjnej żarówki o mocy 60 W i jest to wartość odpowiednia do oświetlenia stosowanego w warunkach domowych. Warto rozważyć opcję montażu ściemniacza, dzięki któremu zyskamy możliwość dozowania ilości światła w zależności od potrzeb.

Jak zaplanować oświetlenie podszafkowe oraz jakie sterowanie wybrać

fot.: Wysokiej jakości profil Neoline posiada różne opcje sterowania, dzięki czemu zawsze możemy liczyć na optymalne oświetlenie

Barwę światła dobieramy raczej do wystroju wnętrza oraz do własnych preferencji, jeśli wolimy światło ciepłe, to postawmy właśnie na taki wariant. Zimne światło (ok. 6000 K) daje najlepsze efekty w strefie roboczej, jednak jeśli ktoś woli ciepłą barwę, to ten wybór również nie będzie błędem. Z kolei mleczna powierzchnia kloszy zapewni miłe dla oka równomierne i ukierunkowane rozproszenie światła. Natomiast przezroczysta (transparentna) osłona przepuszcza dużą ilość światła, które potrzebujemy, np. do pracy.

Kontakt w sprawie produktów:

Design Light Sp. z o.o.
ul. Wrocławska 1B
48-340 Głuchołazy
tel. +48 603 983 727
www: designlight.pl
mail: sklep@designlight.pl marketing@designlight.plOświetlenie meblowe LED: Oświetlenie podszafkowe LED » Oświetlenie do szaf » Oświetlenie do szuflad LED » Oświetlenie schodowe LED » Oprawy sufitowe i żarówki LED » Taśmy LED: Mono » Bicolor » RGB » Neon Flex » Profile aluminiowe do taśm LED: nawierzchniowe i kątowe, wpuszczane, architektoniczne » Sterowniki do LED » Wyłączniki do systemów LED » Zasilacze LED: 12V DC » 24V DC » Przewody instalacyjne LED » Gniazda meblowe: nablatowe » wpuszczane » automatyczne » Czujniki ruchu i zmierzchu

 

Zobacz zdjęcia w galerii  Design Light:

Design LightDesign LightDesign LightDesign LightDesign Light

facebook.com/DesignLightLEDlighting
YouTube/channel
Podobne artykuły
Nordic Style - uchwyty w antycznej miedzi

meble kuchenne

Nordic Style - uchwyty w antycznej miedzi

Funkcjonalny minimalizm połączony z jasnymi rozświetlonymi wnętrzami charakteryzuje styl skandynawski,... więcej...

Zabudowa narożna w kuchni

meble kuchenne

Zabudowa narożna w kuchni

W każdej kuchni przechowuje się dużo różnego rodzaju produktów i akcesoriów. Wszystkie... więcej...

Przedłużacze oraz przepusty meblowe

meble kuchenne

Przedłużacze oraz przepusty meblowe

Wybierając meble kuchenne coraz częściej zwracamy uwagę na to, czy wyposażone są one w rozwiązania,... więcej...