konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Półki obrotowe, wysuwane, czy cargo - co do szafek rogowych?

data aktualizacji: 09-02-2021, 09:34 – artykuł promocyjny

W każdej kuchni, poza zabudową jednoliniową, pojawiają się dolne szafki narożne. Lubimy je za dużą pojemność, ale większość osób narzeka na brak wygody w czasie ich użytkowania. Uciążliwy dostęp do wnętrza szafki powoduje, że nie są one optymalnie wykorzystane, a w ich wnętrzu panuje bałagan. Rozwiązaniem są akcesoria meblowe dedykowane szafkom rogowym. Poniżej prezentujemy 3 kornery marki REJS, które ułatwią korzystanie z narożnika. 

Półki obrotowe, wysuwane, czy cargo - co do szafek rogowych?

Narożniki meblowe znajdziemy w większości kuchni – w tych, w których zabudowa ma kształt liter: L, U i G. Ich największą zaletą jest pakowność. Jednak w praktyce często oznacza najtrudniejszy dostęp do zapasów. Narożniki występują w dwóch wariantach:

  • mają kształt prostokąta z jednym frontem zlokalizowanym na dłuższym boku.
  • dwa narożne boki mają taki sam wymiar (zazwyczaj 90 cm). Ten rodzaj szafek ma więc kształt kwadratu ze ściętym rogiem (ma wówczas jeden front) lub wycięciem w kształcie L (dwa fronty są połączone odpowiednimi zawiasami).


Jakie akcesoria można w nich zastosować, by uniknąć tradycyjnych półek, do których dostęp będzie znacznie ograniczony przez wąskie fronty? Rozwiązaniem są kornery marki REJS.

 

Kornery REJS, czyli 3 sposoby na szafkę narożną


1. Obrotowe półki


Zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem przeznaczonym do narożników diagonalnych są systemy półek obrotowych REJS. Zawieszone na centralnie położonym, pionowym drążku półki z płyty lub druciane ażurowe kosze, można swobodnie obracać tak, by umożliwić sobie dostęp do wszystkich stojących w głębi produktów. Rozmiar frontu nie ma znaczenia, podobnie jak wymiar szafki. Systemy obrotowe REJS dostępne są bowiem w kilku rozmiarach i wariantach. Kosze mogą mieć kształt lekko ściętego koła, półkola lub ¾ koła. Niewysokie relingi otaczające każdy z nich zabezpieczają produkty przed upadkiem, nie przeszkadzając w codziennej pracy.  
Co ważne montaż tego typu systemów jest bardzo prosty – wystarczy zamocować drążek do dna szafki, powiesić na nim kosze i na koniec – przytwierdzić w odpowiednim miejscu do blatu. W zależności od modelu, maksymalne obciążenie każdej z półek to: od 5 do 7,5 kg.

Obrotowe półki


2. Półki wysuwane – Corner Optima


Na nieco innej zasadzie działają półki wysuwane Corner Optima, które polecane są do narożników o kształcie prostokąta. Te – w odróżnieniu od koszy obracanych, można swobodnie wysunąć w całości z korpusu, tak by jeszcze bardziej ułatwić sobie poszukiwania potrzebnych w danej chwili przedmiotów.

System składa się z dwóch niezależnych od siebie półek zbudowanych z wysokiej klasy płyty meblowej (w kolorze białym lub grafitowym). Każda z nich jest odpowiednio wyprofilowana, tak by optymalnie wykorzystać przestrzeń. Każdą też otacza niewysoki reling umożliwiający przechowywanie większej liczby produktów, a jednocześnie zabezpieczający je przed upadkiem. Półki wysuwamy w dwóch sekwencjach, za pomocą płynnego, falistego ruchu. Mechanizm działa sprawnie nawet przy maksymalnym obciążeniu, które wynosi 15 kg na półkę.

Półki wysuwane - Corner Optima


3. Wysuwane cargo – Corner Comfort i Corner Front


Wysunąć z korpusu narożnika można również cargo – Corner Comfort i Corner Front. Systemy te składają się z dwóch dwupoziomowych elementów – koszy lub półek. Występują w kilku wersjach. Ze srebrnym stelażem mają dno ażurowe z drutu lub pełne z białej tacki z tworzywa. W wersji z grafitowym stelażem mają kosze z dnem z grafitowej płyty wiórowej z obrzeżem chromowanym. I tu, i tu wysokość półek można regulować i modyfikować. Czym się różnią?

Wysuwane Cargo

W przypadku Corner Comfort całkowicie wyciągnąć z szafki można obie dwupoziomowe części. Z kolei system Corner Front pozwala na pełne wysunięcie na zewnątrz jednego dwupoziomowego kosza (tego, do którego przytwierdzony jest front). Druga część systemu podczas otwierania szafki przesuwa się z jej głębi w kierunku frontu.


Tak duży wybór różnych rozwiązań do szafek narożnych pozwala dopasować akcesoria do już posiadanej lub dopiero planowanej zabudowy, i co ważniejsze – do naszych potrzeb. Dzięki nim uciążliwe i czasochłonne poszukiwania potrzebnych zapasów w narożnikach nie będą już konieczne. Wszystko będziemy mieli w zasięgu ręki w kilka chwil.

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Jak dobrać uchwyty do mebli

meble kuchenne

Jak dobrać uchwyty do mebli

Choć są dość niewielkie, uchwyty meblowe mogą stanowić ważny element mebla i całkowicie odmienić... więcej...

Kuchnia otwarta - ciekawe realizacje

meble kuchenne

Kuchnia otwarta - ciekawe realizacje

Współczesna kuchnia to miejsce wielofunkcyjne. Połączona z jadalnią stanowi prawdziwe serce domu.... więcej...

Sposoby na zagospodarowanie przestrzeni dolnych szafek narożnych

meble kuchenne

Sposoby na zagospodarowanie przestrzeni dolnych...

Zastawa, garnki, akcesoria, sprzęt AGD, zapasy oraz szereg mniej i bardziej przydatnych drobiazgów... więcej...