Nastrojowe aranżacje w kolorach roku 2021

data aktualizacji: 05-02-2021, 07:32 – artykuł promocyjny

Gdy za oknem mróz i wiatr, w naszym domu wyjątkowym powodzeniem cieszą się miękkie koce i przytulne poduszki. Idealnie do nich pasuje filiżanka gorącej herbaty, kawy lub kubek z kakao. Na nastrój z pewnością wpływają także dodatki w postaci aromatycznych świec oraz odpowiednia aranżacja wnętrza. Możemy pokusić się o wprowadzenie do niej kolorów roku, które w 2021 bazują na słonecznym żółtym i uspokajającej szarości. Jak wykorzystać je we własnym M?

Nastrojowe aranżacje w kolorach roku 2021

Instytut Pantone, tradycyjnie już wytypował kolory odzwierciedlające naturę nowego roku. Wśród nich znalazły się, podobnie jak w 2016 roku, aż dwie barwy: kojąca Ultimate Grey (odcień szarości) i optymistyczna Illuminating Yellow (odcień żółci). Każda z nich ma znaczenie symboliczne – mają dawać otuchę i nadzieję na lepsze jutro. A w dodatku ich liczba podkreśla, że potrzebujemy siebie nawzajem. Na kanwie żółto-szarej kolorystyki możemy więc urządzić modne i optymistyczne wnętrza, w których czuć ducha 2021 roku, pełnego wiary w dobrą przyszłość.


Spokojne tło, żywiołowe dodatki


Sprawdzonym patentem na piękną aranżację pomieszczeń jest wybór stonowanej barwy wiodącej – w tym przypadku szarości oraz energetycznych dodatków w odcieniach koloru żółtego, które ją uzupełnią. Gdy odpowiednio wyważymy proporcje, rezultat końcowy może przerosnąć nasze oczekiwania.

Śnieżka kolor roku żółty szary


Pomalowane na szaro ściany stworzą ponadczasowy efekt, a jeśli użyjemy plamoodpornej farby, jak np. Śnieżka Plamoodporna, powierzchnię łatwo utrzymamy również w czystości przez długi czas. Pamiętajmy, że malowanie to także najszybszy sposób na ponowną zmianę wyglądu wnętrza, kiedy zapragniemy jego metamorfozy.

Śnieżka Plamoodporna szary P27 Ponadczasowa


Jakie wyposażenie dobrać do pomieszczenia? W przypadku salonu, który stanowi centrum życia każdego domu doskonale będzie wyglądała grafitowa sofa – piękna i niezwykle praktyczna – jasne obicia szybko się brudzą, a więc wymagają częstego prania. Aby wybrany przez nas wypoczynek zyskał świeży wygląd, wystarczy przyozdobić go dekoracyjnymi poduszkami, nawiązującymi odcieniem do Illuminating Yellow.  W takiej tonacji powinny być także utrzymane inne tekstylia: zasłony, dywany, narzuty… Warto bawić się deseniami i ciekawymi fakturami materiałów, gdyż w ten sposób uzyskamy wielowymiarowy efekt i głębię. Dodatkowo, meble sprawdzą się zarówno na białym, jak i czarnym wybarwieniu. W pierwszym przypadku nawiążemy bez problemu do klimatu boho czy stylu skandynawskiego, a w drugim do industrialnego bądź nowoczesnego, dopasowując odpowiednie dodatki.

Śnieżka kolor rokuŚnieżka kolory roku 2021

 


Tło pełne wigoru, zgaszone wyposażenie


A gdyby tak odwrócić akcenty kolorystyczne w aranżacji? Ten pomysł przypadnie do gustu zwłaszcza osobom, które lubią awangardowe rozwiązania. Nie musimy wymalować na żółto wszystkich ścian, ale np. tylko jedną z nich, tą najbardziej eksponowaną w naszym mieszkaniu. Pozostałe można zaś pokryć szarą farbą, używając np. odcienia „Nowoczesna” z palety barw Śnieżki Plamoodpornej, który złagodzi żywiołowość słonecznej tonacji (jak chociażby „Energiczna” z tej samej kolekcji). Innym ciekawym patentem jest wymalowanie przy użyciu farby strukturalnej, imitującej powierzchnię betonową i zakup mebli o żółtym wybarwieniu, najlepiej w połysku, pamiętając, aby nie przesadzić z ilością takiego wyposażenia (dobrze będzie wyglądać też żółto-złota struktura i szare meble).

Śnieżka kolor roku

Śnieżka plamoodporna Szary P26 NowoczesnaŚnieżka plamoodporna żółty P31 Energiczna

 


Dzięki temu stworzymy oprócz kolorystycznego, dodatkowo interesujący kontrast faktur: mat/chropowatość kontra błysk. – Aktualnie niezwykle modne są również dekoracje 3D na ścianach w postaci cienkich listewek ułożonych szeregowo obok siebie – możemy wykorzystać ten patent np. w salonie, na tzw. ścianie medialnej. Wystarczy ją pomalować na szaro, a listewki na żółto, przyklejając je na środku na co najmniej 1/3 powierzchni. Na takiej konstrukcji ciekawie będzie prezentował się telewizor – tłumaczy Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego w FFiL Śnieżka SA.


Każdy rok przynosi nowe wyzwania. Z biegiem lat zmieniamy się i mamy inne oczekiwania, również w kwestii wystroju naszego domu. Za pomocą kolorów możemy w prosty sposób dostosować swoje ukochane miejsce do nowych czasów i związanych z nimi potrzeb. Barwy mają ogromną moc terapeutyczną. W niepewnych czasach doceniamy ich działanie. Bawmy się więc nimi – na zdrowie!

 

Kontakt w sprawie produktów:

Śnieżka Trade of Colours sp. z o.o.
Chłodna 51
00-867 Warszawa
tel. 801 500 801
www: www.sniezka.pl
mail: wyślij wiadomośćDZIAŁ HANDLOWY:

39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44
woj. podkarpackie
 

farby do wielu zastosowań farby emulsyjne dekoracyjne do malowania wewnątrz pomieszczeń emulsje do pomieszczeń wilgotnych farby i lakiery do drewna farby i emalie do metalu kleje zaprawy masy i mieszanki tynkarskie masy i mieszanki do szpachlowania lakiery impregnaty do drewna lakierobejce farby gruntujące


Zobacz zdjęcia w galerii Śnieżka:
Podobne artykuły
Sposoby na piękną kuchnię

ściany i podłogi

Sposoby na piękną kuchnię

Kuchnia w większości domów stanowi centrum, w którym kwitnie życie rodzinne i towarzyskie.... więcej...

Spieki kwarcowe - nowa jakość kamienia. Zastosowanie, właściwości.

ściany i podłogi

Spieki kwarcowe - nowa jakość kamienia. Zastosowanie,...

Efekt prawdziwego kamienia bez niegodności związanych z jego użytkowaniem i montażem zapewniają spieki... więcej...

Letnie metamorfozy w domach - najwyższa pora!

ściany i podłogi

Letnie metamorfozy w domach - najwyższa pora!

Letnie widoki zawsze pozostają w naszej pamięci miłym wspomnieniem. Czas kiedy w przyrodzie wszystko jest... więcej...