konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

patron działu Meble kuchenne Peka

Segregacja śmieci - systemy, które ją ułatwiają

data aktualizacji: 23-12-2020, 13:04 – artykuł promocyjny

Segregacja odpadów jest koniecznością. Im szybciej wyposażymy naszą kuchnię w funkcjonalny system, tym łatwiej wdrożymy prawidłowe nawyki do naszego życia. Zestawy do segregacji śmieci wcale nie muszą zajmować dużo miejsca. Nawet ich montaż może być łatwy i szybki, jeśli postawimy na systemy marki REJS, w tym nowość – SORTE. Zmieszczą się one w jednej szafce i znacząco ułatwią podział odpadów na różne frakcje.

Segregacja śmieci - systemy, które ją ułatwiają

Dlaczego nie segregujemy odpadów?

 

Jak się okazuje za najczęstszy powód podawany jest brak miejsca na pojemniki do segregowania odpadów. Właściciele niewielkich kuchni tłumaczą, że wiadra na co najmniej 3-4 frakcje zajmą zbyt wiele cennej przestrzeni, komplikując i tak niełatwe przemieszczanie się. Z kolei w przypadku wnętrz większych, problematyczne okazuje się być estetyczne wkomponowanie koszy na śmieci w aranżację lub schowanie ich w zabudowie.  

- W obu przypadkach często kończy się podobnie. Albo zupełnie rezygnujemy z segregacji, albo decydujemy się na półśrodki, które nie są ani ładne, ani wygodne – jak np. ustawianie tymczasowych wiader lub upychanie ich po kątach. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds.produktu w firmie REJS.

 

Jak zacząć segregować śmieci w kuchni?

 

Tymczasem na rynku są rozwiązania, które mogą znacząco ułatwić segregację śmieci. Wybierając odpowiedni system i…  właściwy jego wariant, mamy szansę optymalnego dopasowania go do własnych przyzwyczajeń. Na odpady, których generujemy więcej możemy przeznaczyć kosz większy, a na te pojawiające się rzadziej – mniejsze. Dodatkowo – co ważne – systemy te nie wymagają ani wiele miejsca, ani diametralnych zmian w samej kuchni. Niektóre z nich możemy z powodzeniem wstawić do już posiadanej szafki lub głębokiej szuflady, inne zaś – szybko i wygodnie zamontować w wybranym korpusie.  

Praktiko


Do tej pierwszej grupy – systemów niewymagających montażu – należą zestawy PRAKTIKO REJS. Kilka pojemników osadzonych na zbiorczej tacy możemy p  prostu wstawić do standardowej szafki lub szuflady typu Slim Box czy Comfort Box. W tym drugim wypadku – po wysunięciu szuflady będziemy mieć ułatwiony dostęp do wszystkich koszy naraz. A wariantów ustawienia i pojemności wiader w PRAKTIKO jest wiele. Do wyboru są zestawy z 2, 3 lub 4 wiaderkami o poj. od 7 do 20 litrów, każdy ze szczelną pokrywą. Ich uzupełnieniem są 2 lub 3 mniejsze pojemniki, w których trzymać możemy np. zużyte baterie. Innym pomysłem jest SORTE – nowość wprowadzana właśnie przez markę REJS. Dostępny w trzech szerokościach: 60, 80 i 90 cm stelaż umożliwia wstawienie do szuflady kilku wiader o różnej wielkości. Ich liczbę i pojemność wybieramy sami – do wyboru mamy kosze z systemów PRAKTIKO i JC o poj. 7, 9, 15 i 20 l.

Co ważne, SORTE umożliwia pełne wykorzystanie miejsca w szafce – za koszami do segregacji możemy ustawić  np. środki czystości lub akcesoria do sprzątania. Odpowiednia pokrywa uchroni przed nieprzyjemnym zapachem, a jednocześnie służyć będzie jako dodatkowa półka. Srebrny lub grafitowy stelaż dostosowany jest do wysokich szuflad Slim Box (H=185) i Comfort Box (H-204), o głębokości: 40, 45 i 50 cm.  

Pojemniki JC rejs


Innym pomysłem na zorganizowanie domowej segregacji jest montaż w szafce dolnej odrębnej szuflady z pojemnikami na śmieci, lub systemu osadzonego na prowadnicach pełnego wysuwu. Tu do wyboru mamy m.in. zestaw JC REJS, który zamontować możemy nawet w stosunkowo wąskim korpusie – o szerokości od 30 cm. Mocowany do dna oferuje ładowność do 20 kg. Obejmuje od 2 do 4 pojemników ze wspólną, wysuwaną pokrywą, które możemy zestawiać w różnych konfiguracjach.  


Niezależnie od tego, czy wybierzemy zestawy koszy do szuflad, czy systemy na odrębnych stelażach i prowadnicach, pełny wysuw pozwoli na bardzo łatwy dostęp do wszystkich pojemników naraz – wystarczy pociągnąć za front i już. Jeśli zaś chcemy jeszcze bardziej ułatwić sobie zadanie, możemy zdecydować się na montaż elektrycznych systemów wspomagania otwierania typu Hailo Libero czy Blum Servo Drive. W tym wypadku wystarczy przesunąć stopą w okolicach wieńca dolnego (Hailo Libero) lub nacisnąć lekko front (Servo Drive) – by system sam wysunął się z korpusu szafki oferując dostęp do wszystkich wiader.

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomość



Wyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS




Podobne artykuły
Pora na lekkość - nowa kolekcja Modalus marki Rejs

meble kuchenne

Pora na lekkość - nowa kolekcja Modalus marki Rejs

Masywne, ciężkie meble już dawno wyszły z mody. W aktualnych trendach królują lekkie, modułowe... więcej...

Mała czarna kuchnia - niezwykła realizacja ernestrust

meble kuchenne

Mała czarna kuchnia - niezwykła realizacja ernestrust

Kolor czarny jest jednym z zaskakujących odkryć nowoczesnego designu. Okazał się strzałem w dziesiątkę,... więcej...

Klasyczna kuchnia z meblami Rad-Pol

meble kuchenne

Klasyczna kuchnia z meblami Rad-Pol

Kuchnie klasyczne mają stałe grono swoich miłośników. Styl ten ceniony jest przede wszystkim za... więcej...