Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Jak dobrać dodatki do minimalistycznej kuchni?

artykuł promocyjny

Styl minimalistyczny może kojarzyć się z prostotą i skromnością, jednak w rzeczywistości jest jednym z najbardziej szykownych i eleganckich. Tutaj nie ma miejsca na żaden przypadkowy element, a cała aranżacja musi zostać skomponowana z dbałością o każdy szczegół. Jednocześnie tego typu wnętrza są niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Jak urządzić minimalistyczną kuchnię i jakimi kryteriami się kierować, dobierając dodatki do pomieszczenia w tym stylu?

Jak dobrać dodatki do minimalistycznej kuchni?

Czym charakteryzuje się styl minimalistyczny?

 

Minimalizm to filozofia życia, która obejmuje wiele jego dziedzin i sprowadza się do ograniczania liczby przedmiotów, przekonań, relacji lub czynności. Taki sposób funkcjonowania ma na celu skupienie się na rzeczach najważniejszych i odrzucenie tych, które nam nie służą. Nietrudno przełożyć tę zasadę na grunt aranżacji, które bardzo często bywają chaotycznie i nadmiernie przepełnione. Wielu z nas narzeka na nadmiar przedmiotów, niedobór miejsca do ich przechowywania oraz bałagan w domu lub mieszkaniu. Tymczasem zgodnie z filozofią zen prostota przynosi spokój i harmonię, a także pomaga się wyciszyć i efektywnie odpoczywać.

W przypadku wystroju wnętrz minimalizm skupia się na nieskomplikowanych formach, braku niepotrzebnych ozdób oraz uważnym dobieraniu poszczególnych części aranżacji. W takim pomieszczeniu każda rzecz jest potrzebna i ma swoje niezmienne miejsce.

Ściany w tego typu wnętrzu mogą przybierać różne kolory, jednak zawsze powinny być gładkie i jednolite. Właściciele niewielkich mieszkań często decydują się na wykorzystanie jasnych barw, które optycznie powiększają przestrzeń, natomiast osoby dysponujące większym metrażem mogą sobie pozwolić na ciemny kolor ścian, żywe, intensywne odcienie oraz modne kontrasty. Należy przy tym pamiętać, że w pomieszczeniu nie może się pojawić zbyt wiele kolorów – najlepiej pozostać przy jednym, dwóch lub maksymalnie trzech.

Zamiast stosowania typowo ozdobnych bibelotów, lepiej postawić na przedmioty użytkowe, które pełnią również rolę dekoracyjną. Wystarczy wybrać produkty o ciekawym kształcie lub intensywnym kolorze wybijającym się na tle pozostałych części pokoju. Godną uwagi propozycją może być kolekcja sprzętów kuchennych Brillante De’Longhi, która przyciąga uwagę retro kształtami oraz nietypową fakturą przypominającą szlif diamentowy. Urządzenia utrzymane są w czerni i bieli, dzięki czemu bardzo dobrze odzwierciedlają popularny trend oparty na kontrastach.

 

Jak urządzić minimalistyczną kuchnię?

 

W kuchni w stylu minimalistycznym najlepiej sprawdza się jednolita zabudowa pozbawiona zbędnych elementów, takich jak widoczne uchwyty. Fronty mogą być utrzymane w dowolnym kolorze i wykończone matowo lub na wysoki połysk. Szafki oraz inne fragmenty wystroju powinny przybierać proste, geometryczne kształty. Jedną z charakterystycznych cech stylu minimalistycznego jest bowiem symetria, którą można zauważyć nie tylko w kształtach przedmiotów, ale również w ich ustawieniu.

Należy także unikać otwartych półek – wszystkie niepotrzebne aktualnie rzeczy powinny zostać ukryte przed wzrokiem, by nie tworzyć wrażenia bałaganu. Pamiętajmy również, że takie rozwiązanie pomaga w utrzymaniu czystości, która również wpływa na percepcję całości.

Jeśli planujemy pozostawić część urządzeń AGD na widoku, musimy zadbać o to, by były to starannie wyselekcjonowane modele, które nie tylko nie oszpecą, ale wręcz upiększą całe pomieszczenie. Funkcję dekoracji może także pełnić oświetlenie, które odpowiada za panujący w nim nastrój. Dobrze dobranymi źródłami światła można zarówno ograniczyć, jak i optycznie powiększyć metraż.

 

Dodatki do kuchni w stylu minimalistycznym

 

Minimalizm w kuchni to trend, który wymaga sporo samodyscypliny. W przeciwnym razie na blatach i półkach szybko mogą zacząć się piętrzyć niepotrzebne drobiazgi, które zakłócą odbiór całości. Wybierając dodatki do kuchni w tym stylu, należy starannie je dopasować zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcji praktycznej. Do większości prostych pomieszczeń pasują urządzenia ze szczotkowanej stali, czyli m.in. modele De’Longhi serii Distinta X, które łączą w sobie klasyczne kształty oraz nowoczesne kolory i fakturę.

Ideę minimalizmu odzwierciedla także kolekcja De’Longhi Distinta Moments, która wyróżnia się matowym wykończeniem. Czajnik i toster są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Każda z nich sprawdzi się zarówno jako kontrast do reszty aranżacji, jak i element jednobarwnego wystroju.

Rodzaj wykończenia także warto różnicować: urządzenia błyszczące można z powodzeniem zestawiać ze standardowym, matowym stylem kuchni. Natomiast matowe sprzęty świetnie wyglądają w połączeniu z lakierowanymi, lśniącymi frontami mebli oraz kaflami.

W przypadku bardzo prostych pomieszczeń czasami warto zainwestować też w przedmioty typowo dekoracyjne, takie jak proste grafiki lub ramki ze zdjęciami. Pamiętajmy jednak, by nie było ich zbyt wiele i aby pasowały do reszty elementów aranżacji. Jeśli zaś nie jesteśmy pewni, na co się zdecydować, bezpieczniejszą i bardziej minimalistyczną opcją niezmiennie pozostaje wybór dekoracyjnego sprzętu AGD, który pełni jednocześnie dwie funkcje.

>> Zobacz również recenzję czajnik elektrycznego De’Longhi Distinta Moments na sprawdzono.pl 

 

Dodatki do minimalistycznej kuchni De?Longhi Distinta Moments

Opracowanie: Redakcja
Żródło: De'Longhi





Partnerzy


Electrolux
     logo novy
 

SHARP

Lacanche  Okapykuchenne.pl

EDAXO      Franke

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj się



Facebook
Instagram