konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

Studio VK

Maksymalne dopasowanie - o jakich wnętrzach marzymy?

data aktualizacji: 02-12-2020, 12:28 – artykuł promocyjny

Urządzając swój dom, chcemy zadbać o piękne i funkcjonalne wyposażenie. Często stawiamy także na oryginalność, ale najważniejsze wydaje się dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Wymagania stawiane wnętrzom naszych domów wynikają z aktualnych potrzeb. Jakie rozwiązania wybrać, aby spełniły te oczekiwania? I co uwzględnić w projekcie?

Maksymalne dopasowanie - o jakich wnętrzach marzymy?

O domu „jak z katalogu” marzy wiele osób. Chcemy, by był urządzony zgodnie z trendami, utrzymany w modnych barwach i wypełniony pięknymi rzeczami. Chcemy by był wygodny i funkcjonalny. Ale to nie wszystko. Coraz częściej równie ważne jest to, by wnętrza i ich wyposażenie były zgodne z naszymi potrzebami. Niejako skrojone na miarę. Zależy nam, by w jakiś sposób wyrażały naszą osobowość, zainteresowania i zwyczaje. Tak, by przebywanie w nich było przyjemnością. By łatwo było w nich choć na chwilę zapomnieć o problemach i hałasie świata zewnętrznego.

Maksymalne dopasowanie - o jakich wnętrzach marzymy?

To dążenie do indywidualizacji wnętrz przybiera na sile zwłaszcza obecnie, gdy z powodu epidemii tak wiele czasu spędzamy we własnych czterech ścianach – również podczas pracy.

- Dlatego też, aby maksymalnie dopasować dom do jego mieszkańców, zarówno sami inwestorzy, jak i projektanci, szukają niepowtarzalnych wzorów i oryginalnych rozwiązań. Coraz częściej wybierają więc marki niemasowe, jak np. włoski SM’art. czy KRION należący do Porcelanosa Group z Hiszpanii. Dzięki temu mają gwarancję niepowtarzalności wzorów, tego że meble, zabudowy i elementy dekoracyjne z nich stworzone, nie będą przypominały setek innych, stojących w magazynach lub… u sąsiada. - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu REJS, dystrybutora SM’art. i KRION w Polsce.

Maksymalne dopasowanie - o jakich wnętrzach marzymy?

 

Duży wybór

 

Co więcej, sięgając po ofertę mniej powszechnych marek mamy również szansę znaleźć rozwiązania lepiej do nas pasujące. SM’art. – dla przykładu – proponuje ponad 80 wyjątkowych wzorów i kolorów laminatów. Dzięki wyraźnej, wyczuwanej pod palcami strukturze synchronicznej, płyty i blaty do złudzenia przypominają naturalne materiały – drewno, kamień czy beton. Znacznie odporniejsze na działanie wysokich temperatur, wilgoci czy zabrudzenia, są wygodniejsze w obróbce i w użytkowaniu. Ponadto umożliwiają perfekcyjne dopasowanie mebli do innych rozwiązań zastosowanych we wnętrzu, co jest kluczowym warunkiem uzyskania spójnej i harmonijnej aranżacji. To również opcja umożliwiająca zabawę wzorem, kolorem, fakturą czy detalem.

Maksymalne dopasowanie - o jakich wnętrzach marzymy?Maksymalne dopasowanie - o jakich wnętrzach marzymy?

Jeszcze więcej możliwości oferuje KRION – czyli materiał kompozytowy do złudzenia przypominający naturalny kamień (jest równie twardy i wytrzymały), ale jednocześnie zaskakująco ciepły w dotyku i łatwy w obróbce. Pozwala on na tworzenie m.in. umywalek bezspoinowo połączonych z blatem albo fantazyjnych, zaokrąglonych wysp i półwyspów. Można w nim zatopić punkty świetlne i stworzyć nastrojowe oświetlenie, a także wybrać jedną z dziesiątek możliwych opcji kolorystycznych.

Maksymalne dopasowanie - o jakich wnętrzach marzymy?Maksymalne dopasowanie - o jakich wnętrzach marzymy?

Solid Surface KRION jest również bardzo funkcjonalny. Jest absolutnie odporny na działanie wilgoci i wody, a także wahania temperatury. Dzięki pozbawionej porów powierzchni uniemożliwia gromadzenie się i namnażanie bakterii. Nawet gdy go zarysujemy – wystarczy delikatnie przeszlifować i wypolerować powierzchnię (gąbką z mleczkiem gdy rysa jest mała, lub papierem ściernym – gdy jest większa), by była jak nowa. A do tego – podlega recyklingowi. W 100% może być przetwarzany w kolejnych cyklach produkcyjnych.

Maksymalne dopasowanie - o jakich wnętrzach marzymy?

 

W każdym wnętrzu

 

Co ważne potrzeba indywidualizacji aranżacji dotyczy wszystkich domowych pomieszczeń – od pokoi dziecięcych, przez sypialnie, salon, łazienki aż po kuchnię. W tym ostatnim wnętrzu, dotyka nie tylko kwestii estetycznych, ale równie mocno – funkcjonalnych. Kiedy planujemy układ kuchennej zabudowy, a następnie kompletujemy jej wyposażenie – sprawdzamy funkcjonalność poszczególnych mechanizmów (cargo czy szuflad) i to w jakim stopniu wpiszą się w nasze kulinarne zwyczaje. I ponownie – opcji mamy mnóstwo.

Maksymalne dopasowanie - o jakich wnętrzach marzymy?Maksymalne dopasowanie - o jakich wnętrzach marzymy?Maksymalne dopasowanie - o jakich wnętrzach marzymy?

- Wszystko po to, by to użytkownik mógł wybrać wariant mu najbardziej odpowiadający i maksymalnie komfortowy. Dobrym przykładem są tu zestawy pojemników na odpady REJS, które obejmują od 2 do nawet 7 koszy o różnej pojemności. Dzięki temu, w zależności od tego na ile frakcji segregujemy śmieci, mamy szansę dobrać idealnie pasujące rozwiązania. Podobnie ci, którzy lubią szuflady, wybrać mogą modele z trzech różnych systemów, zaś miłośnicy cargo – trzy warianty wykończenia (z dnem ażurowym lub pełnym – z płyty lub tworzywa). Wszystko po to, by nasz dom był optymalny właśnie dla nas. – konkluduje Damian Rybak.

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
PaletteCAD - oprogramowanie do projektowania mebli

projekty kuchni

PaletteCAD - oprogramowanie do projektowania mebli

Intuicyjny, łatwy w obsłudze i nie tylko dla architektów wnętrz. Taki jest właśnie program PaletteCAD,... więcej...

Układ frontów - pionowe czy poziome

projekty kuchni

Układ frontów - pionowe czy poziome

Kształtowanie przestrzeni kuchennej ma wiele wymiarów. Jednym z nich jest przebieg oraz dominacja... więcej...

Przeniesienie kuchni w bloku - wymagania, instalacje, pomysły

projekty kuchni

Przeniesienie kuchni w bloku - wymagania, instalacje,...

Jak zaadaptować kuchnię na pokój? W naszym życiu często zdarzają się sytuację, że musimy przearanżować... więcej...