konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

patron działu Meble kuchenne Peka

Kuchnia otwarta - ciekawe realizacje

data aktualizacji: 18-11-2020, 10:55 – artykuł promocyjny

Współczesna kuchnia to miejsce wielofunkcyjne. Połączona z jadalnią stanowi prawdziwe serce domu. Dobrze zaprojektowana kuchnia musi być dostosowana do potrzeb domowników. Funkcjonalność pomaga utrzymać porządek, a gotowanie staje się przyjemnością. Coraz częściej dajemy więcej miejsca na kuchenną przestrzeń, otwierając ją na strefę dzienną. Poniżej prezentujemy wybrane realizacje Studia Meble Trio, w których kuchnia jest integralną częścią pokoju, zabudowa chowa się w ścianie, a meble korespondują ze stylem w pozostałych częściach domu.

Kuchnia otwarta - ciekawe realizacje

Półwysep, który łączy i dzieli jednocześnie

 

Półwysep to doskonały sposób na zachowanie spójności kuchni z pokojem przy jednoczesnym częściowym oddzieleniu obu tych stref użytkowych. Pojawiający się w zabudowie element odchodzący od ciągu umieszczonego wzdłuż ścian sprawdza się jako miejsce na stół lub barek, a także przedłuża tak ważną w każdej kuchni przestrzeń roboczą. Współczesne półwyspy to najczęściej miejsce reprezentacyjne podkreślone za pomocą oryginalnego oświetlenia, ciekawego motywu na ścianie lub innych dekoracji.  

 

Motywy odpowiednie do kuchni i pokoju

 

Duża kuchnia to marzenie wielu osób, ale w sytuacji, gdy musimy mądrze zagospodarować taką przestrzeń, pojawiają się dylematy związane z wyborem odpowiednich rozwiązań. Kuchnia, która „wchodzi” do pokoju tym bardziej potrzebuje przemyślanego projektu. W takim wydaniu doskonale sprawdzają się fronty wykonane z drewna. Mogą to być gatunki rodzime jak szlachetny dąb lub bardziej wyrafinowane, czyli egzotyczne. Elegancję na najwyższym poziomie osiągniemy poprzez rezygnację z tradycyjnych uchwytów na rzecz gładkich frontów wyposażonych w specjalne mechanizmy wewnętrzne.

 

Z pięknym widokiem

 

Otwarta przestrzeń w domu daje nam więcej naturalnego światła, a dzięki dużym przeszkleniom pomaga także „otworzyć” widok na zewnątrz. W takim układzie nawet kuchnia schowana w rogu bez okna staje się widna i wygodna. Decydując się na otwartą kuchnię, warto wybrać meble o ciekawych frontach, które będą nawiązywać do pozostałych części domu. Ten model zagospodarowania przestrzeni nakłada na nas także obowiązek utrzymania nienagannego porządku, gdyż sama kuchnia staje się mocno eksponowana i pełni funkcję reprezentacyjnej części domu.

 

Znajdź inspiracje

 

Otwarta kuchnia pozwala nam wykorzystać mnóstwo ciekawych rozwiązań. Warto szukać inspiracji, dzięki którym planowanie wymarzonej aranżacji pójdzie nam szybciej i łatwiej. Dużą pomoc oferują biura zajmujące się projektowaniem mebli na wymiar takie jak Meble Trio. Sprawdź inne realizacje i znajdź własny pomysł na otwartą kuchnię >> Meble Trio

Kontakt w sprawie produktów:

PHUP TRIO
ul.Zakopiańska 6
42-221 Częstochowa
tel. 789 299 767
www: meble-trio.pl
mail: wyślij wiadomośćzabudowy kuchenne pod zamówienie » meble luksusowe » szafy » garderoby » zabudowa łazienek » meble na wymiar: kuchenne, pokojowe, do sypialni, do salonu, do obiektów użyteczności publicznej, do hoteli, do SPA i wellness, do sklepów, do obiektów handlowych, do biur, dziecięce » elewacje » fasady » zabudowa wnęk » projekt mebli » indywidualne zamówienie

Facebook: https://www.facebook.com/mebletrio
Instagram: https://www.instagram.com/mebletrio/

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii  PHUP TRIO:

TRIOTRIOTRIOTRIOTRIO
Podobne artykuły
Szare meble do kuchni - 10 inspirujących pomysłów

meble kuchenne

Szare meble do kuchni - 10 inspirujących pomysłów

Szarości zdominowały wystrój wnętrz w naszych domach. Wbrew obiegowej opini, że wnoszą chłód... więcej...

Uchywyty meblowe w minimalistycznym stylu

meble kuchenne

Uchywyty meblowe w minimalistycznym stylu

Nowoczesne meble kuchenne cechuje proste, minimalistyczne wzornictwo, do których idealnie pasują uchwyty... więcej...

Meble kuchenne na wysoki połysk

meble kuchenne

Meble kuchenne na wysoki połysk

Oglądając aranżacje nowoczesnych kuchni, nie trudno zauważyć, że trendem, który obecnie dominuje... więcej...