konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Kuchnia otwarta - ciekawe realizacje

data aktualizacji: 22-11-2021, 11:47 – artykuł promocyjny

Współczesna kuchnia to miejsce wielofunkcyjne. Połączona z jadalnią stanowi prawdziwe serce domu. Dobrze zaprojektowana kuchnia musi być dostosowana do potrzeb domowników. Funkcjonalność pomaga utrzymać porządek, a gotowanie staje się przyjemnością. Coraz częściej dajemy więcej miejsca na kuchenną przestrzeń, otwierając ją na strefę dzienną. Poniżej prezentujemy wybrane realizacje Studia Meble Trio, w których kuchnia jest integralną częścią pokoju, zabudowa chowa się w ścianie, a meble korespondują ze stylem w pozostałych częściach domu.

Kuchnia otwarta - ciekawe realizacje

Półwysep, który łączy i dzieli jednocześnie

 

Półwysep to doskonały sposób na zachowanie spójności kuchni z pokojem przy jednoczesnym częściowym oddzieleniu obu tych stref użytkowych. Pojawiający się w zabudowie element odchodzący od ciągu umieszczonego wzdłuż ścian sprawdza się jako miejsce na stół lub barek, a także przedłuża tak ważną w każdej kuchni przestrzeń roboczą. Współczesne półwyspy to najczęściej miejsce reprezentacyjne podkreślone za pomocą oryginalnego oświetlenia, ciekawego motywu na ścianie lub innych dekoracji.  

 

Motywy odpowiednie do kuchni i pokoju

 

Duża kuchnia to marzenie wielu osób, ale w sytuacji, gdy musimy mądrze zagospodarować taką przestrzeń, pojawiają się dylematy związane z wyborem odpowiednich rozwiązań. Kuchnia, która „wchodzi” do pokoju tym bardziej potrzebuje przemyślanego projektu. W takim wydaniu doskonale sprawdzają się fronty wykonane z drewna. Mogą to być gatunki rodzime jak szlachetny dąb lub bardziej wyrafinowane, czyli egzotyczne. Elegancję na najwyższym poziomie osiągniemy poprzez rezygnację z tradycyjnych uchwytów na rzecz gładkich frontów wyposażonych w specjalne mechanizmy wewnętrzne.

 

Z pięknym widokiem

 

Otwarta przestrzeń w domu daje nam więcej naturalnego światła, a dzięki dużym przeszkleniom pomaga także „otworzyć” widok na zewnątrz. W takim układzie nawet kuchnia schowana w rogu bez okna staje się widna i wygodna. Decydując się na otwartą kuchnię, warto wybrać meble o ciekawych frontach, które będą nawiązywać do pozostałych części domu. Ten model zagospodarowania przestrzeni nakłada na nas także obowiązek utrzymania nienagannego porządku, gdyż sama kuchnia staje się mocno eksponowana i pełni funkcję reprezentacyjnej części domu.

 

Znajdź inspiracje

 

Otwarta kuchnia pozwala nam wykorzystać mnóstwo ciekawych rozwiązań. Warto szukać inspiracji, dzięki którym planowanie wymarzonej aranżacji pójdzie nam szybciej i łatwiej. Dużą pomoc oferują biura zajmujące się projektowaniem mebli na wymiar.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: PHUP TRIOPodobne artykuły
Sposoby na zagospodarowanie przestrzeni dolnych szafek narożnych

meble kuchenne

Sposoby na zagospodarowanie przestrzeni dolnych...

Zastawa, garnki, akcesoria, sprzęt AGD, zapasy oraz szereg mniej i bardziej przydatnych drobiazgów... więcej...

Wyciągi podblatowe - wszystko pod ręką w kuchni

meble kuchenne

Wyciągi podblatowe - wszystko pod ręką w kuchni

Przestrzeń w każdej kuchni jest bardzo ważna, dlatego warto zagospodarować ją w odpowiedni sposób.... więcej...

Strefa przechowywania - jak ją zorganizować?

meble kuchenne

Strefa przechowywania - jak ją zorganizować?

Strefa przechowywania stanowi jedną z ważniejszych części każdej kuchni. Któż z nas nie ma problemu... więcej...