patron działu Meble kuchenne Peka

Kuchnia otwarta - ciekawe realizacje

data aktualizacji: 18-11-2020, 10:55 – artykuł promocyjny

Współczesna kuchnia to miejsce wielofunkcyjne. Połączona z jadalnią stanowi prawdziwe serce domu. Dobrze zaprojektowana kuchnia musi być dostosowana do potrzeb domowników. Funkcjonalność pomaga utrzymać porządek, a gotowanie staje się przyjemnością. Coraz częściej dajemy więcej miejsca na kuchenną przestrzeń, otwierając ją na strefę dzienną. Poniżej prezentujemy wybrane realizacje Studia Meble Trio, w których kuchnia jest integralną częścią pokoju, zabudowa chowa się w ścianie, a meble korespondują ze stylem w pozostałych częściach domu.

Kuchnia otwarta - ciekawe realizacje

Półwysep, który łączy i dzieli jednocześnie

 

Półwysep to doskonały sposób na zachowanie spójności kuchni z pokojem przy jednoczesnym częściowym oddzieleniu obu tych stref użytkowych. Pojawiający się w zabudowie element odchodzący od ciągu umieszczonego wzdłuż ścian sprawdza się jako miejsce na stół lub barek, a także przedłuża tak ważną w każdej kuchni przestrzeń roboczą. Współczesne półwyspy to najczęściej miejsce reprezentacyjne podkreślone za pomocą oryginalnego oświetlenia, ciekawego motywu na ścianie lub innych dekoracji.  

 

Motywy odpowiednie do kuchni i pokoju

 

Duża kuchnia to marzenie wielu osób, ale w sytuacji, gdy musimy mądrze zagospodarować taką przestrzeń, pojawiają się dylematy związane z wyborem odpowiednich rozwiązań. Kuchnia, która „wchodzi” do pokoju tym bardziej potrzebuje przemyślanego projektu. W takim wydaniu doskonale sprawdzają się fronty wykonane z drewna. Mogą to być gatunki rodzime jak szlachetny dąb lub bardziej wyrafinowane, czyli egzotyczne. Elegancję na najwyższym poziomie osiągniemy poprzez rezygnację z tradycyjnych uchwytów na rzecz gładkich frontów wyposażonych w specjalne mechanizmy wewnętrzne.

 

Z pięknym widokiem

 

Otwarta przestrzeń w domu daje nam więcej naturalnego światła, a dzięki dużym przeszkleniom pomaga także „otworzyć” widok na zewnątrz. W takim układzie nawet kuchnia schowana w rogu bez okna staje się widna i wygodna. Decydując się na otwartą kuchnię, warto wybrać meble o ciekawych frontach, które będą nawiązywać do pozostałych części domu. Ten model zagospodarowania przestrzeni nakłada na nas także obowiązek utrzymania nienagannego porządku, gdyż sama kuchnia staje się mocno eksponowana i pełni funkcję reprezentacyjnej części domu.

 

Znajdź inspiracje

 

Otwarta kuchnia pozwala nam wykorzystać mnóstwo ciekawych rozwiązań. Warto szukać inspiracji, dzięki którym planowanie wymarzonej aranżacji pójdzie nam szybciej i łatwiej. Dużą pomoc oferują biura zajmujące się projektowaniem mebli na wymiar takie jak Meble Trio. Sprawdź inne realizacje i znajdź własny pomysł na otwartą kuchnię >> Meble Trio

Kontakt w sprawie produktów:

PHUP TRIO
ul.Zakopiańska 6
42-221 Częstochowa
tel. 789 299 767
www: meble-trio.pl
mail: wyślij wiadomośćzabudowy kuchenne pod zamówienie » meble luksusowe » szafy » garderoby » zabudowa łazienek » meble na wymiar: kuchenne, pokojowe, do sypialni, do salonu, do obiektów użyteczności publicznej, do hoteli, do SPA i wellness, do sklepów, do obiektów handlowych, do biur, dziecięce » elewacje » fasady » zabudowa wnęk » projekt mebli » indywidualne zamówienie

Facebook: https://www.facebook.com/mebletrio
Instagram: https://www.instagram.com/mebletrio/

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii  PHUP TRIO:

TRIOTRIOTRIOTRIOTRIO
Podobne artykuły
Przechowywanie w kuchni - sprytne pomysły

meble kuchenne

Przechowywanie w kuchni - sprytne pomysły

Jaka jest idealna kuchnia? To przede wszystkim miejsce, które cieszy wzrok i zachęca do gotowania... więcej...

PEKA teraz też na smartfonach

meble kuchenne

PEKA teraz też na smartfonach

18 października 2016 w warszawskim showroomie marki PEKA odbyło się spotkanie projektantów i architektów,... więcej...

Dotknij i otwórz - czyli nowoczesny minimalizm

meble kuchenne

Dotknij i otwórz - czyli nowoczesny minimalizm

Od pewnego czasu hitem wnętrzarskim jest minimalizm i nowoczesność. To idealne rozwiązanie dla osób... więcej...