konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

stopka patrona Electrolux

7 powodów dla których warto kupić domową prasę do oleju

data aktualizacji: 04-11-2020, 12:19 – artykuł promocyjny

Medycyna alternatywna i dietetycy traktują od dawna tłuszcze roślinne jako jeden z najważniejszych obiektów zainteresowania - powszechnie wiadomo o wpływie NNKT, omega-3, omega-6 na zdrowie. Odkąd jednak oleje roślinne weszły do kanonów zdrowego żywienia powstało wiele nieporozumień na temat ich walorów zdrowotnych w zależności od surowców, z których powstały, sposobu ich pozyskania i upływu czasu od wytłoczenia do spożycia. W ostatnich latach, odkąd nowoczesna technologia pozwala już samodzielnie tłoczyć olej w domowych warunkach powstało jeszcze większe zamieszanie. Aby rozwiać wątpliwości wymienię aż 7 powodów dlaczego warto mieć domową prasę do oleju.

7 powodów dla których warto kupić domową prasę do oleju

1. Tylko świeżo wytłoczony olej jest nie tylko pokarmem, ale również lekarstwem

 

Olej jest produktem nadzwyczaj wrażliwym na światło, ciepło i działanie tlenu z powietrza. Niezakonserwowany szybko jełczeje, traci smak i aromat i przede wszystkim cenne składniki odżywcze. Zakonserwowany lub tłoczony metodami przemysłowymi zdrowemu nie zaszkodzi, ale choremu na pewno nie pomoże, a wręcz odwrotnie. Świeżo wytłoczony jest nietrwały, łatwo się utlenia, czyli jełczeje. Czy więc to, że się łatwo utlenia, nie jest przypadkiem jego wadą? Otóż nie. Jeśli sam się łatwo utlenia, to tylko dlatego, że jest znakomitym antyutleniaczem, chroniącym nasze DNA przed szkodliwym działaniem wolnych rodników – inaczej utleniaczy. Dlaczego więc nie skorzystać z tej cudownej właściwości? Olej zrobiony w domu i spożyty niezwłocznie, oprócz dostarczenia nam cennych kwasów tłuszczowych, będzie dodatkowo chronił nas przed wolnymi rodnikami.

 

2. Domowa prasa zamiast problemów z magazynowaniem kupnego oleju

 

Nawet jeśli solidny producent zadba o wysoką jakość oleju, a na etykiecie znajdzie się zapis „tłoczony na zimno” nie możemy mieć pewności, że w chwili użycia będzie to produkt pełnowartościowy.  Aby olej zachował to, co w nim najcenniejsze powinien być przechowywany w lodówce, w ciemnej i szczelnej butelce od momentu wytłoczenia do czasu spożycia. Ale nawet wtedy będzie pozbawiony antyutleniaczy, które, w zależności od rodzaju oleju, giną w ciągu godzin, nie dni . Mając możliwość zrobić olej w domu nie będziemy go długo przechowywać i zrobimy go tylko tyle, żeby od razu zużyć.

7 powodów dla których warto kupić domową prasę do oleju

 

3. Spożywasz olej na jaki właśnie masz ochotę

 

Kiedy nie było na rynku pras domowych, magazynowaliśmy w lodówce zapas kilku butelek różnych olejów tłoczonych na zimno. To był cenny skarb z trudem zdobyty od zaufanego rolnika. Pamiętamy dojmujący ból, kiedy większość zepsutej zawartości lądowała w zlewie. Mając prasę do oleju i bardzo trwałe nasiona oleiste czy orzechy możesz zawsze zrobić olej, na jaki właśnie masz ochotę.

7 powodów dla których warto kupić domową prasę do oleju

 

4. Zautomatyzowany proces tłoczenia jest łatwy, jak parzenie herbaty

 

Samodzielne tłoczenie oleju w domowej prasie jest czynnością bardzo prostą, wystarczy dokładnie przeczytać instrukcję. Warto też zapoznać się z dostępnymi na www.sklep.ronic.pl/blog informacjami na temat rodzaju surowców. Ważne, żeby był on właściwej jakości, posiadał odpowiednią wilgotność i zawartość tłuszczu.

 

 

5. Za 18 miesięcy koszt prasy się zwróci, a zdrowie gratis

 

Przykład: Rodzina zużywa miesięcznie 1 litr dobrego tłoczonego na zimno oleju lnianego, za 120 zł. Siemię ma zawartość tłuszczu 38 – 44%, a wydajność prasy jest 80-85%, czyli żeby uzyskać 1 litr potrzeba ok. 3 kg siemienia po ok. 5 zł/kg. 1 litr wytłoczonego oleju będzie kosztował 5 x 3 = 15 zł.

7 powodów dla których warto kupić domową prasę do oleju

 

6. Nic się nie marnuje – zero waste

 

Wytłoki z prasy do oleju nie są odpadem, zawierają mnóstwo cennego białka i nierozpuszczalnego błonnika. Wystarczy je zmielić w blenderze na mąkę i mieć bogaty w białko własny suplement diety lub naturalny zagęstnik.

7 powodów dla których warto kupić domową prasę do oleju

 

7. Domowa prasa do oleju WARTMANN® zajmuje mało miejsca, mieści się na A4

 

Czytaj więcej na: www.sklep.ronic.pl/blog/

7 powodów dla których warto kupić domową prasę do oleju

Produkt dostępny w sklepie oficjalnego dystrybutora >> Wartmann – Ronic

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Blog Facet i Kuchnia (https://www.facetikuchnia.com.pl/)

Kontakt w sprawie produktów:

Szkoła Dobrego Smaku Spółka z o.o.
ul. Brukowa 6 lok. 35
91-341 Łódź
tel. +48571309281 +48426560749
www: sklep.ronic.pl
mail: wyślij wiadomośćAkcesoria do kuchni i domu: spieniacze do mleka » czajniki elektryczne » opiekacze i piekarniki » maszynki do mięsa » maszynki do lodów » maszynki do popcornu » SOUS VIDE » pakowanie próżniowe » szklanki termiczne » frytownice » noże » deski do krojenia » szatkownice do warzyw owoców » dehydratory » roboty kuchenne » blendery » wyciskarki do soku » prasy do oleju » naczynia tytanowe

 

Zobacz zdjęcia w galerii  Szkoła Dobrego Smaku Spółka z o.o.:

RonicRonicRonicRonicRonic
Podobne artykuły
EuroCucina 2018 - wielofunkcyjne nowości od Franke

sprzęt AGD

EuroCucina 2018 - wielofunkcyjne nowości od Franke

Mediolańskie targi EuroCucina to doskonała okazja do prezentacji nowości w ofercie, innowacyjnych rozwiązań... więcej...

Czego nie należy myć w zmywarce

sprzęt AGD

Czego nie należy myć w zmywarce

Zmywarka stała się elementem wyposażenia kuchni, bez którego trudno jest nam sobie wyobrazić codzienne... więcej...

6 głównych rodzajów okapów kuchennych - czym się od siebie różnią?

sprzęt AGD

6 głównych rodzajów okapów kuchennych -...

Wybór okapu warto zacząć od zapoznania się z listą wszystkich rodzajów, ich wyglądem, cechami... więcej...

Partnerzy

Electrolux    Falmec

Lacanche   Ronic

Hafele    Franke


Emako
  Okapykuchenne.pl

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022