Czy szklany zlewozmywak to właściwy wybór?

data aktualizacji: 05-10-2020, 09:33 – artykuł promocyjny

Zlewozmywaki kuchenne zaskakują już nie tylko kształtem, funkcjonalnością, ale także kolorami i dostępnymi grafikami. Mowa tu oczywiście o wyjątkowych pod względem estetycznym modelach ze szkła hartowanego. Czy warto inwestować w taki zlewozmywak, czy szkło jest bezpieczne oraz jak się korzysta z takiego zlewu w kuchni?

Czy szklany zlewozmywak to właściwy wybór?

Szkło - nowe możliwości dla zlewozmywaków

 

Oprócz ogromnej liczby modeli zlewozmywaków wykonanych z tradycyjnej stali nierdzewnej i wytrzymałego Granitalu, w portfolio firm pojawiają się także eleganckie, nowoczesne i całkowicie spersonalizowane zlewozmywaki wykonane ze szkła, czasem niesłusznie pomijane. Dla kogo jest to idealne rozwiązanie? Oto kilka przykładów:

  • do kuchni na wysoki połysk

Jeśli meble w kuchni zostały wykończone na wysoki połysk, z pewnością szkło będzie doskonałym dopełnieniem. Taki zlewozmywak jest gładki i błyszczący, a ponadto wnosi kolorystyczny akcent, którego często brakuje w kuchni jednokolorowej. Może to być zlew kuchenny w wyrazistym kolorze, z delikatnym ornamentem lub w popularne skandynawskie wzory geometryczne, które zawsze przyciągają uwagę. Możliwości mamy nieskończone!

Czy szklany zlewozmywak to właściwy wybór?

 

  • do kuchni w macie

Coraz większą popularnością cieszą się kuchnie urządzone w matowych kolorach. Ten trend jest bardzo silny i wszystko wskazuje na to, że zdominuje najbliższe lata. Matowa obróbka jest bardziej dyskretna, nie przytłacza tak jak błyszczący lakier, ale często potrzebuje pewnego przełamania, wprowadzenie jakiegoś zróżnicowania i w tej roli idealnie sprawdzi się zlewozmywak ze szklanym wykończeniem. Musimy jedynie dobrać odpowiedni odcień –  zlewozmywak może być w tym samym kolorze co reszta kuchni, ponieważ odbicie szkła będzie już wystarczającym kontrastem i odpowiednim podkreśleniem w porównaniu z kolorem matowym.

Czy szklany zlewozmywak to właściwy wybór?
 

 

  • do małej kuchni

Masz lub planujesz małą kuchnię? W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest szklany zlewozmywak. Zlewozmywak wykonany ze szkła hartowanego to prawdziwy przyjaciel kuchni z ograniczonym metrażem. Szkło hartowane to materiał odbijający światło i dlatego idealnie sprawdza się na mniejszej przestrzeni. Podobnie jak lustra w mniejszych pomieszczeniach, szkło na blacie kuchennym optycznie powiększa przestrzeń i pomaga ją „otworzyć”. Dzięki temu nawet w ciasnym wnętrzu uzyskamy wrażenie, że kuchnia jest widna. W takiej aranżacji najlepiej sprawdzi się szkło w delikatnych i jasnych odcieniach. Lepiej unikać dużych i ciemnych wzorów.

Czy szklany zlewozmywak to właściwy wybór?

 

Szklany zlewozmywak - właściwości

 

Szybkie i proste czyszczenie wszelkich kuchennych powierzchni to priorytet dla większości z nas. Do tego warto zadbać, by pomimo wielu lat użytkowania wyglądały jak nowe. Jedną z zalet szkła hartowanego jest wyjątkowa gładkość, a co za tym idzie bezkompromisowa higiena. Szkło jest najgładszym materiałem i zapewnia montaż bez żadnych otworów i nacięć, w których mogłyby gromadzić się bakterie i mikroorganizmy. Wystarczy całość przetrzeć wilgotną szmatką i wytrzeć do sucha ściereczką z mikrofibry, aby zapobiec tworzeniu się śladów kamienia.

Wnętrze zlewozmywaka wykonano z najwyższej jakości stali nierdzewnej z obróbką zapewniającą jedwabistą powierzchnię, którą również można łatwo czyścić miękką ściereczką.

Szklany zlewozmywak - właściwości

Tylko od czasu do czasu, zaleca się użycie środka czyszczącego Alveus i środka do polerowania stali nierdzewnej, który zapewni ponadczasowy połysk i doskonałą higienę zlewozmywaka.

Żyjemy w czasie, w którym troska o środowisko jest jednym z największych problemów ludzkości. Świadome wybory konsumentów stają się koniecznością. Nawet przy zakupie zlewozmywaka możemy dorzucić swoją cegiełkę do walki o dobro naszej planty. Jak wiemy, szkło jest jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska materiałów, ponieważ jest to w zasadzie piasek, dzięki czemu można je wielokrotnie poddawać recyklingowi i nie stanowi żadnego ekologicznego obciążenia dla środowiska.

Czy szklany zlewozmywak to właściwy wybór?

Ta sama zasada dotyczy zlewozmywaków wykonanych z połączenia hartowanego szkła i stali nierdzewnej, które są produkowane z wykorzystaniem zrównoważonych materiałów. Alveus dąży do bardziej energooszczędnej produkcji, za co marka została wyróżniona nagrodą Izby Przemysłowo-Handlowej Słowenii.

 

Szklana powierzchnia - idealna do personalizacji

 

Jeśli chcesz, aby zlewozmywak miał określony ton, wzór lub odzwierciedlał Ciebie lub Twoją rodzinę, to szkło sprawdzi się w tej roli idealnie. Projektując swój spersonalizowany zlewozmywak szklany Alveus możesz przesłać dowolną grafikę i/lub zdjęcia o minimalnej rozdzielczości 250 dpi, by cieszyć się jedynym w swoim rodzaju wykończeniem. Może to być zdjecie dziecka lub pupila, ulubiony motyw roślinny, charakterystyczny wzór itd. Po prostu uwolnij swoją wyobraźnię, a szklany zlewozmywak może stać się modnym dodatkiem do Twojej kuchni.

Czy szklany zlewozmywak to właściwy wybór?

 

 

Szklany zlewozmywak - czy to bezpieczne?

 

Najczęstszą wątpliwością klientów decydujących się na szklany zlewzmywak jest jego trwałość:

Czy szkło nie pęknie w razie wypadku, np. przy uderzeniu spadającymi garnkami lub ostrymi przedmiotami?

Przy produkcji zlewozmywaków szklanych Alveus stosuje się hartowane szkło bezpieczne o grubości 8 mm lub nawet 10 mm, które zapewnia wyjątkową trwałość i wytrzymałość szkła oraz odporność na wiele przypadkowo upuszczonych przedmiotów.

W rzadkim przypadku, gdy szyba nie wytrzymałaby uderzenia, nie rozbiłaby się na kawałki, ponieważ bezpieczne szkło hartowane reaguje podobnie jak przednia szyba samochodu - nie rozpada się na drobne kawałki, a jedynie pęka i pozostaje w jednym kawałku.

Podobnie jak wszystkie inne zlewozmywaki firmy Alveus, również zlew szklany objęty jest 5-letnią gwarancją.

Zaleca się większą ostrożność w przypadku dużych zmian temperatury, które mogą niekorzystnie wpływać na szkło.

Kontakt w sprawie produktów:

Alveus Sp. z o.o.
ul. Słoneczna 155 A
05-506 Lesznowola
tel. (+48 22) 643 95 32 (+48 22) 643 99 58
www: alveus.pl
mail: wyślij wiadomośćzlewozmywaki kuchenne » baterie kuchenne » okapy kuchenne » akcesoria kuchenne » systemy segregacji odpadów » odpływy i zestawy instalacyjne

 

Zobacz zdjęcia w galerii ALVEUS:

AlveusAlveusAlveusAlveusAlveus
Podobne artykuły
Wpuść kolor do kuchni

zlewozmywaki

Wpuść kolor do kuchni

Czasy, kiedy kuchnia była tylko miejscem przyrządzania i spożywania posiłków, dawno już minęły.... więcej...

BLANCO ETAGON - więcej niż zwykły zlewozmywak

zlewozmywaki

BLANCO ETAGON - więcej niż zwykły zlewozmywak

Dzięki piętrowej komorze Blanco Etagon ze stali szlachetnej lub z kompozytu Silgranit® PuraDur® w... więcej...

Granitowa fuzja

zlewozmywaki

Granitowa fuzja

Prime Bicolor to zlewozmywak o niepowtarzalnym uroku. Jego wyjątkowość wynika z zaskakującego połączenia... więcej...