konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Czy szklany zlewozmywak to właściwy wybór?

data aktualizacji: 05-10-2020, 09:33 – artykuł promocyjny

Zlewozmywaki kuchenne zaskakują już nie tylko kształtem, funkcjonalnością, ale także kolorami i dostępnymi grafikami. Mowa tu oczywiście o wyjątkowych pod względem estetycznym modelach ze szkła hartowanego. Czy warto inwestować w taki zlewozmywak, czy szkło jest bezpieczne oraz jak się korzysta z takiego zlewu w kuchni?

Czy szklany zlewozmywak to właściwy wybór?

Szkło - nowe możliwości dla zlewozmywaków

 

Oprócz ogromnej liczby modeli zlewozmywaków wykonanych z tradycyjnej stali nierdzewnej i wytrzymałego Granitalu, w portfolio firm pojawiają się także eleganckie, nowoczesne i całkowicie spersonalizowane zlewozmywaki wykonane ze szkła, czasem niesłusznie pomijane. Dla kogo jest to idealne rozwiązanie? Oto kilka przykładów:

  • do kuchni na wysoki połysk

Jeśli meble w kuchni zostały wykończone na wysoki połysk, z pewnością szkło będzie doskonałym dopełnieniem. Taki zlewozmywak jest gładki i błyszczący, a ponadto wnosi kolorystyczny akcent, którego często brakuje w kuchni jednokolorowej. Może to być zlew kuchenny w wyrazistym kolorze, z delikatnym ornamentem lub w popularne skandynawskie wzory geometryczne, które zawsze przyciągają uwagę. Możliwości mamy nieskończone!

Czy szklany zlewozmywak to właściwy wybór?

 

  • do kuchni w macie

Coraz większą popularnością cieszą się kuchnie urządzone w matowych kolorach. Ten trend jest bardzo silny i wszystko wskazuje na to, że zdominuje najbliższe lata. Matowa obróbka jest bardziej dyskretna, nie przytłacza tak jak błyszczący lakier, ale często potrzebuje pewnego przełamania, wprowadzenie jakiegoś zróżnicowania i w tej roli idealnie sprawdzi się zlewozmywak ze szklanym wykończeniem. Musimy jedynie dobrać odpowiedni odcień –  zlewozmywak może być w tym samym kolorze co reszta kuchni, ponieważ odbicie szkła będzie już wystarczającym kontrastem i odpowiednim podkreśleniem w porównaniu z kolorem matowym.

Czy szklany zlewozmywak to właściwy wybór?
 

 

  • do małej kuchni

Masz lub planujesz małą kuchnię? W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest szklany zlewozmywak. Zlewozmywak wykonany ze szkła hartowanego to prawdziwy przyjaciel kuchni z ograniczonym metrażem. Szkło hartowane to materiał odbijający światło i dlatego idealnie sprawdza się na mniejszej przestrzeni. Podobnie jak lustra w mniejszych pomieszczeniach, szkło na blacie kuchennym optycznie powiększa przestrzeń i pomaga ją „otworzyć”. Dzięki temu nawet w ciasnym wnętrzu uzyskamy wrażenie, że kuchnia jest widna. W takiej aranżacji najlepiej sprawdzi się szkło w delikatnych i jasnych odcieniach. Lepiej unikać dużych i ciemnych wzorów.

Czy szklany zlewozmywak to właściwy wybór?

 

Szklany zlewozmywak - właściwości

 

Szybkie i proste czyszczenie wszelkich kuchennych powierzchni to priorytet dla większości z nas. Do tego warto zadbać, by pomimo wielu lat użytkowania wyglądały jak nowe. Jedną z zalet szkła hartowanego jest wyjątkowa gładkość, a co za tym idzie bezkompromisowa higiena. Szkło jest najgładszym materiałem i zapewnia montaż bez żadnych otworów i nacięć, w których mogłyby gromadzić się bakterie i mikroorganizmy. Wystarczy całość przetrzeć wilgotną szmatką i wytrzeć do sucha ściereczką z mikrofibry, aby zapobiec tworzeniu się śladów kamienia.

Wnętrze zlewozmywaka wykonano z najwyższej jakości stali nierdzewnej z obróbką zapewniającą jedwabistą powierzchnię, którą również można łatwo czyścić miękką ściereczką.

Szklany zlewozmywak - właściwości

Tylko od czasu do czasu, zaleca się użycie środka czyszczącego Alveus i środka do polerowania stali nierdzewnej, który zapewni ponadczasowy połysk i doskonałą higienę zlewozmywaka.

Żyjemy w czasie, w którym troska o środowisko jest jednym z największych problemów ludzkości. Świadome wybory konsumentów stają się koniecznością. Nawet przy zakupie zlewozmywaka możemy dorzucić swoją cegiełkę do walki o dobro naszej planty. Jak wiemy, szkło jest jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska materiałów, ponieważ jest to w zasadzie piasek, dzięki czemu można je wielokrotnie poddawać recyklingowi i nie stanowi żadnego ekologicznego obciążenia dla środowiska.

Czy szklany zlewozmywak to właściwy wybór?

Ta sama zasada dotyczy zlewozmywaków wykonanych z połączenia hartowanego szkła i stali nierdzewnej, które są produkowane z wykorzystaniem zrównoważonych materiałów. Alveus dąży do bardziej energooszczędnej produkcji, za co marka została wyróżniona nagrodą Izby Przemysłowo-Handlowej Słowenii.

 

Szklana powierzchnia - idealna do personalizacji

 

Jeśli chcesz, aby zlewozmywak miał określony ton, wzór lub odzwierciedlał Ciebie lub Twoją rodzinę, to szkło sprawdzi się w tej roli idealnie. Projektując swój spersonalizowany zlewozmywak szklany Alveus możesz przesłać dowolną grafikę i/lub zdjęcia o minimalnej rozdzielczości 250 dpi, by cieszyć się jedynym w swoim rodzaju wykończeniem. Może to być zdjecie dziecka lub pupila, ulubiony motyw roślinny, charakterystyczny wzór itd. Po prostu uwolnij swoją wyobraźnię, a szklany zlewozmywak może stać się modnym dodatkiem do Twojej kuchni.

Czy szklany zlewozmywak to właściwy wybór?

 

 

Szklany zlewozmywak - czy to bezpieczne?

 

Najczęstszą wątpliwością klientów decydujących się na szklany zlewzmywak jest jego trwałość:

Czy szkło nie pęknie w razie wypadku, np. przy uderzeniu spadającymi garnkami lub ostrymi przedmiotami?

Przy produkcji zlewozmywaków szklanych Alveus stosuje się hartowane szkło bezpieczne o grubości 8 mm lub nawet 10 mm, które zapewnia wyjątkową trwałość i wytrzymałość szkła oraz odporność na wiele przypadkowo upuszczonych przedmiotów.

W rzadkim przypadku, gdy szyba nie wytrzymałaby uderzenia, nie rozbiłaby się na kawałki, ponieważ bezpieczne szkło hartowane reaguje podobnie jak przednia szyba samochodu - nie rozpada się na drobne kawałki, a jedynie pęka i pozostaje w jednym kawałku.

Podobnie jak wszystkie inne zlewozmywaki firmy Alveus, również zlew szklany objęty jest 5-letnią gwarancją.

Zaleca się większą ostrożność w przypadku dużych zmian temperatury, które mogą niekorzystnie wpływać na szkło.

Kontakt w sprawie produktów:

Alveus Sp. z o.o.
ul. Słoneczna 155 A
05-506 Lesznowola
tel. (+48 22) 643 95 32 (+48 22) 643 99 58
www: alveus.pl
mail: wyślij wiadomośćzlewozmywaki kuchenne » baterie kuchenne » okapy kuchenne » akcesoria kuchenne » systemy segregacji odpadów » odpływy i zestawy instalacyjne
 

facebook.com/AlveusOdKuchni
instagram.com/alveus_pl/

 

Zobacz zdjęcia w galerii ALVEUS:

AlveusAlveusAlveusAlveusAlveus

Podobne artykuły
Przestronne zlewozmywaki granitowe

zlewozmywaki

Przestronne zlewozmywaki granitowe

Osoby poszukujące do swojej kuchni zlewu z dużymi, przestronnymi komorami, które jednocześnie charakteryzować... więcej...

O czym pamiętać wybierając zlewozmywak stalowy?

zlewozmywaki

O czym pamiętać wybierając zlewozmywak stalowy?

Kuchnia bez poręcznego zlewozmywaka? Nie ma takiej możliwości. Nawet, jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami... więcej...

Jak dobrać zlewozmywak do szafki?

zlewozmywaki

Jak dobrać zlewozmywak do szafki?

Nieodzownym elementem wyposażenia każdej kuchni jest zlewozmywak. Umożliwia mycie naczyń, owców... więcej...