konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

patron działu Meble kuchenne Peka

Le Mans vs. Magic-Corner, czyli co wybrać do szafki narożnej

data aktualizacji: 23-09-2020, 04:30 – artykuł promocyjny

Strefa narożna w kuchni do niedawna uznawana była za mało komfortową. Nowoczesne rozwiązania meblowe pozwoliły odmienić ją na tyle, że dziś jest pojemną i wręcz strategiczną przestrzenią, jeśli chodzi o możliwości przechowywania. Narożne systemy meblowe występują w kilku wariantach i z pewnością trudno z samego opisu zdecydować, który z nich będzie dla nas lepszy. Dlatego marka Peka przetestowała oferowane rozwiązania i pokazała, czym się różnią. Sprawdź i przekonaj się na własne oczy!

Le Mans vs. Magic-Corner, czyli co wybrać do szafki narożnej

Jak efektywnie zorganizować kuchenny narożnik? Takie pytanie to jeden z częstych dylematów osób planujących urządzanie kuchni w taki sposób, by nie powstały w niej martwe strefy. Stwierdzenie, że narożnik to miejsce trudnodostępne, kłopotliwe i mało atrakcyjne do zagospodarowania można uznać za nieaktualne, jeśli poznamy nowoczesne mechanizmy wspomagające zagospodarowanie szafek umieszczonych na styku dwóch ścian.

Zobacz, jak sprawdzają się systemy PEKA w praktyce:

 

Le Mans vs. Magic-Corner - porównanie dwóch systemów narożnych marki PEKA

 

Kwestia, zagospodarowania narożników nie może być pomijana w projekcie kuchni. Co zatem wybrać - to kolejne pytanie, z którym przychodzi się zmierzyć inwestorom. Po pierwsze żaden z systemów nie jest ani lepszy, ani gorszy, tylko po prostu przystosowany do innych potrzeb. Od określenia tych potrzeb powinniśmy zacząć nasze poszukiwania.

Po pierwsze - co będziemy przechowywać w szafce narożnej?

Jeśli będą to garnki, patelnie i inne duże naczynia, a taka sytuacja najczęściej ma miejsce, gdy narożnik jest blisko płyty grzewczej, wówczas idealnie sprawdzi się system LeMans:

  • Składa się on z dwóch dużych półek o opływowym kształcie.
  • Na każdej z nich można ulokować owalne naczynia w taki sposób, by mieściło się ich więcej niż w tradycyjnej szafce.
  • Każdą z półek można wysunąć na zewnątrz niezależnie, zyskując dostęp od góry. Dzięki temu możemy dodatkowo je „sztampować”, wkładając jeden garnek w drugi.
  • Nie trzeba się schylać, a półki bardzo lekko się wysuwają.
  • Można je wysunąć nawet jednym palcem, niezależnie od obciążenia, które wynosi nawet do 25 kg.

System LeMans - Peka

W przypadku, gdy narożnik ma nam posłużyć jako schowek przedmiotów w kwadratowych kartonach jak na przykład sprzętu AGD czy pojemników z żywnością, to wówczas warto postawić na system Magic Corner:

  • System zakłada podzielenie wnętrza szafki na cztery części.
  • Jedną wypełniają kosze przednie, które w całości można wysunąć na zewnątrz. Następnie, przesuwając do przodu dwa kosze wewnętrzne, zyskujemy dostęp do głębszej zawartości szafki.
  • Choć w przeliczeniu na centymetry kwadratowe do dyspozycji mamy tu więcej powierzchni użytkowej niż w systemie LeMans, to podział na 4 kwadratowe kosze nie dają powierzchni, na której zmieszczą się 2 duże garnki.
  • Dlatego w Magic Cornerze lepiej przechowywać przedmioty o kwadratowym kształcie, dzięki czemu powierzchnię koszy możemy wykorzystać do maksimum. Narożnik w kuchni wykorzystany niemal w 100% – brzmi zachęcająco, prawda?

Jeśli do dyspozycji mamy dwa narożniki nasz wybór jest prosty - najlepeiej postawić na oba systemy. W przypadku, gdy mamy naprawdę dużo owalnych i okrągłych naczyń, możemy zastosować system Le Mans wysoki, który składa się aż z 4 półek. Każdą z nich można przemieszczać w pionie, tzn. zawieszać na różnej wysokości, tak by zmieścić większe przedmioty. Kąt otwarcia wynoszący 85 stopni sprawia, że wysunięta półka nie koliduje z uchwytem sąsiedniej szafki. W niskiej szafce zawsze mamy ograniczoną ilość miejsca, dlatego w układzie podblatowym lepszą organizację, a zatem i pojemność daje Magic Corner. To mała spiżarnia w kuchni, gdyż zmieści spory zapas suchych produktów - ryż, kasza w kartonowych opakowaniach, a także wszelkie puszki i pojemniki.

Narożnik na okrągło? W kuchni wyposażonej w tradycyjną szafkę narożną 90 x 90 cm możemy zastosować system obrotnic REVO. Przy tym mechanizmie zapewniono bardzo łatwy dostęp do wnętrza szafki, które jest obrotowe, a wraz z całą zawartością obraca się również sam front. System wykorzystuje praktycznie całe wnętrze szafki, dlatego pomoże zmieścić naprawdę wiele. Górną półkę można umieścić na dowolnej wysokości, robiąc miejsce na dolnej przestrzeni na przykład na większy robot kuchenny.

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:
Podobne artykuły
System Box LUX

meble kuchenne

System Box LUX

System Box TB10 to system do zabudowy szuflad cieszący się dużą popularnością w Polsce. Cechami wyróżniającymi... więcej...

Przyjazna kuchnia w zgodzie z naturą

meble kuchenne

Przyjazna kuchnia w zgodzie z naturą

Kuchnia jest miejscem tętniącym życiem. Spędzamy w niej dużo czasu, przygotowując i spożywając posiłki,... więcej...

Meble kuchenne ze sztukaterią

meble kuchenne

Meble kuchenne ze sztukaterią

Sztukateria w kuchni to ostatni szlif, dzięki któremu wnętrze nabiera oryginalnego wyglądu i staje... więcej...