konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Przyjemność gotowania - sprawdź, na co warto postawić

data aktualizacji: 02-07-2020, 02:32 – artykuł promocyjny

Codzienne gotowanie przyjemnością? Tak, to możliwe! Jeśli zadbamy o funkcjonalność i dobrą organizację, to nawet tak przyziemna czynność, jak gotowanie, będzie przebiegać sprawnie i szybko. Pozornie wszystko wydaje się zrozumiałe, ale co tak naprawdę kryje się pod tymi terminami? Odpowiedzi udziela marka Peka – specjalista od funkcjonalnych akcesoriów meblowych.

Przyjemność gotowania - sprawdź, na co warto postawić

Co zrobić, by codzienne gotowanie naprawdę sprawiało radość? Musimy tak zorganizować naszą kuchnię, by sprzęty, meble i wszystkie inne przedmioty, którymi się otaczamy, były funkcjonalne, czyli wygodne i użyteczne. Drugi warunek konieczny to dobra organizacja. Tą umiejętność należy zdobyć, ucząc się jak korzystać z wyposażenia w kuchni, aby gotować sprawnie i szybko. Poniżej prezentujemy rozwiązania, które wyróżnia wysoka funkcjonalność, ułatwiająca dobrą organizację domowej kuchni.

 

Pojemny jak Tandem

 

Tandem to system królujący, jeśli chodzi o przechowywanie zapasów w kuchni. Jego pakowność można porównać do magazynu, przy czym otwierany bez wysiłku jak lodówka – wystarczy jeden ruch i już masz w zasięgu ręki mąkę, cukier lub ryż. To idealne uzupełnienie lodówki, do której trafiają produkty wymagające niskiej temperatury. W Tandemie zaś zgromadzimy wszystkie produkty suche o długim terminie przydatności, zamknięte w kartonikach, puszkach czy opakowaniach z tworzyw sztucznych. Obszerny system daje możliwość przechowywania wewnątrz szafki oraz na jej drzwiach, dzięki czemu wszystko ma swoje miejsce, a zapasy mogą być naprawdę duże. Dodatkowe małe koszyki umożliwiają segregację produktów i pogrupowanie ich np. według częstotliwości używania.

Przyjemność z codziennego gotowaniaPrzyjemność z codziennego gotowania

 

Sprytny jak Snello

 

Snello to znacznie mniejszy system, który możemy uznać za przeciwieństwo ogromnego Tandemu. Jest znacznie mniejszy, ale dzięki temu sprytniejszy. Mieści się w szafce podblatowej i doskonale sprawdzi się w wąskich przestrzeniach. Dzięki niemu nawet w najwęższym i trudno dostępnym miejscu możesz stworzyć ergonomiczną szafkę o różnym przeznaczeniu. Wystarczy już 15 cm, aby zorganizować miejsce na przechowywanie buteleczek, przypraw czy konserw. Snello doskonale też sprawdzi się jako szafka na kuchenne detergenty.

Przyjemność z codziennego gotowaniaPrzyjemność z codziennego gotowania

 

LeMans do narożnika

 

Jednym z największych wyzwań jest kuchenny narożnik. Jego ergonomiczne zagospodarowanie wymaga przemyślanego systemu jak LeMans. Powstał on właśnie do trudno dostępnych miejsc w narożniku kuchni. Ten sprytny mechanizm stanowi uzupełnienie kuchennej strefy przechowywania — w Tandemie przechowasz zapasy produktów suchych, a w systemie Snello przyprawy, a w LeMans garnki, patelnie i brytfanny. Jest to najlepsze miejsce na tego typu akcesoria, ponieważ jego półki są owalne, a każda z nich wyjeżdża z lekkością do przodu. Jednym ruchem ręki możesz wyciągnąć całą zawartość na zewnątrz i sięgnąć po dowolny garnek.

Przyjemność z codziennego gotowaniaPrzyjemność z codziennego gotowania

 

Segreguj modułowo

 

Skoro masz już Tandem, skąd zawsze łatwo wydostaniesz zapasy, w szafce podblatowej Snello przechowasz przyprawy, a pod ręką garnki w LeMans, to co z odpadkami, jakie zawsze powstają podczas gotowania? Peka ma sposób również na to. Kosze na odpady, jakie oferuje zapewniają łatwą segregację, która idzie w parze z ergonomią. Wbrew temu, co można byłoby myśleć, kosz na śmieci to element wyposażenia kuchni, najczęściej używany podczas gotowania. W ofercie Peki znajdziesz ergonomiczne pojemniki wstawiane do szuflad – ten sposób segregacji odpadów jest najpopularniejszy. Możesz też skorzystać z modułowego zestawu pojemników.

 

Porządek w szufladach na stałe

 

Kolejne wyzwanie to przechowywanie sztućców i serwisów obiadowych w szufladach. Warto dobrze je zaplanować, a pomogą w tym wkłady do szuflad marki Peka, które znacznie ułatwiają właściwe przechowywanie i szybkie odnajdywanie odpowiednich sztućców. Natomiast przy przechowywaniu talerzy bardzo ważne jest zastosowanie mat antypoślizgowych, które zapobiegają przesuwaniu przedmiotów, a dodatkowo korzystnie wpływają na estetykę wnętrza szuflady. Takie maty z  łatwością dopasujemy do odpowiedniego wymiaru, czy nawet koloru wkładu.

Przyjemność z codziennego gotowania

Wygoda korzystania, walory funkcjonalne oraz estetyka zdecydowanie przemawiają na korzyść stosowania szuflad PEKA w kuchniach. Seria Nova Pro Scala przykuwa wzrok minimalistycznym designem z perfekcyjnie prostymi liniami. Jednakże organizacja wnętrza szuflad, zwłaszcza tych dużych i głębokich to spore wyzwanie. Zachowanie porządku wymaga perfekcyjnej organizacji i konsekwencji. Z pomocą przychodzi system SPACEFLEXX, dzięki któremu utrzymasz w idealnym porządku nawet najbardziej kłopotliwe akcesoria kuchenne, czyli pudełka na żywność.

Funkcjonalne rozwiązania proponowane przez markę Peka plus dobra organizacja pracy z całą pewnością ułatwią codzienne gotowanie i sprawią, że stanie się ono przyjemnością. A przecież kuchnia jest często sercem domostwa, które gromadzi wszystkich mieszkańców nie tylko podczas wspólnych posiłków.

 

Zobacz, jak funkcjonalna może być kuchnia na co dzień:
 

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:
Podobne artykuły
Dotknij i otwórz - czyli nowoczesny minimalizm

meble kuchenne

Dotknij i otwórz - czyli nowoczesny minimalizm

Od pewnego czasu hitem wnętrzarskim jest minimalizm i nowoczesność. To idealne rozwiązanie dla osób... więcej...

Aluminium w złotej anodzie

meble kuchenne

Aluminium w złotej anodzie

ZOBAL to marka premium specjalizująca się w produkcji akcesoriów aluminiowych takich jak uchwyty,... więcej...

Ekologiczne segregatory na śmieci

meble kuchenne

Ekologiczne segregatory na śmieci

Segregacja śmieci jest pożyteczna nie tylko z punktu widzenia troski o ekologię, ale również z... więcej...