Kuchenne metamorfozy - pomysł na przestrzeń w nowym wydaniu

data aktualizacji: 13-01-2021, 08:53 – artykuł promocyjny

Zdjęcia pięknych, kuchennych aranżacji zachęcają nas do wprowadzenia zmian do własnej kuchni. Nie muszą się one wiązać z gruntownym remontem. Wystarczą niewielkie zmiany, które można wprowadzić nawet w niewielkiej kuchni. Jakie rozwiązania wybrać, by cieszyć się nowym, kuchennym wnętrzem?

Kuchenne metamorfozy - pomysł na przestrzeń w nowym wydaniu

Kuchnia jest sercem domu i miejscem, z którego codziennie korzysta cała rodzina. Z czasem konieczne jest odświeżenie kuchennego wnętrza, a nawet przeprowadzenie niewielkiego remontu, który pomoże stworzyć nowoczesną, funkcjonalną kuchnię.

 

Kolor zmienia wszystko

 

Rola koloru jest kluczowa w każdym pomieszczeniu, także w kuchni. Zmiana koloru ścian może stworzyć zupełnie inny wygląd pomieszczenia. Do minimalistycznego, nowoczesnego wnętrza warto wybrać kolor biały i skontrastować go z kolorowymi dodatkami i akcesoriami. Świetnie sprawdzi się w tym celu ceramiczna farba MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom. W efekcie powstanie skandynawski klimat.

Biały nigdy nie wychodzi z mody, ale jeśli zależy nam na odważniejszym kolorze, warto rozważyć szary lub czerń. Takie odcienie będą idealne do industrialnych lub loftowych pomieszczeń i dobrze skomponują się z szafkami z frontami w kolorze naturalnego drewna. Kolejną propozycją jest wykorzystanie koloru żółtego, pomarańczowego, a nawet czerwonego.

farba do kuchni

 

Jak powiększyć przestrzeń?

 

W kuchni potrzebujemy jak najwięcej miejsca, szczególnie, jeśli spędzamy w niej dużo czasu. W niewielkiej kuchni wato postawić na jasne barwy odbijające światło, rozświetlające i optycznie powiększające wnętrze. Dobrą propozycją będzie np. „Śnieżny Agat” czy też „Mokry Marmur” z palety kolorystycznej farby MAGNAT CERAMIC KITCHEN&BATHROOM. Dekoracje i wzory warto ograniczyć do minimum oraz wykorzystać miejsce pod sufitem. W przypadku braku okna warto zadbać o jasne światło górne i doświetlenie blatu roboczego.

 

Ściany bez zabrudzeń

 

W kuchni trudno uniknąć plam i zabrudzeń. Powinniśmy więc wybrać farbę, którą będzie łatwo utrzymać w czystości. Wybierając kolor należy zwrócić też uwagę na właściwości użytkowe farby. Do kuchni odpowiednim wyborem są farby ceramiczne, odporne na zmywanie i szorowanie, np.MAGNAT CERAMIC KITCHEN&BATHROOM, dodatkowo odporna na wilgoć i rozwój bakterii i grzybów.

farba magnat

Jeśli ściana się zabrudzi, trzeba szybko przetrzeć ją gąbką z ciepłą wodą i silnym detergentem. Powierzchnie należy myć z góry na dół, a wodę usunąć papierowym ręcznikiem. Niewielkie zabrudzenia wystarczy przetrzeć płynem do naczyń.

Samodzielnie zaaranżowane wnętrze daje mnóstwo radości i umila czas spędzony w kuchni. Ściany pomalowane dobrej jakości farbą będą czyste przez długi czas, a także będą cieszyć wyrazistym kolorem.

Kontakt w sprawie produktów:

Śnieżka Trade of Colours sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II 23
00-854 Warszawa
tel. 801 500 801
www: www.sniezka.pl
mail: wyślij wiadomośćDZIAŁ HANDLOWY:

39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44
woj. podkarpackie
 

farby do wielu zastosowań farby emulsyjne dekoracyjne do malowania wewnątrz pomieszczeń emulsje do pomieszczeń wilgotnych farby i lakiery do drewna farby i emalie do metalu kleje zaprawy masy i mieszanki tynkarskie masy i mieszanki do szpachlowania lakiery impregnaty do drewna lakierobejce farby gruntujące


Zobacz zdjęcia w galerii Śnieżka:
Podobne artykuły
Kolory ścian w kuchni

ściany i podłogi

Kolory ścian w kuchni

Zastanawiając się na wyborem odpowiedniego koloru ścian w kuchni kierujemy się panującą modą lub dobieramy... więcej...

Pyszne inspiracje - pomysły na wysmakowaną kuchnię

ściany i podłogi

Pyszne inspiracje - pomysły na wysmakowaną kuchnię

Kuchnia, jako miejsce w którym spędzamy sporą część czasu, stanowi prawdziwe centrum życia rodzinnego.... więcej...

Egzotyczny klimat w domu

ściany i podłogi

Egzotyczny klimat w domu

Piękna, ponadczasowa biel na ścianach i subtelny powiew egzotyki w postaci wyjątkowego wyposażenia, wykonanego... więcej...