Jakie wybrać firanki do kuchni

data aktualizacji: 20-04-2022, 10:46 – artykuł promocyjny

Kuchnia to z reguły miejsce, którego wystrój urządzany jest na szybko, bez odpowiedniego przemyślenia poszczególnych dodatków. Jest to błędem, gdyż to właśnie w tym pomieszczeniu przygotowywane są posiłki, a rodzina może wspólnie spędzać czas przy śniadaniach, obiadach oraz kolacjach. Warto więc zadbać o stworzenie przytulnego wnętrza, które spodoba się wszystkim domownikom. Do tego celu można wykorzystać liczne dodatki i elementy wyposażenia, czego najlepszym przykładem są firanki.

Jakie wybrać firanki do kuchni


Czy warto wieszać firany w kuchni?

 

Jednym z argumentów przemawiających za tym, aby powiesić firany do kuchni, jest to, że pasują do każdego wnętrza. Niezależnie od tego, czy powiesisz je w nowoczesnej, eleganckiej czy też minimalistycznie urządzonej kuchni, sprawią, że wnętrze stanie się bardziej przyjazne. To jednak nie wszystko, gdyż firany pomagają regulować ilość naturalnego światła, jaka dostaje się do pomieszczenia, chronią przed przeciągami, a także zwiększają prywatność domowników. W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać (rozjaśnienie ciemnych wnętrz, lepsze zatrzymywanie ciepła w pomieszczeniu), możesz kupić firanki uszyte z jednego z wielu popularnych materiałów.

Firanki w kuchni

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu firanek?

 

Chociaż wiele osób największą uwagę zwraca na to, ile kosztują firanki do kuchni, to równie ważne są inne elementy. Najważniejsze z nich to materiał wykorzystany do produkcji firanki, kolor oraz wzór. Popularne materiały, z których zazwyczaj robi się firany do kuchni to przede wszystkim tiul, organtyna, żakard oraz woal. Każdy z nich ma inne właściwości i pozwoli uzyskać ciekawe efekty aranżacyjne. Przykładowo, firanki żakardowe świetnie zatrzymują promienie słoneczne, organtyna pozwala uzyskać efekt mgiełki, a woal jest prześwitujący i świetnie wygląda po upięciu firanek.

Wybierając ofertę https://alena-firany.pl/firany-do-kuchni.html, możesz szybko znaleźć firanki o konkretnej wysokości (standardowe modele mają od pięćdziesięciu do stu osiemdziesięciu centymetrów), kolorze (biały, brązowy, bordowy, zielony, niebieski) oraz cenie. Możesz więc zaznaczyć, że interesują cię tylko produkty w przedziale od 20 do 30 złotych, wybrać kolor brązowo-beżowy i długość 120 centymetrów, a wyświetlą ci się wyłącznie te firanki, które spełniają wszystkie twoje oczekiwania. Podobnie znajdziesz firanki do salonu oraz innych pomieszczeń w swoim domu lub mieszkaniu.

Firanki do kuchni

 

Jak wybrać odpowiednie firanki?

 

Kupując firanki do kuchni, sprawdź, jak wybrany model wygląda na zdjęciach, które znajdują się na stronie sklepu internetowego. Zmierz również, jakie firany będą pasowały do twoich okien. Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości związane z zakupem, skontaktuj się ze sprzedawcą. Doświadczony pracownik postara się doradzić, jakie kupić firany do salonu lub jak dobrać poszczególne elementy, aby nowa firanka do kuchni świetnie pasowała do twoich okien.

Przy okazji zamawiania firan możesz również pomyśleć o zakupie rolet, zasłon, narzut lub innych artykułów, aby zaoszczędzić na wysyłce. Na stronie publikowane są również poradniki, z których dowiesz się jak prawidłowo obliczyć ilość materiałów potrzebną na przygotowanie firanek oraz jak należy je prać, aby przez długi czas ładnie wyglądały. Warto się z nimi zapoznać, dzięki czemu nowe firanki posłużą ci przez wiele lat, szczególnie że nieprawidłowe pranie firanek to jedna z najczęstszych przyczyn ich zniszczenia.
 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Alena-Firany.plPodobne artykuły
Jak zorganizować wygodną i praktyczną garderobę?

porady

Jak zorganizować wygodną i praktyczną garderobę?

Optymalny dostęp do całej zawartości oraz system sprzyjający utrzymaniu porządku. To cechy najbardziej... więcej...

Mop ze spryskiwaczem czy elektryczny? Jaki mop do podłóg wybrać?

porady

Mop ze spryskiwaczem czy elektryczny? Jaki mop...

Dobry mop do mycia podłogi nie tylko skutecznie wyczyści powierzchnię, ale także ułatwi sprzątanie i... więcej...

Jak podłączyć okap kuchenny do wentylacji

porady

Jak podłączyć okap kuchenny do wentylacji

Okap kuchenny jest niezbędnym urządzeniem w każdej współczesnej kuchni. Sprawdź, jak poprawnie... więcej...
Partnerzy

Peka  logo Elkamino Dom
REJSTesa

Electrolux     logo Śnieżka

logo Deante    Grupa Armatura

Franke   logo Helios

  Granitan

     Laveo   Kuchinox

    nVent    Amix  

Emako

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

aranżacje łazienek