konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Wiosenne porządki - jak je teraz przeprowadzić?

data aktualizacji: 07-04-2020, 07:11 – artykuł promocyjny

Tegoroczne przedświąteczne porządki przebiegają zupełnie inaczej, niż co roku. Jednak zdaniem psychologów, mogą być podwójnie pożyteczne ze względu na trwającą pandemię. Skutecznie pozbędziemy się bakterii i alergenów, ale przy okazji poprawimy swoje samopoczucie. Od czego zacząć?

Wiosenne porządki - jak je teraz przeprowadzić?

Wpuszczenie ciepłego powietrza i promyków słońca do naszego domu to dla wielu z nas podstawa wiosennych porządków. Choć w tym roku musimy pozostać zamknięci w domach, sprzątanie to świetne zajęcie, dzięki któremu poczujemy się lepiej. Zajmiemy swoje myśli i odniesiemy wrażenie choćby chwilowej kontroli, co jest istotne w ostatnim czasie.

Jak zorganizować sprzątanie, by sprawdziło się w nowych warunkach? W kuchni, łazience i dziecięcych pokojach pojawia się bałagan i zabrudzenia wynikające z życia codziennego. Aby uporać się z tymi drugimi, konieczne są detergenty lub naturalne środki czystości. Z bałaganem poradzimy sobie dzięki segregacji.

 

Zadanie sortowanie

 

Niezbędne w dziecięcym kąciku są tekturowe pudła lub plastikowe pojemniki, które pomieszczą wszystkie zabawki, a przy okazji można je pięknie ozdobić i pokolorować.

Większym wyzwaniem są szafki łazienkowe i kuchenne, ponieważ musimy umieścić małe i duże przedmioty – w łazience papier toaletowy, detergenty, a w kuchni żywność, akcesoria i garnki. Co więcej, wszystkie te elementy musimy mieć zawsze pod ręką.

Wkłady na sztućce

- Drobiazgi – jak kosmetyki, sztućce czy przyprawy – najwygodniej jest przechowywać w szufladach. Jeśli mamy możliwość wyboru – zdecydujmy się na te płytkie, gdyż to w nich najłatwiej i najszybciej znajdziemy małe elementy. Z kolei większe produkty np. zapasy lepiej jest umieścić w szufladach głębszych. O ile mamy nowoczesne systemy szuflad jak Slim Box czy Comfort Box, możemy przechowywać w nich nawet rzeczy stosunkowo ciężkie, gdyż maksymalny udźwig wytrzymałych prowadnic wynosi do 35 kg. – mówi Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS, polskiego producenta akcesoriów meblowych.

 

Zadanie układanie

 

Świetnym rozwiązaniem są systemy organizacji wewnętrznej szuflad. Są dostępne online na stronie internetowej www.e-rejs.eu (i to z rabatem na poziomie 20%), a łatwy montaż można wykonać samodzielnie. Systemy REJS to rozwiązania do Slim Box i Comfort Box, ale są również dostępne uniwersalne produkty do każdej zabudowy.

Warte uwagi są wkłady na sztućce i akcesoria, które można nabyć w wielu rozmiarach i układach. Wystarczy wsunąć je do szuflady i posegregować drobne akcesoria. Świetnym rozwiązaniem są też maty antypoślizgowe, które można przycinać do dowolnego rozmiaru. Zapobiegną przesuwaniu się produktów w trakcie otwierania czy zamykania szuflady. Maty i wkłady występują w trzech kolorach.

Jak poradzić sobie z przyprawami? Warto posłużyć się wyprofilowanymi wkładami, w których można ułożyć słoiczki z ziołami. Z kolei uchwyty na talerze pozwolą przechowywać i bezpiecznie przenosić zastawę.

Wkłady na szuflady

Powyższe propozycje są idealnym rozwiązaniem w takcie sprzątania, ale pomogą też utrzymać porządek na dłużej. Wystarczy zastosować je raz, aby przez długi czas cieszyć się czystym wnętrzem.

www.rejs.eu

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Wąska szafka a tyle pomieści

meble kuchenne

Wąska szafka a tyle pomieści

Podczas projektowania mebli kuchennych często pozostaje nam wąska wnęka, którą większość z nas... więcej...

System półek Le Mans firmy Peka

meble kuchenne

System półek Le Mans firmy Peka

Posiadając nawet najbardziej przestronną kuchnię, bardzo często zmagamy się z problemem niezagospodarowanych... więcej...

Innowacyjne akcesoria aluminiowe

meble kuchenne

Innowacyjne akcesoria aluminiowe

Wyobraź sobie pomieszczenie, w którym będziesz czuć się bezpiecznie, pewnie i spokojnie. Bez problemu... więcej...