aurora

Jak dobrać oświetlenie do jadalni?

data aktualizacji: 03-04-2020, 09:35 – artykuł promocyjny

Urządzenie jadalni wiąże się z koniecznością dobrania odpowiedniego oświetlenia, które połączy przestrzeń jadalni z otwartą kuchnią i salonem. Każdy typ oświetlenia pełni inne funkcje w pomieszczeniu. Na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy jego wyborze?

Jak dobrać oświetlenie do jadalni?

Podstawowym oświetleniem jest oświetlenie ogólne, które zastępuje światło dzienne i jest tłem dla pozostałych rodzajów światła. Jego główną funkcją jest równomierne oświetlenie danego obszaru, dlatego istotną kwestią jest jego odpowiednie zaplanowanie. Najlepiej umieścić je w centralnym punkcie jadalni.

Kolejnym krokiem jest zaplanowanie oświetlenia miejscowego, które pozwoli wyodrębnić poszczególne strefy. Ten typ oświetlenia obejmuje blaty kuchenne, stoły, strefę przeznaczoną do czytania czy oświetlenie podłogowe. Powierzchnie robocze warto oświetlić oprawą typu downlight, której światło jest skierowane z sufitu bezpośrednio na dany obszar. Do oświetlenia blatu kuchennego świetnie sprawdzą się oprawy z serii KOS producenta Astro Lighting. Są eleganckie i nowoczesne oraz posiadają klasę szczelności IP 65, dzięki której są odporne na parę wodną. Oprawy downlight stworzą scenę oświetleniową.

Oświetlenie blatu kuchennego

Świetnym rozwiązaniem są rówież oprawy podtynkowe, które dostarczają odpowiednią ilość światła, ale nie zaburzają stylistyki wnętrza. Przykładem są gipsowe oczka Blanco 1253004, które montuje się w podwieszanym suficie przed gipsowaniem, a po gipsowaniu elementy montażowe zostają ukryte.

Istotnym elementem jadalni jest stół, a oświetlenie nad nim często traktowane jest również jako element dekoracji. Dobry efekt wizualny osiągniemy dzięki lampom wiszącym o oryginalnych kształtach, które będą modne przez długi czas. Takimi lampami są modele Zeppo od Aurora z dwuwarstwowego szkła – eleganckie, modne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Inną propozycją jest plafon Mashiko. Elegancja połączona z prostotą ma wielu zwolenników. Ten model ma wymienne źródła światła, więc można indywidualnie dobrać temperaturę barw.

Światło nad stołem

Aby oddzielić jadalnię od części kuchennej, warto posłużyć się kurtyną świetlną, która da świetny efekt wizualny, a przy okazji będzie dodatkowym źródłem światła.

Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie w kwestii oświetlenia jadalni i kuchni, warto zapoznać się z bogatą ofertą brytyjskiego producenta Astro Lighting. Produkty są dostępne w wybranych salonach oświetleniowych na terenie kraju.

Kontakt w sprawie produktów:

Aurora Technika Świetlna
Izbica, ul. Leszczowa 3
05-140 Serock
tel. (22) 872 55 10
www: www.aurorats.pl
mail: wyślij wiadomośćoświetlenie kuchni » nowoczesne oprawy typu LED-LITE » oświetlenie wnętrz » dekoracyjne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne


Zobacz zdjęcia w galerii Aurora Technika Świetlna:
Podobne artykuły
Oświetlenie w kuchni - taśmy LED

oświetlenie w kuchni

Oświetlenie w kuchni - taśmy LED

Kuchnia jest pomieszczeniem w naszym domu, w którym spędzamy relatywnie dużo czasu w ciągu dnia.... więcej...

Trendy oświetleniowe w kuchni

oświetlenie w kuchni

Trendy oświetleniowe w kuchni

Oświetlenie jak każda inna kwestia związana z urządzaniem wnętrz podlega okresowym zmianom, wpływom... więcej...

Oświetlenie szynowe - nowy trend w oświetleniu kuchni

oświetlenie w kuchni

Oświetlenie szynowe - nowy trend w oświetleniu kuchni

Konieczność perfekcyjnie zaplanowanego oświetlenia strefy dziennej bardzo często wiąże się z połączeniem... więcej...