konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

3 sprytne sposoby na wykorzystanie ścian w kuchni

data aktualizacji: 25-03-2020, 13:08 – artykuł promocyjny

W każdej kuchni, nawet o dużym metrażu, w pewnym momencie zaczyna brakować miejsca na blatach kuchennych. Sprzęty, przyprawy, zapasy w spiżarni i akcesoria zajmują miejsce w szafkach, szufladach i na blatach roboczych. Jak znaleźć dodatkowe miejsce na przechowywanie? Przedstawiamy trzy pomysły, jak wykorzystać w tym celu ścianę.

3 sprytne sposoby na wykorzystanie ścian w kuchni

Wąskie półki na najbardziej potrzebne rzeczy

 

Warto zamontować na ścianach dodatkowe półki, na których umieścimy przyprawy lub najczęściej używane przedmioty. Montaż nad blatem lub blisko kuchenki pomoże wygospodarować miejsce w szafkach, a co więcej, będzie funkcjonalny i usprawni kuchenne czynności. Najlepszym rozwiązaniem są wąskie półki, które nie odstają od ściany, ale pozwalają ustawić przedmioty w jednym rzędzie. Półki blisko stołu mogą być miejscem na przechowywanie przyprawnika lub kaw i herbat.

Półka

 

Jak łatwo zamocować półki w kuchni?

 

Choć montaż może wydawać się skomplikowany, to w rzeczywistości jest to prosta czynność, niewymagająca wiercenia w ścianie – można zamontować półkę bez obaw o pęknięte płytki i uszkodzenie powierzchni. Montaż półek na kafelkach, szkle, betonie, drewnie lub innych stabilnych powierzchniach bez użycia wiertarki i specjalnych umiejętności jest możliwy dzięki śrubom samoprzylepnym tesa®. W Inteligentnym Systemie Montażu tesa® dostępne są śruby w trzech kształtach i o trzech progach obciążenia od 2,5 do 10 kg. W przypadku potrzeby zwiększenia maksymalnego obiążenia, wystarczy wykorzystać dwie śruby.

Półki w kuchni

 

Jak zamontować śrubę samoprzylepną?

 

Montaż jest prosty – wystarczy przykleić płytkę podstawy do oczyszczonej powierzchni ściany, a następnie wypełnić ją masą klejącą. Wysychanie kleju trwa 12 godzin, więc dopiero po takim czasie możemy zawiesić półkę na ścianie. Opatentowana technologia montażu Power.Kit., która jest idealnym rozwiązaniem również w serii akcesoriów łazienkowych tesa®, jest gwarancją solidnego i trwałego montażu bez uszkodzeń. W przypadku wyjęcia śruby, na ścianie nie pozostają ślady.

TesaTesa

Montaż półkiTesa

 

Ścienny wieszak na wino

 

Poza półkami, w każdej kuchni może się przydać wiszący wieszak na wino. Za pomocą metalowego uchwytu na butelki stworzymy nowoczesną i estetyczną przestrzeń do przechowywania. Ścienny wieszak sprawdzi się szczególnie w przypadku, gdy w domowej spiżarni nie ma już miejsca, a nie możemy sobie pozwolić na domowy barek. Wieszak zamocowany na dwóch samoprzylepnych śrubach bez konieczności wiercenia, jest stabilny i ma duże obciążenie maksymalne.

Wieszak na wino

 

Metalowy organizer – kratka do kuchni

 

Świetnym pomysłem jest również metalowa kratka, która może pełnić funkcję organizera. Wygląd kratki możemy spersonalizować i dopasować do wystroju kuchni i własnych potrzeb. Zawieszone koszyczki i półki stworzą świetne miejsce na środki i akcesoria do mycia naczyń. Śruby samoprzylepne pozwolą bez wiercenia zawiesić kratkę np. na płytkach nad zlewem.

Metalowy organizerOrganizer

Więcej inspiracji i kreatywnych porad, możesz znaleźć na stronie: www.tesa.pl/kreatywnie
 

Kontakt w sprawie produktów:

tesa tape Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 184
60-166 Poznań
tel. 603 857 271
www: www.tesa.pl
mail: wyślij wiadomośćplastry montażowe » haczyki montażowe » dwustronne taśmy montażowe » taśmy klejące » taśmy malarskie » haczyki wodoodporne » rozwiązania samoprzylepne » akcesoria łazienkowe
 

Zobacz zdjęcia w galerii tesa tape:
Podobne artykuły
Profesjonalne kosmetyki do czyszczenia kuchni i łazienki

porady

Profesjonalne kosmetyki do czyszczenia kuchni i łazienki

KFA Armatura poszerza swoją ofertę o kosmetyki do sprzątania. Clean&Fresh to kolekcja kosmetyków... więcej...

Podział na strefy w kuchni. Dlaczego warto?

porady

Podział na strefy w kuchni. Dlaczego warto?

W kuchni liczą się przede wszystkim funkcjonalność oraz design. Bowiem dzięki właściwie zorganizowanemu... więcej...

Pokój z aneksem kuchennym - praktyczne rozwiązanie dla małych mieszkań

porady

Pokój z aneksem kuchennym - praktyczne rozwiązanie...

Aranżując wnętrza małych mieszkań, warto wykorzystać praktyczne rozwiązania, które pozwolą... więcej...


Partnerzy

Peka  Tesa
REJSGranitan

Partner serwisu FiskarsEmako

logo Deante    Grupa Armatura

Franke   logo Helios

     Laveo    Kuchinox

    nVent     Amix  

Electrolux      logo Śnieżka

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022