3 sprytne sposoby na wykorzystanie ścian w kuchni

data aktualizacji: 25-03-2020, 13:08 – artykuł promocyjny

W każdej kuchni, nawet o dużym metrażu, w pewnym momencie zaczyna brakować miejsca na blatach kuchennych. Sprzęty, przyprawy, zapasy w spiżarni i akcesoria zajmują miejsce w szafkach, szufladach i na blatach roboczych. Jak znaleźć dodatkowe miejsce na przechowywanie? Przedstawiamy trzy pomysły, jak wykorzystać w tym celu ścianę.

3 sprytne sposoby na wykorzystanie ścian w kuchni

Wąskie półki na najbardziej potrzebne rzeczy

 

Warto zamontować na ścianach dodatkowe półki, na których umieścimy przyprawy lub najczęściej używane przedmioty. Montaż nad blatem lub blisko kuchenki pomoże wygospodarować miejsce w szafkach, a co więcej, będzie funkcjonalny i usprawni kuchenne czynności. Najlepszym rozwiązaniem są wąskie półki, które nie odstają od ściany, ale pozwalają ustawić przedmioty w jednym rzędzie. Półki blisko stołu mogą być miejscem na przechowywanie przyprawnika lub kaw i herbat.

Półka

 

Jak łatwo zamocować półki w kuchni?

 

Choć montaż może wydawać się skomplikowany, to w rzeczywistości jest to prosta czynność, niewymagająca wiercenia w ścianie – można zamontować półkę bez obaw o pęknięte płytki i uszkodzenie powierzchni. Montaż półek na kafelkach, szkle, betonie, drewnie lub innych stabilnych powierzchniach bez użycia wiertarki i specjalnych umiejętności jest możliwy dzięki śrubom samoprzylepnym tesa®. W Inteligentnym Systemie Montażu tesa® dostępne są śruby w trzech kształtach i o trzech progach obciążenia od 2,5 do 10 kg. W przypadku potrzeby zwiększenia maksymalnego obiążenia, wystarczy wykorzystać dwie śruby.

Półki w kuchni

 

Jak zamontować śrubę samoprzylepną?

 

Montaż jest prosty – wystarczy przykleić płytkę podstawy do oczyszczonej powierzchni ściany, a następnie wypełnić ją masą klejącą. Wysychanie kleju trwa 12 godzin, więc dopiero po takim czasie możemy zawiesić półkę na ścianie. Opatentowana technologia montażu Power.Kit., która jest idealnym rozwiązaniem również w serii akcesoriów łazienkowych tesa®, jest gwarancją solidnego i trwałego montażu bez uszkodzeń. W przypadku wyjęcia śruby, na ścianie nie pozostają ślady.

TesaTesa

Montaż półkiTesa

 

Ścienny wieszak na wino

 

Poza półkami, w każdej kuchni może się przydać wiszący wieszak na wino. Za pomocą metalowego uchwytu na butelki stworzymy nowoczesną i estetyczną przestrzeń do przechowywania. Ścienny wieszak sprawdzi się szczególnie w przypadku, gdy w domowej spiżarni nie ma już miejsca, a nie możemy sobie pozwolić na domowy barek. Wieszak zamocowany na dwóch samoprzylepnych śrubach bez konieczności wiercenia, jest stabilny i ma duże obciążenie maksymalne.

Wieszak na wino

 

Metalowy organizer – kratka do kuchni

 

Świetnym pomysłem jest również metalowa kratka, która może pełnić funkcję organizera. Wygląd kratki możemy spersonalizować i dopasować do wystroju kuchni i własnych potrzeb. Zawieszone koszyczki i półki stworzą świetne miejsce na środki i akcesoria do mycia naczyń. Śruby samoprzylepne pozwolą bez wiercenia zawiesić kratkę np. na płytkach nad zlewem.

Metalowy organizerOrganizer

Więcej inspiracji i kreatywnych porad, możesz znaleźć na stronie: www.tesa.pl/kreatywnie
 

Kontakt w sprawie produktów:

tesa tape Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 184
60-166 Poznań
tel. 603 857 271
www: www.tesa.pl
mail: wyślij wiadomośćplastry montażowe » haczyki montażowe » dwustronne taśmy montażowe » taśmy klejące » taśmy malarskie » haczyki wodoodporne » rozwiązania samoprzylepne » akcesoria łazienkowe
 

Zobacz zdjęcia w galerii tesa tape:
Podobne artykuły
Wybieramy lodówkę

porady

Wybieramy lodówkę

Może mieć jeden agregat bądź dwa, wyprofilowaną półkę na butelki albo dozownik na lód... więcej...

Gotujemy z dziećmi, czyli jak uczynić kuchnię przyjazną maluchom

porady

Gotujemy z dziećmi, czyli jak uczynić kuchnię...

Wspólne gotowanie z dziećmi to nie tylko doskonały sposób na umocnienie więzi rodzic-dziecko,... więcej...

Jak przechowywać owoce i warzywa w domu

porady

Jak przechowywać owoce i warzywa w domu

Warzywa i owoce powinny znaleźć się w codziennej diecie każdego z nas. Musimy je zatem regularnie kupować... więcej...