konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Zlewozmywaki granitowe - czyszczenie i pielęgnacja

data aktualizacji: 12-05-2020, 10:13 – artykuł promocyjny

Codzienne użytkowanie naraża nasze zlewozmywaki na zacieki, plamy i odbarwienia. Trafiające do nich resztki pokarmu, wylewane napoje oraz obrobka żywności mają wpływ na stan powłoki komory i ociekacza. Kompozyt granitowy ma to do siebie, że dość łatwo zadbać o jego pielęgnację, ale wymagana jest systematyczność.

Zlewozmywaki granitowe - czyszczenie i pielęgnacja

Pielęgnacja zlewozmywaków granitowych

 

Zlewozmywaki granitowe Primagran są trwałe i wytrzymałe, jednak jak wszystko, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Zawsze należy stosować preparaty zgodnie z ich przeznaczeniem, dzięki czemu zachowanie pięknego wyglądu i pełnej funkcjonalności produktu będzie łatwiejsze.

Dużym wyzwaniem może okazać się walka z osadem kamiennym z twardej wody. Najlepszym rozwiązaniem takiego problemu jest zapobieganie poprzez stosowanie dowolnego systemu zmiękczania wody. Zyska na tym nie tylko nasz zlew, ale także urządzenia AGD. Możemy też liczyć na lepszy smak i zapach wody używanej do picia i gotowania.

Jeśli jednak musimy zmagać się z wytrącaniem się kamienia z twardej wody, można sięgnąć po ocet, który rozpuszcza taki nalot. Jako naturalny produkt może być używany bezpośrednio na problematyczne miejsce lub wykorzystany do sporządzenia roztworu z wodą, którym wyczyścimy cały zlew.

 

Czyszczenie, konserwacja i impregnacja

 

Pielęgnacja zlewozmywaka powinna odbywać się regularnie. Najlepiej robić to codziennie, a nawet częściej – w miarę potrzeb, czyli każdorazowo po wylaniu do komory płynów o właściwościach barwiących. Należy wówczas obficie spłukać zlew. Chodzi tu głównie o wino, kawę i soki. Do tego obierki i same warzywa oraz owoce o intensywnym kolorze mogą przyczyniać się do zmiany koloru granitu. W większości przypadków wystarcza gąbka nasączona płynem do mycia naczyń. Musimy jednak wyczyścić takie plamy od razu.

Aby zlew służył nam długo i ładnie się prezentował, warto zadbać o jego impregnację, która będzie chronić powłokę przed chłonięciem zapachów i zmianą kolorów. W tym celu można użyć oleju jadalnego lub oliwy. Jednak najbardziej skuteczne są profesjonalne preparaty przygotowane przez producentów i dedykowane serii granitowego wyposażenia kuchennego.

Impregnat należy nanosić delikatną stroną gąbki lub ściereczką na wyczyszczoną i wysuszoną powierzchnię. Zlewozmywaki granitowe są trwałe i odporne, ale w przypadku czyszczenia należy unikać drucianych myjek i mleczek czyszczących z drobinkami ściernymi, które mogą zarysować powierzchnię zlewu, sprzyjając osadzaniu się zanieczyszczeń. Trzeba bowiem pamiętać, że zlewozmywaki kompozytowe z natury mają lekko porowatą strukturę.

Zlewozmywak granitowy

 

Higiena zlewozmywaków

 

Dbanie o czystość zlewozmywaka pozwala zachować ich estetyczny wygląd i sprawia, że nawet po wielu latach użytkowania wyglądają jak nowe. Jednak odpowiednia pielęgnacja to także podstawa dla zachowania odpowiedniego poziomu higieny. Resztki jedzenia, a także związki z płukania warzyw, owoców czy mięsa mogą stać się źródłem bakterii, dlatego regularne czyszczenie chroni nas i pozwala zachować higieniczną czystość.

 

Środki dedykowane do pielęgnacji zlewozmywaków

 

Czyszczenie zlewozmywaków naturalnymi sposobami jest tanie i bezpieczne, ale najskuteczniejsze są specjalne preparaty stworzone z myślą o właściwościach zlewów wykonanych z kompozytu granitowego. Są one skomponowane w taki sposób, by dbać o piękny wygląd materiału oraz zapewnić najwyższy poziom higieny. Ich stosowanie jest proste i zabiera niewiele czasu. Zawsze należy postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Na pielęgnację wystarczy poświęcić tylko kilka chwil.

Oferowane przez Primagran preparaty do czyszczenia zlewu granitowego są bezpiecznie i nie uczulają, a przede wszystkim gwarantują działanie skuteczniejsze, niż w przypadku stosowania naturalnych środków. Jest to szczególnie istotne w przypadku koloru białego i czarnego, które są najbardziej wymagające. Środek do codziennej pielegnacji bezpiecznie i szybko usuwa tłuszcz i brud.

Czyszczenie zlewozmywaka granitowego

Na profesjonalny produkt warto postawić także w kwestii impregnacji. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że przebiegła ona prawidłowo, a zlew jest skutecznie chroniony przed brudem oraz plamami. Idealnie sprawdzi się w tym celu Primagan Impregnat – produkt dedykowany zlewozmywakom granitowym, który dzięki właściwościom polimerów wiąże się z powierzchnią zlewozmywaka. W ten sposób powstaje hydrofobowa warstwa ochronna, skutecznie chroniąca zlewozmywak przed zabrudzeniami i plamami.

Impregnat

 

Kompozyt granitowy – sprawdzony sposób czyszczenia

 

  • Napełnij komorę zlewu gorącą wodą
  • wsyp 1 miarkę proszku do prania białych tkanin i wymieszaj. Zamiast proszku do prania można zastosować tabletkę do zmywarki lub wybrać ekologiczny roztwór wody z octem
  • przygotowany roztwór pozostaw na całą noc
  • dokładnie wypłucz zlew wodą i przetrzyj gąbką, a następnie wytrzyj miękką szmatką do sucha
  • Zabieg należy powtarzać co jakiś czas, aby uniknąć gromadzenia się osadu z wody czy substancji barwiących. Dzięki temu zachowasz blask" zlewozmywaka granitowego na wiele lat.

Kontakt w sprawie produktów:

Primagran Sp. z o.o.
ul. Żuławki 15C
82-103 Stegna
tel. +48 58 500 5 600
www: primagran.pl
mail: wyślij wiadomośćzlewozmywaki granitowe w atrakcyjnych cenach: modele jedno, półtora i dwukomorowe w różnych wariantach kolorystycznych dostępnych z ociekaczem lub bez
baterie kuchenne: chromowane, granitowe, z wyciąganą wylewką, retro, elastyczne
akcesoria: dozowniki, syfony, środki do pielęgnacji zlewozmywaków
 

Zobacz zdjęcia w galerii Primagran:

zlewozmywak Primagranzlewozmywak Primagranzlewozmywak Primagranzlewozmywak Primagranzlewozmywak Primagran

Podobne artykuły
Najmodniejsze kolory w kuchni

zlewozmywaki

Najmodniejsze kolory w kuchni

Antracyt to elegancki kolor w odcieniu głębokiej szarości, który cieszy się dużą popularnością.... więcej...

Najlepsze miejsce na zlewozmywak

zlewozmywaki

Najlepsze miejsce na zlewozmywak

Przygotowywanie posiłków dla całej rodziny zawsze zajmuje sporo czasu, zwłaszcza jeśli robi to... więcej...

Montaż młynka do odpadów

zlewozmywaki

Montaż młynka do odpadów

Młynki pozwalają błyskawicznie pozbyć się odpadów żywnościowych, co ułatwia utrzymanie kuchni... więcej...