konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Jak pomóc sobie w segregacji śmieci?

data aktualizacji: 20-03-2020, 10:21 – artykuł promocyjny

Kuchnia jest miejscem, w którym generuje się najwięcej śmieci, a następnie je segreguje. Posiadanie pięciu koszy, które są przeznaczone do prawidłowej segregacji po pierwsze jest uciążliwe, a po drugie często nie mamy na nie wystarczającej ilości miejsca. Jak radzić sobie z odpadkami?

Jak pomóc sobie w segregacji śmieci?

Po pierwsze redukcja

 

Plastik, który najpierw był wygodnym rozwiązaniem, dziś jest tworzywem, którego ilość powinniśmy maksymalnie redukować. Aż 91% odpadów plastikowych nie podlega recyklingowi, więc najlepszym rozwiązaniem jest ograniczenie używania plastikowych produktów. Jak to zrobić? Po pierwsze, zamiast jednorazowych reklamówek foliowych należy używać materiałowych shopperek. W kuchni powiniśmy zamontować baterię filtrującą, taką jak Franke Vital – umieszczony w wylewce wymienny filtr kapsułkowy usuwa z wody zanieczyszczenia i mikrocząsteczki plastiku. Przefiltrowaną wodę możemy bez obaw zabrać ze sobą w wielorazowej butelce, a tym samym uniknąć kupowania wody w plastikowych butelkach PET.

Segregacja śmieci

 

Odpowiednie kosze

 

Od stycznia należy segregować śmieci do 5 różnych koszy, ale nie w każdej kuchni znajdzie się miejsce, by umieścić je wszystkie. Okazuje się jednak, że jest na to sposób. Standardowa szafka o szerokości 60 cm bez problemu pomieści pięć pojemników Franke EasySort: jeden duży o pojemności 14,5 l i cztery o pojemności 7,5 l. Segregację usprawnią naklejki w odpowiednich kolorach umieszczone na pokrywach pojemników. Warto podkreślić, że pojemniki są ekologiczne, bo powstają z materiału pochodzącego z recyklingu. Zastosowany w tworzywie składnik antyseptyczny zmniejsza rozwój bakterii i mikroorganizmów. Pojemniki Franke EasySort sprawdzą się w tradycyjnie otwieranych szafkach i szafkach z wysuwanymi szufladami. W otwieranych tradycyjnie można zastosować kosze podwieszane na stelażu, które są wygodniejsze w użytkowaniu.

Kosze do segregacji

 

Sposób na odpady „bio”

 

Resztki „bio” są najbardziej problematyczne. Zalegając w koszu szybko ulegają zepsuciu i wydzielają nieprzyjemny zapach. Wynoszenie ich również nie należy do przyjemnych czynności. Czy istnieje sposób, by szybko i higienicznie się ich pozbyć? Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie przy odpływie zlewozmywaka młynka do rozdrabniania resztek organicznych. Młynki Franke Turbo zmielą obierki, resztki obiadu, a nawet torebki herbaty. Montaż młynka pozwoli rozwiązać problem odpadków „bio”, a liczba potrzebnych koszy zmniejszy się do 4.

Młynek zlewozmywakowy

Kuchnia to bez wątpienia prawdziwa fabryka odpadów, ale można poradzić sobie z nimi w prosty sposób. Większym wyzwaniem jest segregacja śmieci w japońskim miasteczku Kamikatsu, ponieważ śmieci segreguje się na 45 rodzajów.

Zobacz więcej: www.franke.pl/ks

Kontakt w sprawie produktów:

Franke Polska Sp. z o.o.
Sękocin Nowy, ul. Franke 1
05-090 Raszyn
tel. +48 227116700
www: www.franke.pl
mail: wyślij wiadomośćShowroom FRANKE
CH Homepark
plac Szwedzki 3
05-090 Janki k. Warszawy
Tel: +48 22 711 67 90

zlewozmywaki: ceramiczne » z Fragranitu+ » z materiału Tectonite® » stalowe do podbudowy » stalowe wbudowywane i na równi z blatem » stalowe nakładane baterie kuchenne i dozowniki » okapy kuchenne » piekarniki i kuchenki mikrofalowe » płyty indukcyjne » płyty gazowe » chłodziarko-zamrażarki » systemy zarządzania odpadami » blaty kuchenne » zmywarki do zabudowy


Zobacz zdjęcia w galerii Franke Polska:

Franke AGDFranke - baterie kuchenneFranke - zlewozmywakiFranke - AGDFranke - baterie kuchenne
Podobne artykuły
Przechowywanie w kuchni - garnki, pokrywki i patelnie

porady

Przechowywanie w kuchni - garnki, pokrywki i patelnie

Funkcjonalnie urządzona kuchnia musi przewidywać miejsce do przechowywanie, w tym również garnków... więcej...

Jakie naczynia do mikrofalówki

porady

Jakie naczynia do mikrofalówki

Kuchenka mikrofalowa służy do szybkiego podgrzewania gotowych potraw, rozmrażania, a w szczególnych... więcej...

Jak wybrać materiał na podłogę do kuchni

porady

Jak wybrać materiał na podłogę do kuchni

Kuchnia jest miejscem, gdzie podłoga w szczególnym stopniu narażona jest na uszkodzenia lub zabrudzenia.... więcej...
Partnerzy

Peka  Tesa
REJSGranitan

Partner serwisu FiskarsEmako

logo Deante    Grupa Armatura

Franke   logo Helios

     Laveo    Kuchinox

    nVent     Amix  

Electrolux      logo Śnieżka

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022