patron działu Meble kuchenne Peka

Kuchenne drobiazgi - jak zachować porządek?

data aktualizacji: 14-02-2020, 10:43 – artykuł promocyjny

Artystyczny nieład panuje w każdej kuchni. Drobiazgi, trzepaczki, łopatki, chochle czy końcówki od miksera niepoukładane, ale rzucone do kuchennej szafki czy szuflady tworzą zupełny misz-masz. Trudno nad nim zapanować, ale jeszcze większym wyzwaniem jest zorganizowanie wszystkiego tak, by niezbędne akcesoria były zawsze pod ręką. Czy istnieje rozwiązanie na kuchenny chaos?

Kuchenne drobiazgi - jak zachować porządek?

Rozwiązaniem idealnym jest funkcjonalne wyposażenie kuchni, które pomoże nam uporządkować drobiazgi i akcesoria. W trakcie urządzania wnętrza powinniśmy pamiętać o zaplanowaniu stref przechowywania, by były dla nas funkcjonalne i ułatwiały codzienne czynności. Systemy do przechowywania garnków i sprzętu AGD nie są często stosowane w szafkach kuchennych, ale zapomina się o systemach dedykowanych drobiazgom i akcesoriom. Marka Peka przedstawia rozwiązania, które ułatwią przechowywanie akcesoriów kuchennych.

 

Drobiazgi pod blatem

 

Do przechowywania drobnych przedmiotów doskonale sprawdzą się wysuwane moduły podblatowe, np. Snello, Slim i Junior. Możemy dobrać odpowiednią szerokość pasująca do rozmiaru szafki. Jest to uniwersalne rozwiązanie, ponieważ w modułach można przechowywać produkty spożywcze, chemię domową i kuchenne akcesoria. Kłopotliwe w kwestii przechowywania są też przyprawy i małe buteleczki. W tym przypadku sprawdzą się Kitchen Tower i Cooking Agent, dedykowane specjalnie drobnym przedmiotom. Dzięki systemowi można w prosty sposób wyjąć je z szafki.

Cargo podblatowe Junior jest dodatkowo wyposażone w pojemniki Youboxx, które doskonale sprawdzają się w wąskich szafkach, gdzie liczymy się z każdym centymetrem wolnego miejsca. Youboxx składa się z małych pojemników w różnych kształtach i rozmiarach, więc możemy dostosować go do indywidualnych potrzeb. System jest praktyczny i cechuje się dużą wytrzymałością.

Wkład na buteleczki

 

Szuflady

 

Od zawsze przestrzenią do przechowywania kuchennych drobiazgów są szuflady. Niestety zdarza się, że nie możemy jej otworzyć z powodu zablokowania przez chochlę czy wałek. Co zrobić, by tego uniknąć?

Kluczową kwestią jest przechowywanie przypraw. Najlepszym rozwiązaniem są słoiczki z nazwą na etykiecie. Można je umieścić we wkładzie Separado, który pozwoli utrzymać je w porządku. W tym celu sprawdzi się też Fine Line MosaiQ, czyli drewniany, ekologiczny wkład, który ułatwia organizację i charakteryzuje się eleganckim designem. Wkłady na sztućce, noże, folię i pudełka zagwarantują ład i elegancję w kuchni. W kuchennych szufladach ważną rolę odgrywają maty antypoślizgowe. AGO Fibre są ergonomiczne i utrzymują przedmioty na miejscu, zapobiegając ich przemieszczaniu się. Co więcej, wizualnie są wyjątkowo estetyczne.

Wkład na przyprawy

 

Miejsce na talerze

 

Talerze z powodzeniem mogą być przechowywane w szufladach w przeznaczonych do tego specjalnych wkładach. Dzięki wkładom marki Peka, które zatrzymują wodę ze świeżo umytych talerzy, dno szuflady nie jest narażone na wilgoć.

Wkład do szuflad

Dużo miejsca zabierają również pojemniki na żywność i konieczność ułożenia ich w szafce, by zajmowały jak najmniej miejsca często okazuje się nie lada wyzwaniem. Na pomoc przychodzi rozwiązanie od Peka – SpaceFlexx, czyli system przegród, który utrzymuje lekkie przedmioty w nieruchomej pozycji. Ułatwia też przegląd rzeczy, więc bez trudu znajdziemy tę, która aktualnie jest nam potrzebna.

 

Ergonomia dla każdego rozmiaru

 

Dobra organizacja wyposażenia sprawi, że duży sprzęt i małe akcesoria będą miały w kuchni swoje miejsce. Warto rozważyć tę kwestię w trakcie aranżowania kuchennego wnętrza i zaplanować w nim specjalne systemy do przechowywania. Inwestycja zwróci się jako przyjemność z gotowania bez kłopotliwego szukania potrzebnych przedmiotów.

Więcej informacji na stronie www.peka.pl.

 

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:
Podobne artykuły
Wąska szafka a tyle pomieści

meble kuchenne

Wąska szafka a tyle pomieści

Podczas projektowania mebli kuchennych często pozostaje nam wąska wnęka, którą większość z nas... więcej...

Organizery - zachowaj porządek w szufladzie

meble kuchenne

Organizery - zachowaj porządek w szufladzie

Coraz częściej miejsce tradycyjnych szafek kuchennych zajmują szuflady. Są one bowiem bardziej praktyczne... więcej...

Klasyka czy nowoczesność

meble kuchenne

Klasyka czy nowoczesność

Zgodnie z przekonaniem, że funkcjonalność życie ułatwia, a estetyka je uprzyjemnia, Dział Kuchni firmy... więcej...