konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2020

tesa

Zero Waste w kuchni - pomysły marki Peka

data aktualizacji: 14-01-2020, 05:43 – artykuł promocyjny

Idea Zero Waste, czyli ograniczania ilości odpadów, prowadząca do zmniejszania zanieczyszczenia środowiska, zyskuje coraz większą popularność zarówno w Polsce, jak i na świecie. Rośnie również liczba osób żyjących zgodnie z zasadami 5R – odmawiaj (refuse), ograniczaj (reduce), wykorzystaj ponownie (reuse), recyklinguj (recycle), kompostuj (rot). Jak wyposażyć kuchnię w myśl zasad Zero Waste?

Zero Waste w kuchni - pomysły marki Peka

Początek roku sprzyja nowym postanowieniom, więc warto wykorzystać to jako krok do zrobienia czegoś dla siebie i Ziemi i rozpocząć życie zgodnie z koncepcją Zero Waste. Od czego zacząć? Na początek od miejsca, gdzie marnuje się i wytwarza najwięcej śmieci, czyli od kuchni.

 

Planuj, nie marnuj!

 

Pierwszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest dokładne planowanie zakupów. Kupujmy tyle produktów, ile rzeczywiście jest nam potrzebne. W kuchni pomogą nam w  tym wyciągi wysokie (tzw. carga), dzięki którym mamy wygodny dostęp do gromadzonych produktów i łatwo możemy ocenić, co rzeczywiście powinniśmy dokupić. Powinniśmy unikać kupowania produktów, które mamy już w swojej spiżarni, dzięki czemu jedzenie nie będzie się marnowało, a my zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Zero Waste w kuchni

 

Zabierz do sklepu własny pojemnik

 

Drugim krokiem w kierunku Zero Waste jest wsypywanie produktów kupowanych na wagę prosto do swojego pojemnika. Dzięki temu ograniczamy ilość wykorzystywanych plastikowych woreczków, a tym samym zmniejszamy ilość śmieci. Przekłada się to jednak na wzrost liczby pojemników wielokrotnego użytku w naszym domu. Jak sobie z tym poradzić? Idealnym rozwiązaniem jest nowość od Peki - organizer SpaceFlexx, który dopasowuje się do kształtu pojemników. Dzięki temu zawsze są na swoim miejscu, a my nie tracimy czasu na szukanie ich. Elastyczne tworzywo, z którego są wykonane przegródki wewnątrz organizera, pozwala wykorzystać przestrzeń szuflad o szerokości minimum 60 cm.

Zero Waste w kuchni

 

Ogranicz i segreguj odpady

 

Kolejnym krokiem jest segregacja odpadów, które produkujemy w naszych domach. W tym celu warto wykorzystać specjalny zestaw koszy, który jest idealnym rozwiązaniem w kuchni o każdych rozmiarach. Szeroką gamę zarówno koszy, jak i pojemników na odpady oferuje firma Peka. Najpopularniejsze pojemniki do szuflad można kupić w zestawie lub skompletować według własnego uznania. Dostępne są również klasyczne wiaderka o pojemności 35, 26, 22 i 20 litrów.

Zero Waste w kuchni

Rosnąca świadomość społeczeństwa ma ogromny wpływ na wzrost popularności idei Zero Waste. Każdy z nas może sprawić, by żyło nam się lepiej. Peka – specjalista od funkcjonalnych akcesoriów meblowych również dokłada cegiełkę, by segregacja odpadów była łatwiejsza, a liczba marnowanych produktów mniejsza. Warto już dziś zmienić nawyki i rozpocząć działania, by przyczynić się do zmian na lepsze.

Więcej informacji na www.peka.pl

 

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:Podobne artykuły
Funkcjonalna kuchnia - praktyczne rozwiązania

porady

Funkcjonalna kuchnia - praktyczne rozwiązania

Miejsce w kuchni to chyba najczęstszy problem każdego z nas. Ogrom naczyń, garnków i akcesoriów... więcej...

Jaką zmywarkę wybrać?

porady

Jaką zmywarkę wybrać?

Jeszcze kilka lat temu posiadanie zmywarki do naczyń było luksusem, dziś już jest ona prawie w każdym... więcej...

Podział na strefy w kuchni. Dlaczego warto?

porady

Podział na strefy w kuchni. Dlaczego warto?

W kuchni liczą się przede wszystkim funkcjonalność oraz design. Bowiem dzięki właściwie zorganizowanemu... więcej...


Partnerzy

Peka  logo Elkamino Dom

RejsNescafe Dolce Gusto Tesa

Electrolux     Soled 

logo Deante    Grupa Armatura

Franke   logo Helios

  logo Śnieżka   Lavello

     Laveo   APM MORKOM

    nVent    Amix  

Kuchinox   Emako