konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2020

Amix

Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020

data aktualizacji: 10-09-2020, 07:56 – artykuł promocyjny

Kierując się trendami w urządzaniu kuchni, powinniśmy uwzględnić jej kolor, rodzaj użytych materiałów, ale także wykorzystać najnowsze technologie i zadbać o stylowe dodatki. W nadchodzącym sezonie nie może zabraknąć nawiązań do natury, akcentów w intensywnych odcieniach oraz sprytnych a przy tym bardzo funkcjonalnych gadżetów i to zarówno w akcesoriach kuchennych, jak i też w nieco większych urządzeniach. Kuchnia ma być zgodna z naszymi potrzebami, odpowiadać naszym preferencjom i wykorzystywać praktyczne rozwiązania. Rok 2020 przyniesie pewne nowości, ale zdecydowane i mocno uplasowane kierunki zostaną utrzymane. Sprawdź, jakie kuchnie będą modne w 2020 roku.

Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020

fot.: formativ. kasia i michał dudko

Nowoczesna kuchnia - trzymaj się tych zasad

 

Jeśli planujesz urządzanie kuchni, to możesz pójść ścieżką, w której zadbasz o podstawowe wyposażenie, które będzie solidne, dobrej jakości, ale powinno być utrzymane w dość neutralnej wersji. Takie podejście pozwala na wprowadzanie dodatków zgodnie z panującą modą, naszymi preferencjami, a nawet chwilowymi zachciankami. Z tego powodu w takiej kuchni sprawdzą się meble wykonane z mocnych materiałów, a do takich z pewnością należą nowoczesne konglomeraty, szkło polimerowe, czy naturalne drewno i kamień. Taka podstawa to idealna baza wyjściowa do dalszych eksperymentów.

Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020

fot.: Dulemba                                                                    fot.: Rehau        
(ekspozycja Marrone firmy Halupczok)                                                                                       

W dziedzinie meblarstwa można zaobserwować dwie tendencje. Pierwsza z nich to typowa zabudowa ukryta. Królują tu duże połacie meblowe z charakterystyczną szafą spiżarnianą. Taka kuchnia potrafi nawet w całości schować się za przesuwanymi drzwiami. Drugi nurt podąża w kierunku uwalniania ścian od ciężkich mebli na rzecz bardziej filigranowej zabudowy z otwartymi półkami. Takie półki mogą zastąpić zarówno górną zabudowę, jak i całe regały.

Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

Jaki kolor mebli będzie dominował? No przede wszystkim nastał czas koloru! Biel pozostanie w kręgu zainteresowania, ale nigdy w pojedynkę. Zasadniczo dobrze jest wprowadzić wyraziste kolory w postaci mocnych akcentów i jeśli nie same fronty, to zdecydowanie ich towarzystwo powinno być w modnych matowych czerniach, graficie, granacie, zieleni lub ciepłych brązach, pomarańczach, a nawet bordo. Dużą popularnością będą się cieszyć także odcienie kawy z mlekiem, orzechowe tonacje oraz zgaszone czerwienie.

Trendy 2020 - inspiracje          Trendy 2020 - inspiracje

fot.: Deante                                                                fot.: Cityboard  

 

Trendy 2020 - inspiracje                  

 

Nowoczesność w stylu retro, a może połączenie japońskiego wabi sabi ze stylem skandynawskim nazywane japandii? Według prognoz w 2020 roku możemy liczyć na bardzo dynamiczny rozwój trendów w kierunku eklektycznego mieszania różnych nurtów. I nic w tym dziwnego, gdyż bogactwo i różnorodność biorą się właśnie z odwagi eksperymentowania, a każdy rok przynosi nam nowości, nieoczekiwane zmiany i postęp.

Wśród inspiracji warto zatrzymać się nad klasyczną stylistyką, w której od lat rządzą wzory i elementy pojawiające się w modzie, urządzaniu wnętrz i w architekturze. Ich współczesna odsłona zachowuje ponadczasową elegancję, jednocześnie stając się znacznie bardziej użytkowa. W takim stylu warto postawić na rzeźbienia, szlachetną kolorystykę i elegancję. Oprócz dekoracyjnych wazonów możemy użyć rzeźb, a także lamp wyglądających jak dzieła sztuki, luster w ozdobnych ramach.

Trendy 2020 - inspiracje

fot.: Lacanche

Mile widziane będą inspiracje latami 50. i 60. XX wieku nazywane stylem mid-century. W 2020 roku odnajdziemy go oświetleniu, które będzie dominować w kuchennej aranżacji, a także w ciężkich, ale miłych w dotyku tkaninach.

Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020

fot.: Barlinek

 

EKOtrendy - gorące hity 2020

 

Ten kierunek odnotowuje chyba największy wzrost popularności, a kuchnia jest doskonałą przestrzenią do wprowadzania zmian. Pierwszy kierunek to wybór organicznych materiałów, mniej śmieci w codziennym życiu i marnowania tego, co cenne jak na przykład woda. Taką samą orientację przyjmują producenci armatury kuchennej, która już nie tylko napowietrza wypływający strumień wody, ale pozwala nam także uruchomić i zatrzymać go dokładnie w momencie, gdy jest potrzebny. Pomocne są także ruchome wylewki, dzięki którym precyzyjnie docieramy nawet w trudnodostępne miejsce. Takie ułatwienia, oprócz tego, że są eko, to jeszcze wyglądają bardzo designersko.

Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020

fot.: Retrowoda                                                                fot.: CCI     

Eko powinny być również nasze sprzęty. Zaczynać się to powinno już na żarówce, którą wybierzemy to swojej modnej lampy, a kończyć na urządzeniach, z których będziemy korzystać codziennie. Niskie zużycie energii, cykle pozwalające oszczędzać wodę oraz specjalne funkcje dopasowane do naszych potrzeb z pewnością będą przekładać się także na niższe rachunki, a to już kolejny wymiar tej modnej rewolucji. Sam układ pomieszczeń może przełożyć się na niższe zużycie surowców. We wnętrzach naturalnie doświetlonych zużujemy mniej energii elektrycznej.

Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020

fot.: Franke

Nie można zapomnieć, że nowoczesne urządzenia często są minimalistyczne, wręcz niewidoczne. Dzięki temu kuchnia wygląda nieco tajemniczo.

okap kuchenny blatowy

Fot.: Okap blatowy Nortberg Integra to nowoczesne rozwiązanie dla zwolenników minimalizmu w kuchni

Nie możemy zapomnieć, że eko-kuchnia to także przyjazna segregacja śmieci, która nie sprawia nam żadnych problemów, dzięki czemu nie zapominamy o niej.

Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020

fot.: GTV

 

Kolor roku 2020 - Classic Blue

 

To kolejny ciekawy kierunek, który może być inspiracją do wymarzonej kuchni. Coroczne oczekiwania na decyzję Instytutu Pantone, spekulacje i ciekawość argumentacji dokonanego wyboru śledzi cały świat nie tylko wnętrzarski, ale także modowy i marketingowy. Choć kolor roku, to jeden z najmniej trwałych trendów, to często podświadomie ułatwia nam podjęcie decyzji i wpływa na nasze podejście do kształtowania własnej przestrzeni życiowej. 

Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020

fot.: Cerrad - niebieskie dodatki idealnie podbijają neutralne wykończenie kuchni, w której dominuje struktura drewna z kolekcji płytek Tramonto Beige

Klasyczny niebieski to kolor, który ma wskazywać na spokój, stabilizację oraz tworzenie przyszłości na pewnych fundamentach. Instytut swą decyzją nawiązał do potrzeby włączania przeszłości w codzienny rytm życia, w którym jest dużo technologii, ale powrót do korzeni może nauczyć nas równie ważnych cech. Wytypowany odcień nawiązuje do niezawodności i zaufania, pokazuje nowe horyzonty (skojarzenie z niebem), ale też niesie w sobie wiele refleksji.

Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020Kuchnia z elementami w kolorze Classic Blue

 fot.: Max Kuchnie                                                     fot.: Trufle Mozaiki         

fot.: Red Cube Design                                                            fot.: Kameleon  

 

Wiklina i plecionki - to polecają projektanci w 2020 roku


Te pojęcia w 2020 roku będą odmieniane przez wszystkie przypadki. Warto je zapamiętać i sięgać po takie sploty przy wyborze tkanin, obić, kloszów. Takie wykończenie kojarzy się z naturą, wnosi klimat retro i ociepla każdą aranżację. Nic więc dziwnego, że na fali zmian, jakie obserwujemy, zyskały one aż tak wielu zwolenników.

Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020

fot.: Ospel

Wykorzystując te materiały, tworzymy własną oazę spokoju w przestrzeni domowej, zapraszamy naturę do wnętrz i kreujemy atmosferę uspokojenia. Połączenie naturalnych materiałów z organiczną formą i neutralną kolorystyką zawsze się sprawdza.

Plecionka - najmodniejszy wzór w 2020 roku

fot.: Dream House - stylowe krzesła z wiedeńską plecionką

Ogromną popularnością cieszy się także trawa morska, która jest w pełni naturalna i ekologiczna. Kosze wykonane z tego tworzywa mają przeróżne zastosowanie - mogą być wykorzystane jako dekoracyjna osłonka doniczki, spełniają się w roli pojemnika na przechowywanie, również artykułów spożywczych.

Kosz z trawy morskiejplecionki z trawy morskiejplecionki z trawy morskiej

fot.: Emako - plecionki z trawy morskiej

 

Formy i faktury - w 2020 postaw na oryginalność

 

To właśnie dzięki formom i fakturom najłatwiej stworzyć oryginalną przestrzeń, wyczarować niepowtarzalny klimat i nadać powierzchni inny wymiar. Doskonale wiedzą o tym także projektanci, którzy chętnie plasują je w czołówce najważniejszych nurtów nowoczesnej architektury wnętrz. W roku 2020 tendencje projektowe nadal będą się rozwijać w tym kierunku. Po dominacji chłodu i minimalizmu przyszedł czas na ornamenty, dekory i ciekawe kształty.

Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020

fot.: TK Architekci

Podłogi Weninger

fot.: Weninger - dobrej jakości podłoga umożliwia zachowanie jedności nawet w przypadku dużych powierzchni

Już w poprzednim sezonie pojawiły się modne jodełki, które brylowały na podłogach, ścianach, a także jako motyw dla frontów kuchennych. Wykorzystanie sztukaterii jest równie mile widziane. W tej konwencji utrzymane są wszelkie połączenia bazujące na różnych tworzywach jak na przykład cegła-lakier, beton-szkło.

Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020

fot.: PaletteCAD

Na fali pozostaje również marmur, który pojawia się na podłogach, ścianach, w dodatkach, a także jako motyw frontów kuchennych.

trend na marmur

fot.: Studio Sto Procent


Indywidualizm jako główny czynnik przy tworzeniu kuchni

 

Tym tropem podążamy już od wielu lat. To właśnie z tego nurtu wyklarowały się meble robione na zamówienie, moda na styl mieszany, czy inaczej zwany przejściowym. Nowe spojrzenie na ten trend pozwala poszerzyć horyzonty. Dotyczy to zarówno samej przestrzeni kuchennej będącej domowym centrum życia, jak i poszczególnych jej stref, w których patenty, nieszablonowe pomysły i zaskakujące materiały pozwalają łamać stereotypy.

Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

Kuchnie muszą odpowiadać potrzebom współczesnych ludzi, być dopasowane do ich stylu życia, sprzyjać wspólnemu spędzaniu czasu, pomagać w szybkim przygotowaniu posiłków, ale też dobrze wyglądać. Otwarte kuchnie — a takie będą dominować w tym roku — muszą pasować stylem do przestrzeni dziennej. Z tego powodu w kuchni pojawiają się eleganckie podłogi rodem z salonów, ekskluzywne tkaniny jak, chociażby welur na obiciu krzeseł, a także kamienie szlachetne i ich nowoczesne odpowiedniki pozwalające osiągnąć spektakularne efekty.

Kuchnia modnie urządzona - poznaj trendy 2020

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

Luksus i komfort to określenia, które najczęściej opisują nowoczesną kuchnię. A więc do dzieła — niech każdy odnajdzie własną ścieżkę projektowania wnętrza, które będzie odpowiadać jego oczekiwaniom!

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Dulemba, GTV, CCI, Weninger, Nortberg, Trufle Mozaiki, Franke, Deante, Cityboard, Lacanche, Retrowoda, Rehau, Cerrad, Studio Sto Procent, Max Kuchnie, ernestrust, Ospel, PaletteCAD, TK Architekci, Emako, Kameleon, Red Cube Design, Dream HousePodobne artykuły
Nowoczesna kuchnia

trendy kuchenne

Nowoczesna kuchnia

Kuchnia jest w centrum życia rozinnego, stanowi azyl i kumuluje w sobie ciepło rodzinnego domu, dlatego... więcej...

Głęboka, elegancka, wyrafinowana butelkowa zieleń w Twojej kuchni

trendy kuchenne

Głęboka, elegancka, wyrafinowana butelkowa...

Szkło to fascynujący materiał, znany od wieków. Zazwyczaj kojarzy się z gładką, przezroczystą... więcej...

Trendy kuchenne 2018

trendy kuchenne

Trendy kuchenne 2018

Rok 2018 przyniesie sporo zmian w kuchennych trendach. Dominująca kolorystka może zaskakiwać, a z pewnością... więcej...