konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Niebanalny blat kuchenny - 3 pomysły na wykończenie

data aktualizacji: 08-01-2020, 10:41 – artykuł promocyjny

Nowoczesny konglomerat to tworzywo, które daje praktycznie nieograniczone możliwości. Decydując się na blat kuchenny wykonany z tak innowacyjnego materiału, mamy okazję spełnić wiele ciekawych założeń aranżacyjnych oraz stworzyć modne i bardzo funkcjonalne rozwiązania. Poniżej prezentujemy 3 zaskakujące pomysły na nowoczesny blat w kuchni.

Niebanalny blat kuchenny - 3 pomysły na wykończenie

Konglomeraty to nowoczesne materiały, które wyróżniają się na rynku przede wszystkim pod kątem praktycznym i estetycznym. Można je dopasować do każdego wnętrza, a dodatkowo wzbogacić ich funkcje o nowe rozwiązania. Pomimo że jest to materiał składający się z kamiennego kruszywa, to odznacza się niewielkim ciężarem oraz łatwą obróbką. Po części wynika to z faktu, że w jego składzie znajdziemy zmielone skały typu marmur lub granit połączone lepiszczem z żywicy (producenci używają różnych nazw własnych, ale wszystkie konglomeraty mają podobny skład). Taką mieszaninę można dodatkowo barwić. Blaty z konglomeratu często przypominają te kamienne i dają ogromne możliwości.

Zlewozmywak wpuszczany w blat, na równi czy podblatowy?Zlewozmywak wpuszczany w blat, na równi czy podblatowy?

 

Bezspoinowe łączenie blatu i zlewozmywaka

 

Krojenie, szatkowanie, siekanie, wałkowanie, przygotowywanie mięsa na kotlety. Blaty kuchenne muszą znieść wiele prób wytrzymałości. Aby cieszyć się nimi przez lata, warto zainwestować nie tylko w piękny, ale i solidny materiał. W przypadku montażu zlewozmywaka w blacie kompozytowym mamy możliwość stworzenie wyjątkowo praktycznej i wygodnej strefy, w której pozbędziemy się uciążliwych miejsc łączeń i wystających krawędzi typowych dla modeli nakładanych na szafkę. Możliwość podwieszenia zlewozmywaka pod blatem lub zlicowania brzegu zlewozmywaka z powierzchnią blatu (montaż nie od góry, tylko od spodu w wyciętym w blacie otworze) ułatwia utrzymanie czystości na blacie - jednym ruchem możemy zgarnąć do zlewozmywaka wszystkie okruchy. Takie rozwiązanie jest eleganckie i wyjątkowo praktyczne, ale często ogranicza nas do zastosowania jedynie komory podwieszanej, czyli musimy zrezygnować z typowego ociekacza.

Bezspoinowe łączenie blatu i zlewozmywaka

fot.: Blat ze spieków kwarcowych Neolith ze zlewozmywakiem podblatowym

 

Ociekacz w blacie

 

Kolejny pomysł to poszerzenie komory podwieszanego zlewozmywaka o frez wykonany w blacie, który spełni funkcje ociekacza. Takie rozwiązanie to zlecenie dla wprawnych kamieniarzy. Zlewozmywaka na równi (zlicowany) z blatem wymaga wykonania specjalnych perforacji na powierzchni blatu układających się na kształt rantu zlewozmywaka. Przy tego typu projektach ważna jest precyzja, gdyż otwór w blacie musi być dokładnie taki sam jak wielkość zlewozmywaka. Tu nie ma miejsca na pomyłki, dlatego warto wybrać zaufanego i sprawdzonego dostawcę jak na przykład markę Dulemba.

Ociekacz w blacie

fot.: Zlewozmywak zlicowany z blatem ze spieków kwarcowych Neolith

 

Strefa mokra w blacie

 

Konglomerat cieszy się rosnącą popularnością. Uchodzi za jeden z najtrwalszych materiałów na blaty kuchenne. Za jego największe zalety należy uznać niezwykłą trwałość i jednolitą strukturę. Na tak wysoką jakość pozwoliło połączenie najnowocześniej technologii oraz naturalnych składników.

Dekton Soke

fot.: Spieki kwarcowe Dekton Soke wykorzystane w strefie mokrej kuchni

Unikalny design zawdzięczamy możliwościom precyzyjnej obróbki oraz różnorodności kolorystycznej. Te materiał wykazuje bardzo dobre cechy, jeśli chodzi o wodoodporność, dlatego wykonanie strefy mokrej jako jedności z blatem roboczym może okazać się bardzo trafnym posunięciem.

Kontakt w sprawie produktów:

MARMUR - DULEMBA
Ul. Pańska 16
43-262 Kobielice
tel. 32 211 33 33; +48 695199689
www: marmur-dulemba.pl
mail: wyślij wiadomośćblaty kuchenne łazienki posadzki schody kominki parapety elewacje rzeźby z granitu, marmuru, piaskowca, trawertynu, konglomeratu  kwarcowego, spieku kwarcowego

 

Zobacz zdjęcia w galerii Marmur - Dulemba:

Marmur dulemba Marmur dulemba Marmur dulemba Marmur dulemba Marmur dulemba
Podobne artykuły
Wyspa kuchenna dobrze urządzona

projekty kuchni

Wyspa kuchenna dobrze urządzona

Wyspa kuchenna postrzegana jest wciąż jako coś innowacyjnego, wymykającego się utartym schematom aranżacji... więcej...

Ślepa kuchnia bez okna - wentylacja, oświetlenie, projekty

projekty kuchni

Ślepa kuchnia bez okna - wentylacja, oświetlenie, projekty

Mała kuchnia często wiąże się z brakiem okna. Choć dla wielu jest to trudne wyzwanie, to w praktyce... więcej...

Kuchnia schowana

projekty kuchni

Kuchnia schowana

Zamknięcie całej zabudowy kuchennej w szafie nie jest wcale trudnym zadaniem. Kuchnia, której nie... więcej...