konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

Studio VK

Niebanalny blat kuchenny - 3 pomysły na wykończenie

data aktualizacji: 08-01-2020, 10:41 – artykuł promocyjny

Nowoczesny konglomerat to tworzywo, które daje praktycznie nieograniczone możliwości. Decydując się na blat kuchenny wykonany z tak innowacyjnego materiału, mamy okazję spełnić wiele ciekawych założeń aranżacyjnych oraz stworzyć modne i bardzo funkcjonalne rozwiązania. Poniżej prezentujemy 3 zaskakujące pomysły na nowoczesny blat w kuchni.

Niebanalny blat kuchenny - 3 pomysły na wykończenie

Konglomeraty to nowoczesne materiały, które wyróżniają się na rynku przede wszystkim pod kątem praktycznym i estetycznym. Można je dopasować do każdego wnętrza, a dodatkowo wzbogacić ich funkcje o nowe rozwiązania. Pomimo że jest to materiał składający się z kamiennego kruszywa, to odznacza się niewielkim ciężarem oraz łatwą obróbką. Po części wynika to z faktu, że w jego składzie znajdziemy zmielone skały typu marmur lub granit połączone lepiszczem z żywicy (producenci używają różnych nazw własnych, ale wszystkie konglomeraty mają podobny skład). Taką mieszaninę można dodatkowo barwić. Blaty z konglomeratu często przypominają te kamienne i dają ogromne możliwości.

Zlewozmywak wpuszczany w blat, na równi czy podblatowy?Zlewozmywak wpuszczany w blat, na równi czy podblatowy?

 

Bezspoinowe łączenie blatu i zlewozmywaka

 

Krojenie, szatkowanie, siekanie, wałkowanie, przygotowywanie mięsa na kotlety. Blaty kuchenne muszą znieść wiele prób wytrzymałości. Aby cieszyć się nimi przez lata, warto zainwestować nie tylko w piękny, ale i solidny materiał. W przypadku montażu zlewozmywaka w blacie kompozytowym mamy możliwość stworzenie wyjątkowo praktycznej i wygodnej strefy, w której pozbędziemy się uciążliwych miejsc łączeń i wystających krawędzi typowych dla modeli nakładanych na szafkę. Możliwość podwieszenia zlewozmywaka pod blatem lub zlicowania brzegu zlewozmywaka z powierzchnią blatu (montaż nie od góry, tylko od spodu w wyciętym w blacie otworze) ułatwia utrzymanie czystości na blacie - jednym ruchem możemy zgarnąć do zlewozmywaka wszystkie okruchy. Takie rozwiązanie jest eleganckie i wyjątkowo praktyczne, ale często ogranicza nas do zastosowania jedynie komory podwieszanej, czyli musimy zrezygnować z typowego ociekacza.

Bezspoinowe łączenie blatu i zlewozmywaka

fot.: Blat ze spieków kwarcowych Neolith ze zlewozmywakiem podblatowym

 

Ociekacz w blacie

 

Kolejny pomysł to poszerzenie komory podwieszanego zlewozmywaka o frez wykonany w blacie, który spełni funkcje ociekacza. Takie rozwiązanie to zlecenie dla wprawnych kamieniarzy. Zlewozmywaka na równi (zlicowany) z blatem wymaga wykonania specjalnych perforacji na powierzchni blatu układających się na kształt rantu zlewozmywaka. Przy tego typu projektach ważna jest precyzja, gdyż otwór w blacie musi być dokładnie taki sam jak wielkość zlewozmywaka. Tu nie ma miejsca na pomyłki, dlatego warto wybrać zaufanego i sprawdzonego dostawcę jak na przykład markę Dulemba.

Ociekacz w blacie

fot.: Zlewozmywak zlicowany z blatem ze spieków kwarcowych Neolith

 

Strefa mokra w blacie

 

Konglomerat cieszy się rosnącą popularnością. Uchodzi za jeden z najtrwalszych materiałów na blaty kuchenne. Za jego największe zalety należy uznać niezwykłą trwałość i jednolitą strukturę. Na tak wysoką jakość pozwoliło połączenie najnowocześniej technologii oraz naturalnych składników.

Dekton Soke

fot.: Spieki kwarcowe Dekton Soke wykorzystane w strefie mokrej kuchni

Unikalny design zawdzięczamy możliwościom precyzyjnej obróbki oraz różnorodności kolorystycznej. Te materiał wykazuje bardzo dobre cechy, jeśli chodzi o wodoodporność, dlatego wykonanie strefy mokrej jako jedności z blatem roboczym może okazać się bardzo trafnym posunięciem.

Kontakt w sprawie produktów:

MARMUR - DULEMBA
Ul. Pańska 16
43-262 Kobielice
tel. 32 211 33 33; +48 695199689
www: marmur-dulemba.pl
mail: wyślij wiadomośćblaty kuchenne łazienki posadzki schody kominki parapety elewacje rzeźby z granitu, marmuru, piaskowca, trawertynu, konglomeratu  kwarcowego, spieku kwarcowego

 

Zobacz zdjęcia w galerii Marmur - Dulemba:

Marmur dulemba Marmur dulemba Marmur dulemba Marmur dulemba Marmur dulemba
Podobne artykuły
Wizualizacje w programie KD Max V6 - Porównanie silników renderujących Raytrace i Photon

projekty kuchni

Wizualizacje w programie KD Max V6 - Porównanie...

W programie do projektowania mebli i kuchni KD Max v6 istnieje możliwość tworzenia fotorealistycznych wizualizacji... więcej...

Ścianki przyblatowe - pomysły na wykorzystanie

projekty kuchni

Ścianki przyblatowe - pomysły na wykorzystanie

Ścianki przyblatowe, czyli przestrzeń między górną a dolną zabudową w kuchni to miejsce dość... więcej...

Czarno-biała kuchnia

projekty kuchni

Czarno-biała kuchnia

Kolor czarny kojarzy się większości z nas z elegancją. Jednak decydując się na zastosowanie tej barwy... więcej...