konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Gniazdo w blacie kuchennym

data aktualizacji: 09-03-2021, 07:26 – artykuł promocyjny

Funkcjonalna kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Aby wykonywanie codziennych obowiązków było przyjemne warto wybrać rozwiązania, które maksymalnie ułatwią funkcjonowanie. Jednym z nich jest uwzględnienie w projekcie kuchni gniazda umieszczonego w blacie kuchennym.

Gniazdo w blacie kuchennym

fot.: GTV

Konstrukcja rozwiązania obejmuje otwieraną lub wysuwaną listę z gniazdami o mocy 230 V lub opcjonalnie z portami USB. Całość znajduje się w obudowie ukrytej pod blatem kuchennym. Listwa może być wysuwana zarówno z góry, jak i dołu, a także w poziomie.

Gniazdo nablatowe

fot.: Amix

Na rynku dostępne są dwa rodzaje gniazd umieszczonych w blacie kuchennym:

  • gniazdo prostokątne - nie wymaga dużej ilości miejsca w szafce, dlatego z powodzeniem można zamontować je w standardowej szafce kuchennej.
  • gniazdo okrągłe - potrzebuje zdecydowanie więcej miejsca w szafce niż gniazdo prostokątne, dlatego doskonałym sposobem jest umieszczenie go w szafce narożnej, która bardzo często pozostaje niewykorzystana w pełni.
     

fot.: Häfele - gniazdo z funkcją zamknięcia w postaci obrotowej pokrywy

Gniazda w blacie są niezwykle podręczne i kompaktowe, dzięki czemu znacząco ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Szczególnie przydatne okazują się podczas gotowania, kiedy konieczne jest podłączenie większej ilości urządzeń. Z kolei zamknięte gniazdo jest niemal całkowicie płaskie, co umożliwia swobodne korzystanie z blatu roboczego. Planując gniazdo w blacie kuchennym, warto wyznaczyć strefę korzystania z AGD. To właśnie sprzęty, takie jak sokowirówka, toster czy mikser, będą najczęściej podłączane do gniazda.

LIFT BOX USB gniazdo meblowe   SLIDE BOX - gniazdo meblowe z USBKOMBI BOX gniazdo meblowe

fot.: Gniazda meblowe Design Light

Decydując się na montaż gniazda w blacie szczególną uwagę, należy zwrócić na kwestie, takie jak jakość urządzenia oraz bezpieczeństwo. W kuchni ryzyko zalania blatu jest bardzo duże, dlatego wszelkie instalacje powinny zapewniać użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo.

Gniazdo nablatowe

fot.: Amix

 

Największym atutem gniazd umieszczonych w blacie jest całkowita eliminacja kłopotliwych, plączących się i nieestetycznych przedłużaczy. Rozwiązanie to umożliwia wygodny i szybki dostęp do gniazd sieciowych nie tylko w kuchni, ale również biurze, warsztacie czy garażu. Jest to idealny sposób na estetyczną i elegancką przestrzeń roboczą.

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Amix, GTV, Häfele, Design LightPodobne artykuły
Uzdatnianie wody w domu jednorodzinnym - przegląd systemów

instalacje w kuchni

Uzdatnianie wody w domu jednorodzinnym - przegląd systemów

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem zapewniającym najlepszą jakość wody w warunkach domowych jest system... więcej...

Instalacja elektryczna w kuchni

instalacje w kuchni

Instalacja elektryczna w kuchni

Zarówno stały sprzęt AGD w kuchni jak i małe przenośne urządzenia potrzebują dostępu do prądu.... więcej...

Jaka powinna być temperatura w kuchni

instalacje w kuchni

Jaka powinna być temperatura w kuchni

Pojęcie idealnej lub optymalnej temperatury należy łączyć z komfortem cieplnym, czyli takim stanem, w... więcej...