konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

patron działu Meble kuchenne Peka

Nowe rozwiązania w systemach szuflad

data aktualizacji: 06-11-2019, 11:35 – artykuł promocyjny

Współczesne kuchnie to miejsca, które powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Wszelkie czynności, które wykonywane są w kuchni, wymagają zorganizowania, dlatego aranżując tę przestrzeń coraz częściej zamiast tradycyjnych szafek, wybieramy komfortowe i poręczne szuflady. System ten jest zdecydowanie bardziej praktyczny i gwarantuje znacznie łatwiejszy dostęp do przechowywanych produktów. Poniżej znajduje się przegląd nowości firmy REJS.

Nowe rozwiązania w systemach szuflad

Jednym z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań, które idealnie sprawdzi się w zagospodarowaniu dolnych szafek kuchennych, są szuflady. Ich największym atutem jest duży udźwig i możliwość pełnego wysuwu. W odróżnieniu od standardowych półek szuflady stwarzają możliwość całkowitego wykorzystania przestrzeni, a także gwarantują łatwy dostęp do znajdujących się w nich przedmiotów.

Firma REJS posiada w swojej ofercie dwa systemy szuflad z możliwością modyfikowania - Slim Box oraz Comfort Box. Oba modele dostępne są w kilku wymiarach i kolorach (SB – białym i grafitowym, CB – białym i srebrnym). Ponadto istnieje możliwość wyboru opcji frontowej i wewnętrznej, w której za jednym wspólnym frontem można schować kilka szuflad. Dzięki temu system może zostać w pełni dostosowany do potrzeb i oczekiwań użytkowników.

Slim Box Maxi RejsCargo Mini Slim Box

fot.: System Slim Box Maxi                               fot.: System Cargo Mini Slim Box

Dysponując niewielką przestrzenią kuchenną, warto wybierać ergonomiczne rozwiązania. Szafka Slim Box Maxi, która stworzona jest z wewnętrznych szuflad, pozwala na zorganizowanie podręcznej spiżarni. Jest to niezwykle modny i wygodny sposób na zaaranżowanie kuchni w każdym stylu. Atutem szuflad Comfort Box jest możliwość wyboru rodzaju ścianek bocznych - z relingów okrągłych albo prostokątnych lub pełne z panelami z blachy perforowanej, lub szkła.

 

Organizacja

 

Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność szuflad, konieczny jest porządek. Jest to zadanie szczególnie trudne w miejscach, w których znajduje się mnóstwo drobnych rzeczy, takich jak: sztućce, akcesoria kuchenne, produkty spożywcze, przyprawy czy środki czystości. Idealnym sposobem na zachowanie ładu w szufladach są systemy organizacji firmy REJS - uchwyty na talerze, relingi, maty antypoślizgowe oraz wkłady z tworzywa. Oferta została uzupełniona o kolejne nowości.

Szuflada pod zlew

fot.: Szuflada pod zlew z systemem organizacji

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest możliwość podzielenia wnętrza szuflady Slim Box na odrębne części za pomocą metalowych ram, a także skonfigurowania jej według własnych potrzeb. Dostępne są one w 3 szerokościach i 3 głębokościach w kolorze srebrnym. Możliwe jest również uzupełnienie szuflad o dodatkowe przegrody i wkłady ze stali nierdzewnej, a także dostosowanie wnętrza szuflad do rodzaju przechowywanych w niej produktów.

 

Segregacja odpadów

 

Jedną z największych trudności w utrzymaniu porządku w kuchni jest konieczność segregowania odpadów. Oba systemy umożliwiają wstawienie między innymi zestawu koszy PRAKTIKO, które dostępne są w kilku wersjach różniących się liczbą i pojemnością wiader znajdujących się na tacy zbiorczej. Do wyboru są 2, 3, lub 4 pojemniki o pojemności od 7 do 20 litrów, z których każdy posiada szczelną pokrywę. Uchwyty dostępne są w różnych kolorach, które wraz z dostępnymi w zestawie naklejkami, ułatwiają segregację.

Mata do szuflad

fot.: Mata antypoślizgowa do szuflad

Nowością w ofercie marki REJS są systemy segregacji dedykowane szufladom Slim Box. Ich mechanizm opiera się na czterech pojemnikach wysuwanych na wytrzymałej prowadnicy. System dostępny jest w czterech rozmiarach (o wysokości 350 lub 410 mm i szerokości 600, lub 800 mm). Dopuszczalne obciążenie pojemników to 25 kg, dzięki czemu nawet przy maksymalnie wypełnionych koszach, wysuw działa sprawnie i komfortowo. Zarówno szuflady, jak i wiaderka (a nawet opcjonalnie system elektrycznego wspomagania otwierania i zamykania Servo) utrzymane są w grafitowej kolorystyce, co gwarantuje estetyczny wygląd i ponadczasowość.

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Zabudowa kuchenna ze zintegrowaną półką na kwiaty

meble kuchenne

Zabudowa kuchenna ze zintegrowaną półką na kwiaty

Szafki kuchenne ze wstawką pełniącą rolę doniczki, to coraz częstszy motyw pojawiający się w nowoczesnych... więcej...

Segregacja śmieci - systemy, które ją ułatwiają

meble kuchenne

Segregacja śmieci - systemy, które ją ułatwiają

Segregacja odpadów jest koniecznością. Im szybciej wyposażymy naszą kuchnię w funkcjonalny system,... więcej...

Bo liczy się wnętrze - wysuwane Extendo jako alternatywa dla tradycyjnych półek

meble kuchenne

Bo liczy się wnętrze - wysuwane Extendo jako...

Wybór szafek kuchennych nie należy do prostych zadań. Konieczne jest zadbanie o piękno i funkcjonalność,... więcej...