konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Nowe rozwiązania w systemach szuflad

data aktualizacji: 06-11-2019, 11:35 – artykuł promocyjny

Współczesne kuchnie to miejsca, które powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Wszelkie czynności, które wykonywane są w kuchni, wymagają zorganizowania, dlatego aranżując tę przestrzeń coraz częściej zamiast tradycyjnych szafek, wybieramy komfortowe i poręczne szuflady. System ten jest zdecydowanie bardziej praktyczny i gwarantuje znacznie łatwiejszy dostęp do przechowywanych produktów. Poniżej znajduje się przegląd nowości firmy REJS.

Nowe rozwiązania w systemach szuflad

Jednym z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań, które idealnie sprawdzi się w zagospodarowaniu dolnych szafek kuchennych, są szuflady. Ich największym atutem jest duży udźwig i możliwość pełnego wysuwu. W odróżnieniu od standardowych półek szuflady stwarzają możliwość całkowitego wykorzystania przestrzeni, a także gwarantują łatwy dostęp do znajdujących się w nich przedmiotów.

Firma REJS posiada w swojej ofercie dwa systemy szuflad z możliwością modyfikowania - Slim Box oraz Comfort Box. Oba modele dostępne są w kilku wymiarach i kolorach (SB – białym i grafitowym, CB – białym i srebrnym). Ponadto istnieje możliwość wyboru opcji frontowej i wewnętrznej, w której za jednym wspólnym frontem można schować kilka szuflad. Dzięki temu system może zostać w pełni dostosowany do potrzeb i oczekiwań użytkowników.

Slim Box Maxi RejsCargo Mini Slim Box

fot.: System Slim Box Maxi                               fot.: System Cargo Mini Slim Box

Dysponując niewielką przestrzenią kuchenną, warto wybierać ergonomiczne rozwiązania. Szafka Slim Box Maxi, która stworzona jest z wewnętrznych szuflad, pozwala na zorganizowanie podręcznej spiżarni. Jest to niezwykle modny i wygodny sposób na zaaranżowanie kuchni w każdym stylu. Atutem szuflad Comfort Box jest możliwość wyboru rodzaju ścianek bocznych - z relingów okrągłych albo prostokątnych lub pełne z panelami z blachy perforowanej, lub szkła.

 

Organizacja

 

Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność szuflad, konieczny jest porządek. Jest to zadanie szczególnie trudne w miejscach, w których znajduje się mnóstwo drobnych rzeczy, takich jak: sztućce, akcesoria kuchenne, produkty spożywcze, przyprawy czy środki czystości. Idealnym sposobem na zachowanie ładu w szufladach są systemy organizacji firmy REJS - uchwyty na talerze, relingi, maty antypoślizgowe oraz wkłady z tworzywa. Oferta została uzupełniona o kolejne nowości.

Szuflada pod zlew

fot.: Szuflada pod zlew z systemem organizacji

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest możliwość podzielenia wnętrza szuflady Slim Box na odrębne części za pomocą metalowych ram, a także skonfigurowania jej według własnych potrzeb. Dostępne są one w 3 szerokościach i 3 głębokościach w kolorze srebrnym. Możliwe jest również uzupełnienie szuflad o dodatkowe przegrody i wkłady ze stali nierdzewnej, a także dostosowanie wnętrza szuflad do rodzaju przechowywanych w niej produktów.

 

Segregacja odpadów

 

Jedną z największych trudności w utrzymaniu porządku w kuchni jest konieczność segregowania odpadów. Oba systemy umożliwiają wstawienie między innymi zestawu koszy PRAKTIKO, które dostępne są w kilku wersjach różniących się liczbą i pojemnością wiader znajdujących się na tacy zbiorczej. Do wyboru są 2, 3, lub 4 pojemniki o pojemności od 7 do 20 litrów, z których każdy posiada szczelną pokrywę. Uchwyty dostępne są w różnych kolorach, które wraz z dostępnymi w zestawie naklejkami, ułatwiają segregację.

Mata do szuflad

fot.: Mata antypoślizgowa do szuflad

Nowością w ofercie marki REJS są systemy segregacji dedykowane szufladom Slim Box. Ich mechanizm opiera się na czterech pojemnikach wysuwanych na wytrzymałej prowadnicy. System dostępny jest w czterech rozmiarach (o wysokości 350 lub 410 mm i szerokości 600, lub 800 mm). Dopuszczalne obciążenie pojemników to 25 kg, dzięki czemu nawet przy maksymalnie wypełnionych koszach, wysuw działa sprawnie i komfortowo. Zarówno szuflady, jak i wiaderka (a nawet opcjonalnie system elektrycznego wspomagania otwierania i zamykania Servo) utrzymane są w grafitowej kolorystyce, co gwarantuje estetyczny wygląd i ponadczasowość.

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Blat granitowy czy z konglomeratu - porównanie

meble kuchenne

Blat granitowy czy z konglomeratu - porównanie

Blaty granitowe uchodziły za wymagające w codziennej pielęgnacji, ciężkie i drogie. Obecnie postrzegane... więcej...

Czas na czerń

meble kuchenne

Czas na czerń

Na przestrzeni ostatnich sezonów w aranżacjach kuchennych niepodzielnie królowała biel oraz... więcej...

Top-Stays - systemy otwierania górnych szafek

meble kuchenne

Top-Stays - systemy otwierania górnych szafek

Top-Stays to nowoczesne systemy otwierania górnych szafek meblowych. To podnośniki gazowe, które... więcej...