konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2020

stopka patrona Electrolux

Przegląd ekspresów do kawy - znajdź swój typ

data aktualizacji: 05-11-2019, 12:09 – artykuł promocyjny

Nie wyobrażasz sobie życia bez kawy i czujesz, że najwyższy czas, aby w twoim domu pojawił się ekspres? Zanim go wybierzesz, zastanów się, czego dokładnie oczekujesz od swojego wymarzonego sprzętu. Poniżej przegląd rodzajów ekspresów do kawy – zobacz, który najbardziej do ciebie pasuje.

Przegląd ekspresów do kawy - znajdź swój typ

Ekspres przelewowy czy ciśnieniowy?

 

Pierwsze, co musisz wiedzieć o ekspresach do kawy, to fakt, że dzielą się one na przelewowe i ciśnieniowe. Różnica polega na mechanizmie działania urządzenia. W ekspresie przelewowym zachodzą procesy niemal identyczne jak w przypadku tradycyjnego parzenia kawy w filiżance lub w kubku. Zagotowana woda trafia do filtra, w którym czekają na nią zmielone ziarna kawy, a następnie dostaje się do dzbanka. Dzięki automatycznym podgrzewaniu kawa dłużej pozostaje gorąca. Jeśli często zdarza ci się przygotowywać jej większe ilości, na przykład dla gości, taki ekspres może być dobrym wyborem. Pamiętaj jednak, że ma on dość ograniczone możliwości i raczej nie przygotujesz w nim kawy innej niż tradycyjna.

Ekspres ciśnieniowy działa nieco inaczej. Gorąca woda jest tłoczona pod wysokim ciśnieniem do zmielonych ziaren kawy, co znacznie przyspiesza zaparzanie. Ten błyskawiczny proces ma swoje zalety, ponieważ kawa jest pozbawiona zbędnej goryczki. Jednocześnie napój jest nieco słabszy niż ten parzony tradycyjnie, ale jeśli espresso ma być tylko bazą do twojej ulubionej kawy, nie powinno to być dla ciebie problemem.

Jaki ekspres wybrać - porównanie różnych modeli

 

Ekspres ręczny

 

Jeśli zdecydujesz się na ekspres ciśnieniowy, jednym z jego podtypów są ekspresy ręczne. Działają one w ten sposób, że gorąca woda przepływa błyskawicznie przez ziarna kawy. Mechanizm ten jest uruchamiany przy pomocy specjalnej dźwigni. Tego typu ekspres to dobra opcja dla osób, które pragną zachować poczucie kontroli. Model pracujący przy wysokim ciśnieniu pozwoli uzyskać niezwykle aromatyczną kawę z naturalną cremą, która ma wielu zwolenników.

 

Ekspres automatyczny

 

Obecnie czas to pieniądz, warto więc wybrać taki sprzęt, który jest w stanie błyskawicznie przygotować kawę. Jeśli postawisz na dobry ekspres automatyczny, wystarczy, że wsypiesz ziarna kawy do specjalnego zbiornika, a resztę pracy urządzenie wykona za ciebie. Najczęściej ekspresy te mają wbudowany młynek do mielenia kawy, dzięki czemu napój parzony jest zawsze ze świeżo zmielonych ziaren.

Wśród ekspresów automatycznych możemy wyróżnić też takie na kapsułki, które przygotowują kawę z hermetycznie zamkniętych kapsułek z idealnie odmierzoną porcją kawy. W porównaniu do innych urządzeń są one bardzo łatwe w utrzymaniu – wystarczy tylko raz na jakiś czas je odkamieniać, co jest niezwykle proste.

Przegląd ekspresów do kawy - znajdź swój typ

 

Ekspres dla fanów ekologii

 

Z każdym rokiem rośnie nasza świadomość na temat środowiska. Korzystanie z ekspresu do kawy może być naprawdę ekologiczne, wystarczy tylko wybrać odpowiedni model. Stosując ekspresy kapsułkowe, wykorzystujemy dokładnie taką ilość kawy, wody i energii, jaka jest potrzebna do zaparzenia jednej filiżanki. Dzięki temu redukujemy ilość zużytych surowców w porównaniu do ekspresów przelewowych czy automatycznych.

Przegląd ekspresów do kawy - znajdź swój typ

Dobrym przykładem takiego sprzętu jest manualny filigranowy ekspres do kawy na kapsułki NESCAFÉ® Dolce Gusto® Piccolo XS marki Krups. Urządzenie cechuje się niewielkimi gabarytami, dzięki czemu zmieści się nawet w małej kuchni. Jakość przygotowywanej w nim kawy w niczym nie ustępuje tej pochodzącej z większych sprzętów, w dodatku dzięki trybowi eco wyłącza się już po minucie bezczynności. Warto wiedzieć, że wszystkie ekspresy NESCAFÉ® Dolce Gusto® mają tryb eco i zaliczają się do zużycia energii w klasie A. Zapewniając sobie dawkę energii płynącej z kawy, nie musisz jednocześnie marnować tej elektrycznej!

Przegląd ekspresów do kawy - znajdź swój typ

Kontakt w sprawie produktów:

Nestlé Polska S.A.
ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa
tel. +48 (22) 607 22 88
www: www.dolce-gusto.pl
mail: wyślij wiadomośćwww.nestle.pl

Serwis Konsumenta Nestlé Polska S.A.

ul. Łódzka 153
62-800 Kalisz
Tel. 800 174 902


NESCAFÉ DOLCE GUSTO
: ekspresy do kawy ciśnieniowe na kapsułki » kawy białe: Latte Macchiato » Cappuccino » kawy czarne: Espresso » Lungo » Grande » Americano » herbaty » czekolady » akcesoria: filiżanki, szklanki, łyżeczki » pojemniki i stojaki na kapsułki » inne akcesoria: kubek podróżny » odkamieniacz w płynie


Zobacz zdjęcia w galerii Nestlé Polska:

Różne rodzaje kaw kapsułkowych Dolce GustoKawa Grande Dolce GustoKawa kapsułkowa Dolce Gusto Expresso IntensKawa Cappuccino Ice Dolce GustoEkspres kapsułkowy Esperta Dolce Gusto oraz kawy Latte Mocchiato, Grande
Podobne artykuły
Wybierz lodówkę, jakiej potrzebujesz

sprzęt AGD

Wybierz lodówkę, jakiej potrzebujesz

Wybór lodówki nie jest prosty. Przede wszystkim musimy rozważyć ważną kwestię miejsca na... więcej...

Odkurzacz Rapido - kompaktowa pomoc w codziennych porządkach

sprzęt AGD

Odkurzacz Rapido - kompaktowa pomoc w codziennych...

Kuchnia to miejsce, w którym bardzo często potrzebujemy szybko i skutecznie posprzątać. Z pomocą... więcej...

Czy zmywarka nie niszczy naczyń

sprzęt AGD

Czy zmywarka nie niszczy naczyń

Mechaniczna zmywarka do naczyń podczas cyklu mycia, w czasie od 30 do 150 minut bombarduje brudne naczynia... więcej...

Partnerzy

Electrolux   Nescafe Dolce Gusto

Laveo      Franke

Emako   Okapykuchenne.pl