konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Sposoby na szafki wysokie w kuchni

data aktualizacji: 04-09-2019, 10:55 – artykuł promocyjny

W ostanim czasie niezwykle popularne stało się wykorzystywanie w kuchni wysokich szafek potocznie nazywanych słupkami. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które stwarza mnóstwo przestrzeni do przechowywania. Słupki doskonale wyglądają w towarzystwie innych sprzętów, zwłaszcza lodówek, z którymi tworzą niezwykle modny i ciekawy duet kuchenny. Wysokie szafki kuchenne to rozwiązanie, które sprawdzi się w pomieszczeniach o nieregularnych kształtach np. posiadających wnęki. O czym więc należy pamiętać, decydując się na słupki w kuchni?

Sposoby na szafki wysokie w kuchni

Do niedawna najczęstszym rozwiązaniem w zabudowach kuchennych było wykorzystanie szafek górnych i podblatowych. Aranżując w ten sposób kuchnię, dążono do wygospodarowania maksymalnie jak największej powierzchni roboczej. Obecne wyposażenie najmodniejszych kuchni nie może obejść się bez wysokich szafek. Słupki najczęściej projektowane są w rozmiarze zbliżonym do lodówki lub większych. O ich popularności decydują nie tylko względy estetyczne, ale również funkcjonalne. Oferują one ogromną przestrzeń do przechowywania, jednocześnie gwarantując komfortowy dostęp do zapasów. Słupki pełnią zatem rolę alternatywy dla tradycyjnych spiżarni.

Słupek z funkcją cargo

Choć słupki są niezwykle praktyczne, bywają również nieco problematyczne. Zwykle projektowane są na wysokość 2 metrów lub sięgają sufitu, a w związku z tym bywają głębokie - nawet na ponad 60 cm. Często wiąże się to z tym, że produkty, które znajdują się na najwyższych lub najniższych półkach, są trudno dostępne.

- Sposobem na ułatwienie sobie korzystania ze słupków są systemy wysuwne. Firma REJS oferuje dwa rozwiązania, zaprojektowane z myślą o tego rodzaju szafkach – Cargo Maxi i odpowiednie szuflady. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu REJS.

 

Cargo Maxi

 

Zestaw Cargo Maxi posiada kilka poziomów koszy opartych na stabilnym stelażu. System ten pozwala na pełny wysuw wszystkich koszy z korpusu za jednym razem, co umożliwia bezproblemowy dostęp do nawet najgłębiej schowanych zapasów. Firma REJS posiada w ofercie zestaw Cargo Maxi w kilku szerokościach, w opcji wysuwnej i obrotowej, w której po wysunięciu możliwe jest obrócenie wszystkich koszy o 90 stopni. Modele Cargo Maxi dostępne są w opcji z dnem drucianym lub pełnym, który wykonany jest z płyty meblowej lub tworzywa z powierzchnią niwelującą poślizg.

Zestaw cargo slupkiSposób na organizację słupków

Największym atutem systemu Cargo Maxi jest możliwość dostosowania go do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo kosze można mocować na wybranej wysokości, dzięki czemu można pomieścić zarówno małe słoiki, jak i duże butelki. Zestaw Cargo jest niezwykle trwały, a to wszystko za sprawą nowoczesnych i wytrzymałych systemów jezdnych. Ponadto istnieje opcja instalacji elektrycznego systemu wspomagania otwierania, który sprawia, że lekkie dotknięcie palcem frontu wysuwa szafki.

 

Szuflady

 

Kolejnym sposobem na zagospodarowanie słupków są szuflady oraz wysuwane półki. Szuflady idealnie sprawdzą się w najniższych częściach słupka, w których dostęp do produktów jest nieco trudniejszy. Firma REJS oprócz standardowych szuflad oferuje również modele wewnętrzne, które ukryte są za jednymi drzwiczkami. Takie rozwiązanie zastosowane zostało w systemie Comfort Box oraz Slim Box. Szuflady te posiadają odpowiednie fronty, które są nieco niższe, przeszklone oraz posiadają specjalny reling ułatwiający wysunięcie. Również ścianki boczne różnią się od standardowych szuflad, a wszystko po to, by jeszcze bardziej ułatwić organizację.

Co więcej, firma REJS posiada również w swojej ofercie szuflady ażurowe z niskimi bokami dedykowane wysokim częściom słupków.

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Sprytni zmieszczą w kuchni więcej

meble kuchenne

Sprytni zmieszczą w kuchni więcej

Wiele gospodarstw domowych zmaga się na co dzień z nie lada wyzwaniem. Jak bowiem pomieścić w kuchni wszystkie... więcej...

Zaprojektuj kuchnię ze Studiem Sto Procent

meble kuchenne

Zaprojektuj kuchnię ze Studiem Sto Procent

Nowoczesne projekty kuchni pod zabudowę łączą w sobie doskonałą jakość mebli, perfekcję sprzętu... więcej...

System półek Le Mans firmy Peka

meble kuchenne

System półek Le Mans firmy Peka

Posiadając nawet najbardziej przestronną kuchnię, bardzo często zmagamy się z problemem niezagospodarowanych... więcej...