Ciężka praca popłaca, czyli jak zaprojektować kuchnię idealną?

data aktualizacji: 28-10-2019, 09:25 – artykuł promocyjny

Dobrze zorganizowana kuchnia to podstawa dla wygody korzystania z niej. Istotne znaczenie podczas jej urządzania mają trzy filary: funkcjonalność, estetyka, komfort. Kuchnia to pomieszczenie, w którym wszystko powinno być perfekcyjnie rozplanowane i skrupulatnie przemyślane. Bowiem wnętrze to ma być nie tylko zwyczajnie ładne i sprawiać, że domownicy chętnie  będą w nim spędzać swój czas, ale musi być też wygodne w codziennym użytkowaniu i ergonomiczne. W kuchni wszystko powinno mieć swoje miejsce i być w zasięgu ręki. Jak stworzyć kuchnię spełniającą niniejsze oczekiwania?

Ciężka praca popłaca, czyli jak zaprojektować kuchnię idealną?

fot. Studio A&K - Max Kuchnie

Kuchnia dobrze zaplanowana


Urządzenie kuchni, która będzie spełniała wszystkie oczekiwania domowników, musi wpierw zostać dobrze zaplanowana. Na początku, powinniśmy wziąć pod uwagę warunki konkretnego pomieszczenia i określić, w których miejscach zostaną ustawione poszczególne elementy wyposażenia oraz jakie oświetlenie będzie dla niej najkorzystniejsze.

Kuchnie BB

fot. Kuchnie BB - Max Kuchnie

Studio Alline Max KuchnieStudio Premium Max Kuchnie

fot. Studio ALLINE i Studio PREMIUM - Max Kuchnie

Warto także już na tym etapie podzielić pomieszczenie na pięć stref: strefę przechowywania, zapasów, przygotowywania posiłków, gotowania oraz zmywania. Układ tych stref zależny jest od specyfiki i kształtu wnętrza oraz jego metrażu. Taki podział jest wyjątkowo istotny, gdyż ułatwia zorganizowane ustawienie poszczególnych sprzętów i akcesoriów kuchennych.

Kuchnia Studio Starimex

fot. Studio STARIMEX - Max Kuchnie

Jednym z najważniejszych sprzętów w każdej kuchni jest lodówka. To właśnie jej używamy najczęściej i to na różnych etapach przygotowywania posiłków lub sprzątania po nich. Z uwagi na częstotliwość jej używania powinna znajdować się zaraz przy wejściu do kuchni. Dzięki temu po powrocie z zakupów szybko ułożymy zakupione produkty na odpowiednie miejsca.

Studio Pro-M kuchnia

fot. Studio PRO-M - Max Kuchnie

Niedaleko lodówki powinna też znajdować się strefa zapasów i zlew, w którym szybko będziemy mogli umyć wyciągnięte z lodówki mięso i warzywa. Pamiętajmy też, że płyta grzewcza i zlewozmywak powinny być od siebie oddalone. Natomiast blat kuchenny znajdujący się pomiędzy strefą gotowania i zmywania ma być możliwie jak najdłuższy, by usprawnić proces przygotowywania posiłków.

 

Jak prezentuje się kuchnia idealna?


Na początku warto rozplanować pomieszczenie kuchenne pod względem funkcjonalności i wygody korzystania z niego. Optymalnie zaprojektowana kuchnia powinna składać się kolejno ze strefy zapasów, strefy przechowywania, strefy zmywania, strefy przygotowywania oraz strefy gotowania.

Niniejsza kolejność rozmieszczenia urządzeń i przechowywanych w kuchni rzeczy według specjalistów jest najbardziej funkcjonalna, gdyż odpowiada kolejności wykonywania poszczególnych czynności podczas przygotowywania potraw i sprzątania.

Meble Wach

fot. Meble WACH - Max Kuchnie

Studio Fler Max KuchnieStudio Kuc Max kuchnie

fot. Studio FLER  i Studio KUC - Max Kuchnie

Następnym krokiem w planowaniu kuchni idealnej jest skoncentrowanie się na jej wyglądzie. Estetyka kuchni powinna być dostosowana do indywidualnych gustów domowników, ale warto także by w pewnym stopniu odzwierciedlała współczesne trendy wnętrzarskie. Najważniejszą kwestią jest wybór stylu przewodniego, w ramach którego będą wybierane poszczególne elementy wyposażenia wnętrza. W ten sposób cała aranżacja kuchni stworzy harmonijną, spójną kompozycję i unikniemy wizualnego bałaganu.

Studio Vigo Max Kuchnie

fot. Studio VIGO - Max Kuchnie

Kontakt w sprawie produktów:

Max Kuchnie
Centrala Ul. Cetnarskiego 35
37-100 Łańcut
tel. +48 (17) 711 00 45, 801 911 225
www: www.maxkuchnie.pl
mail: wyślij wiadomośćMax Kuchnie to sieć studiów mebli kuchennych i sprzętu AGD o zasięgu ogólnopolskim. Łączy w sobie doświadczenie profesjonalnych projektantów i producentów mebli kuchennych oraz wysoką jakość sprzętu AGD wiodących marek. Razem tworzą nową usługę na rynku.

baterie kuchenne/ dozowniki » piekarniki kuchenne » suszarki » chłodziarki » kuchnie » pralki » pralko-suszarki » szuflady podgrzewające » ekspresy do kawy » małe AGD » zlewy kuchenne » kuchenki mikrofalowe » okapy kuchenne » płyty grzejne » zmywarki

Zobacz zdjęcia w galerii Max Kuchnie:

aranżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchnie
Podobne artykuły
Strefa zmywania - jak urządzić ją modnie i funkcjonalnie

projekty kuchni

Strefa zmywania - jak urządzić ją modnie i funkcjonalnie

Zmywanie naczyń to prawdziwa zmora wielu osób. Bardzo często przyczyną takiego stanu jest niefunkcjonalna,... więcej...

Wąska kuchnia

projekty kuchni

Wąska kuchnia

Funkcjonalne zaprojektowanie wąskiej kuchni jest nielada wyzwaniem, jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Ten... więcej...

PaletteCAD - oprogramowanie do projektowania mebli

projekty kuchni

PaletteCAD - oprogramowanie do projektowania mebli

Intuicyjny, łatwy w obsłudze i nie tylko dla architektów wnętrz. Taki jest właśnie program PaletteCAD,... więcej...