konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Ciężka praca popłaca, czyli jak zaprojektować kuchnię idealną?

data aktualizacji: 28-10-2019, 09:25 – artykuł promocyjny

Dobrze zorganizowana kuchnia to podstawa dla wygody korzystania z niej. Istotne znaczenie podczas jej urządzania mają trzy filary: funkcjonalność, estetyka, komfort. Kuchnia to pomieszczenie, w którym wszystko powinno być perfekcyjnie rozplanowane i skrupulatnie przemyślane. Bowiem wnętrze to ma być nie tylko zwyczajnie ładne i sprawiać, że domownicy chętnie  będą w nim spędzać swój czas, ale musi być też wygodne w codziennym użytkowaniu i ergonomiczne. W kuchni wszystko powinno mieć swoje miejsce i być w zasięgu ręki. Jak stworzyć kuchnię spełniającą niniejsze oczekiwania?

Ciężka praca popłaca, czyli jak zaprojektować kuchnię idealną?

fot. Studio A&K - Max Kuchnie

Kuchnia dobrze zaplanowana


Urządzenie kuchni, która będzie spełniała wszystkie oczekiwania domowników, musi wpierw zostać dobrze zaplanowana. Na początku, powinniśmy wziąć pod uwagę warunki konkretnego pomieszczenia i określić, w których miejscach zostaną ustawione poszczególne elementy wyposażenia oraz jakie oświetlenie będzie dla niej najkorzystniejsze.

Kuchnie BB

fot. Kuchnie BB - Max Kuchnie

Studio Alline Max KuchnieStudio Premium Max Kuchnie

fot. Studio ALLINE i Studio PREMIUM - Max Kuchnie

Warto także już na tym etapie podzielić pomieszczenie na pięć stref: strefę przechowywania, zapasów, przygotowywania posiłków, gotowania oraz zmywania. Układ tych stref zależny jest od specyfiki i kształtu wnętrza oraz jego metrażu. Taki podział jest wyjątkowo istotny, gdyż ułatwia zorganizowane ustawienie poszczególnych sprzętów i akcesoriów kuchennych.

Kuchnia Studio Starimex

fot. Studio STARIMEX - Max Kuchnie

Jednym z najważniejszych sprzętów w każdej kuchni jest lodówka. To właśnie jej używamy najczęściej i to na różnych etapach przygotowywania posiłków lub sprzątania po nich. Z uwagi na częstotliwość jej używania powinna znajdować się zaraz przy wejściu do kuchni. Dzięki temu po powrocie z zakupów szybko ułożymy zakupione produkty na odpowiednie miejsca.

Studio Pro-M kuchnia

fot. Studio PRO-M - Max Kuchnie

Niedaleko lodówki powinna też znajdować się strefa zapasów i zlew, w którym szybko będziemy mogli umyć wyciągnięte z lodówki mięso i warzywa. Pamiętajmy też, że płyta grzewcza i zlewozmywak powinny być od siebie oddalone. Natomiast blat kuchenny znajdujący się pomiędzy strefą gotowania i zmywania ma być możliwie jak najdłuższy, by usprawnić proces przygotowywania posiłków.

 

Jak prezentuje się kuchnia idealna?


Na początku warto rozplanować pomieszczenie kuchenne pod względem funkcjonalności i wygody korzystania z niego. Optymalnie zaprojektowana kuchnia powinna składać się kolejno ze strefy zapasów, strefy przechowywania, strefy zmywania, strefy przygotowywania oraz strefy gotowania.

Niniejsza kolejność rozmieszczenia urządzeń i przechowywanych w kuchni rzeczy według specjalistów jest najbardziej funkcjonalna, gdyż odpowiada kolejności wykonywania poszczególnych czynności podczas przygotowywania potraw i sprzątania.

Meble Wach

fot. Meble WACH - Max Kuchnie

Studio Fler Max KuchnieStudio Kuc Max kuchnie

fot. Studio FLER  i Studio KUC - Max Kuchnie

Następnym krokiem w planowaniu kuchni idealnej jest skoncentrowanie się na jej wyglądzie. Estetyka kuchni powinna być dostosowana do indywidualnych gustów domowników, ale warto także by w pewnym stopniu odzwierciedlała współczesne trendy wnętrzarskie. Najważniejszą kwestią jest wybór stylu przewodniego, w ramach którego będą wybierane poszczególne elementy wyposażenia wnętrza. W ten sposób cała aranżacja kuchni stworzy harmonijną, spójną kompozycję i unikniemy wizualnego bałaganu.

Studio Vigo Max Kuchnie

fot. Studio VIGO - Max Kuchnie

Kontakt w sprawie produktów:

Max Kuchnie
ul. Cetnarskiego 35/37
37-100 Łańcut
tel. +48 17 777 39 20
www: www.maxkuchnie.pl
mail: wyślij wiadomośćMax Kuchnie to sieć studiów mebli kuchennych i sprzętu AGD o zasięgu ogólnopolskim. Łączy w sobie doświadczenie profesjonalnych projektantów i producentów mebli kuchennych oraz wysoką jakość sprzętu AGD wiodących marek. Razem tworzą nową usługę na rynku.

baterie kuchenne/ dozowniki » piekarniki kuchenne » suszarki » chłodziarki » kuchnie » pralki » pralko-suszarki » szuflady podgrzewające » ekspresy do kawy » małe AGD » zlewy kuchenne » kuchenki mikrofalowe » okapy kuchenne » płyty grzejne » zmywarki

Zobacz zdjęcia w galerii Max Kuchnie:

aranżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchnie
Podobne artykuły
Sposoby na wygodną kuchnię

projekty kuchni

Sposoby na wygodną kuchnię

Kuchnia to pomieszczenie codziennego użytku. Jedni korzystają z niej częściej inni mniej, ale odgórnie... więcej...

Blat w kuchni - pomysły na praktyczne rozwiązania

projekty kuchni

Blat w kuchni - pomysły na praktyczne rozwiązania

Urządzając kuchnię bardzo często dużo uwagi poświęcamy meblom, urządzeniom AGD oraz wykończeniu ścian... więcej...

Innowacja w projektowaniu wnętrz - InteriCAD T6

projekty kuchni

Innowacja w projektowaniu wnętrz - InteriCAD T6

Przyjemność projektowania może być jeszcze większa z najnowszym oprogramowaniem InteriCAD T6. Główny... więcej...