konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2020

Jasna kuchnia na pochmurne dni

data aktualizacji: 22-08-2019, 11:34 – artykuł promocyjny

Urządzanie kuchni to proces podczas którego czeka nas konieczność podejmowania wielu ważnych decyzji związanych z aspektami funkcjonalnymi i estetycznymi aranżacji. Przede wszystkim musimy wybrać dopasowane do naszych potrzeb urządzenia AGD, rodzaj podłogi, meble kuchenne i wykończenie ścian. Wszystko to powinno tworzyć harmonijną całość, dlatego czasem okazuje się, że wbrew pozorom nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać. Bardzo ważne znaczenie dla sposobu odbioru całej aranżacji kuchni ma dobór kompozycji kolorystycznej. Obecnie w modzie są dwa trendy w tym zakresie – jasne bądź ciemne kuchnie. Zastanówmy się, który z wariantów sprawdzi się lepiej w danych okolicznościach.

 Jasna kuchnia na pochmurne dni

fot.: ART HOUSE STUDIO - Max Kuchnie

 

Ponadczasowa moda na biel we wnętrzach


Trzeba przyznać, że już od dobrych kilku lat w aranżacjach kuchennych królują przede wszystkim jasne barwy. W pewnym momencie biel stała się nieodłączną cechą niemal każdej nowoczesnej kuchni. Biel i wszelkie jej odcienie cieszą się niebywałą popularnością i pojawiają się one zarówno jako wykończenie mebli kuchennych, jak i ścian lub dodatków. Jest to bowiem najbardziej uniwersalny kolor jaki istnieje i z łatwością można go komponować z dowolnymi dodatkami, wzorami i odcieniami.

 Jasna kuchnia na pochmurne dni

fot. Studio EWRO - Max Kuchnie

Ponadto posiada wymiar ponadczasowy, więc raczej nie wychodzi z mody stanowiąc dzięki temu bezpieczne rozwiązanie aranżacyjne. Jest także doskonałym tłem dla wszelkiego rodzaju barwnych dodatków. Ciekawie prezentuje się także jako barwa dominująca, dlatego jeszcze przez długi czas będzie o niej głośno w designie wnętrzarskim. Biel często kojarzona jest z minimalistycznym wnętrzem w stylu nowoczesnym lub high-tech, ale równie dobrze pasuje do romantycznych i angielskich aranżacji kuchni.

 Jasna kuchnia na pochmurne dni

fot. Studio ANMAR - Max Kuchnie

 

Biel i jej zalety


Biel korzystnie wpływa na każdą kuchnię bez względu na przyjęty w niej styl przewodni. Dodaje efektu przestronności, optycznie powiększa oraz nadaje aranżacji lekkości i swoistej klasy. Białe kuchnie zyskują nie tylko na tym, że optycznie wydają się większe, ale także czystsze, co jest szczególnie doceniane w kuchni, która powinna być higieniczna.

 Jasna kuchnia na pochmurne dni

fot. Studio FLER - Max Kuchnie

Osoby, które niezbyt dobrze czują się w białych surowych wnętrzach mogą je ocieplić lub ożywić wprowadzając ciekawe dodatki utrzymane w intensywnych kolorach. Z pewnością ożywią one aranżację wnętrza i pomogą zdefiniować przyjęty styl przewodni.

 Jasna kuchnia na pochmurne dni

fot. Studio VIGO - Max Kuchnie

 

Ciemna strona kuchni


Moda na ciemne, a w szczególności czarne meble kuchenne pojawiła się stosunkowo niedawno, ale szybko zyskała na popularności i tym samym stanęła w opozycji do białych, zwiewnych aranżacji. Czerń w równym stopniu jak biel, świetnie prezentuje się w kuchennym wnętrzu. Jest bardzo efektowna i nadaje kuchni elegancji i specyficzny, wyrafinowany charakter.

Czarne meble kuchenne

fot. Studio A&K - Max Kuchnie

Stosując czarne meble z matowymi frontami możemy podkreślić walory pomieszczenia, a także zamaskować i ukryć jego ewentualne niedociągnięcia. Czarne meble kuchenne warto łączyć z elementami wykonanymi z takich materiałów jak drewno, metal, miedź, a także kamień.

Czarne meble kuchenneCzarne meble kuchenne

fot. Studio INTER-STYL i KAMPRA - Max Kuchnie

Niestety, czerń bywa dość problematycznym kolorem. Czarna kuchnia musi być bardzo umiejętnie oświetlona, abyśmy mogli bez problemu przygotowywać posiłki i nie czuć się w niej przytłoczeni.

Czarne meble kuchenne

fot. Studio TERCET - Max Kuchnie

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Max Kuchnie
Zdjęcia: Max Kuchnie

Kontakt w sprawie produktów:

Max Kuchnie
Centrala Ul. Cetnarskiego 35
37-100 Łańcut
tel. +48 (17) 711 00 45, 801 911 225
www: www.maxkuchnie.pl
mail: wyślij wiadomośćMax Kuchnie to sieć studiów mebli kuchennych i sprzętu AGD o zasięgu ogólnopolskim. Łączy w sobie doświadczenie profesjonalnych projektantów i producentów mebli kuchennych oraz wysoką jakość sprzętu AGD wiodących marek. Razem tworzą nową usługę na rynku.

baterie kuchenne/ dozowniki » piekarniki kuchenne » suszarki » chłodziarki » kuchnie » pralki » pralko-suszarki » szuflady podgrzewające » ekspresy do kawy » małe AGD » zlewy kuchenne » kuchenki mikrofalowe » okapy kuchenne » płyty grzejne » zmywarki

Zobacz zdjęcia w galerii Max Kuchnie:

aranżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchnie
Podobne artykuły
Jak urządzić kuchnię zgodnie ze swoim typem osobowości?

projekty kuchni

Jak urządzić kuchnię zgodnie ze swoim typem osobowości?

Każdy z nas jest inny i kieruje się innymi potrzebami. Nawet jeśli inspirujemy się podobnym stylem, to... więcej...

Świadome projektowanie oraz ekologia na OKK! design

projekty kuchni

Świadome projektowanie oraz ekologia na OKK! design

Pięć lat spotkań z dobrym wzornictwem pod szyldem OKK! design. 11. edycja są potwierdzeniem ugruntowanej... więcej...

Ścianki przyblatowe - pomysły na wykorzystanie

projekty kuchni

Ścianki przyblatowe - pomysły na wykorzystanie

Ścianki przyblatowe, czyli przestrzeń między górną a dolną zabudową w kuchni to miejsce dość... więcej...