konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Wykończenie ścian w kuchni nie musi być nudne

data aktualizacji: 28-10-2019, 09:29 – artykuł promocyjny

Schematyczne przekonanie, że wnętrze kuchenne ma być wyłącznie praktyczne i funkcjonalne już dawno stało się przeżytkiem. Oczywiście aspekty związane z ergonomią kuchni i komfortem pracy w niej są jak najbardziej wyjątkowo istotne, ale to nie jedyne cechy charakterystyczne, jakimi powinna wyróżniać się nowoczesna kuchnia. Współcześni projektanci i dekoratorzy wnętrz zwracają szczególną uwagę na harmonijne połączenie ergonomii z estetyką, tak by wnętrze kuchni było dopracowane w każdym zakresie. O tym jaki styl designu zapanuje w naszej wymarzonej kuchni przesądzi przede wszystkim rodzaj jej wykończenia. Poniżej krótkie wskazówki najpopularniejszych sposobów dekoracji ścian dedykowanych wnętrzom kuchennym.

Wykończenie ścian w kuchni nie musi być nudne

fot. Studio POD KASZTANEM - Max Kuchnie

 

Płytki w kuchni


Stosowanie kafelek na ścianę w kuchni to niby nic nowego, bo jest to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań wnętrzarskich. Ale warto pamiętać, że niniejszy rodzaj materiału służącego do zdobnictwa ścian w kuchni wcale nie musi okazywać się oklepane i standardowe. Płytki, zwłaszcza ceramiczne są uniwersalne i ponadczasowe, co jest ich znaczącą zaletą. Jednak z czasem mogą się znudzić i wydawać zbyt powszednimi. Współcześnie kafelki dostępne są w przeróżnych wariantach wzorniczych, kolorystycznych oraz w dużej gamie wymiarów do wyboru. To daje niemal nieograniczone możliwości wystroju kuchni.

Ciekawe pomysły na wykończenie ścian w kuchni

fot. Studio MANHATAN - Max Kuchnie

Możemy tworzyć dekory całkowicie zgodne z naszym wyczuciem estetyki oraz limitami budżetowymi. Bogate wzornictwo to nie jedyna zaleta skłaniająca do inwestycji w płytki. Gdyż są one także bardzo praktyczne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Przede wszystkim są wytrzymałe i trwałe, a ponadto są odporne na wysoką temperaturę i niepodatne na wpływ wilgoci, dzięki czemu nie wyblakną, nie zaplamią się na stałe, nie odlepią, gdy je przypadkowo zmoczymy. Szczególnie finezyjnie prezentują się płytki lustrzane oraz mozaiki. Z ich pomocą można kreować niezwykłe, eklektyczne aranżacje kuchenne.

Ciekawe pomysły na wykończenie ścian w kuchniCiekawe pomysły na wykończenie ścian w kuchni

      fot. Studio MEBLOX i VIGO - Max Kuchnie       

 

 

Ozdobny tynk


Tynk dekoracyjny staje się coraz bardziej popularny jako sposób na wykończenie ścian w kuchniach. Posiada walor dekoracyjny, ale w całkowicie innym stylu niż klasyczne płytki ceramiczne lub wykończenie szkłem lub farbą. To niebanalna alternatywa dla standardowych rozwiązań, które już dawno przestały zaspokajać potrzeby osób chcących uzyskać niebanalne aranżacje kuchenne. To także finezyjny zamiennik dla dużo bardziej wymagających tapet. Dekoracyjne tynki są dostępne w postaci akrylowych mieszanek, dzięki którym można otrzymać efekt strukturalnej powierzchni. Zanim jednak zaczniemy kłaść tynk dekoracyjny, konieczne jest właściwe przygotowanie ścian. Muszą one zostać dokładnie wyszpachlowane i wyrównane do całkowitej gładkości. Nie mogą być na nich również żadne pozostałości po starych farbach.

Ciekawe pomysły na wykończenie ścian w kuchni

fot. Studio MEBLE WACH - Max Kuchnie

 

Inne pomysły na wykończenie ścian w kuchni:
 

 • klasyczne emulsje,
 • szkło,
 • mozaiki,                       

 • siding drewniany lub z tworzywa,
 • trójwymiarowe panele ścienne,
 • beton architektoniczny,        
           
 • fototapety 3D,
 • cegły,
 • stal dekoracyjna.      


Przykładowe realizacje:

Ciekawe pomysły na wykończenie ścian w kuchniCiekawe pomysły na wykończenie ścian w kuchni

fot. Studio MEBLE MISZ i A&K - Max Kuchnie

Ciekawe pomysły na wykończenie ścian w kuchniCiekawe pomysły na wykończenie ścian w kuchni

fot. Studio ARKK i DREWMAX - Max Kuchnie

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Max Kuchnie
Zdjęcia: Max Kuchnie

Kontakt w sprawie produktów:

Max Kuchnie
ul. Cetnarskiego 35/37
37-100 Łańcut
tel. +48 17 777 39 20
www: www.maxkuchnie.pl
mail: wyślij wiadomośćMax Kuchnie to sieć studiów mebli kuchennych i sprzętu AGD o zasięgu ogólnopolskim. Łączy w sobie doświadczenie profesjonalnych projektantów i producentów mebli kuchennych oraz wysoką jakość sprzętu AGD wiodących marek. Razem tworzą nową usługę na rynku.

baterie kuchenne/ dozowniki » piekarniki kuchenne » suszarki » chłodziarki » kuchnie » pralki » pralko-suszarki » szuflady podgrzewające » ekspresy do kawy » małe AGD » zlewy kuchenne » kuchenki mikrofalowe » okapy kuchenne » płyty grzejne » zmywarki

Zobacz zdjęcia w galerii Max Kuchnie:

aranżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchnie
Podobne artykuły
Kolory ceramicznych farb do wnętrz MAGNAT CERAMIC

ściany i podłogi

Kolory ceramicznych farb do wnętrz MAGNAT CERAMIC

Oprócz minimalizmu wszechobecnego w nowoczesnych wnętrzach ważne jest by zachować ich wyrazistość.... więcej...

Wirtualny dekorator wnętrz - Magnatfarby.pl

ściany i podłogi

Wirtualny dekorator wnętrz - Magnatfarby.pl

Serwis www.magnatfarby.pl to optymalne połączenie elegancji, stylu i nowoczesnej technologii. Sprawia, że... więcej...

Kolory ścian w kuchni

ściany i podłogi

Kolory ścian w kuchni

Zastanawiając się na wyborem odpowiedniego koloru ścian w kuchni kierujemy się panującą modą lub dobieramy... więcej...