konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2019

patron działu Meble kuchenne Peka

Fronty kuchenne - postaw na szkło i aluminiowe ramki

data aktualizacji: 09-07-2019, 05:45 – artykuł promocyjny

Materiał oraz kolor i struktura to cechy frontów, które w znacznym stopniu wpływają na wygląd i styl całej kuchni. Coraz większe możliwości w produkcji mebli kuchennych przekładają się na zróżnicowanie oferty rynkowej. Już nie tylko drewno, czy płyta drewnopochodna, ale również materiały alternatywne jak szkło lub profile aluminiowe stanowią ciekawą ofertę producentów elementów wyposażenia kuchni.

Fronty kuchenne - postaw na szkło i aluminiowe ramki

O ile układ i rozmieszenie zabudowy meblowej zdeterminowane są zazwyczaj w równym stopniu przez specyfikę pomieszczenia, co przez nasze potrzeby i upodobania, to w przypadku stylistyki mebli mamy pełną swobodę wyboru. To na jaką aranżację się zdecydujemy, zależy wyłącznie od nas. Na rynku znajdziemy materiały odpowiadające wszystkim trendom wzorniczym. Od spokojnych kuchni angielskich i prowansalskich, przez dekoracyjne stylizowane, skromnie minimalistyczne, aż po nowocześnie industrialne lub loftowe…

 

Fronty z drewna czy płyty drewnopochodnej - porównanie

 

Na szczycie listy „materiałów na fronty” znajduje się drewno i płyty drewnopochodne. Wielość gatunków drewna – ich niepowtarzalność, zróżnicowanie kolorystyczne i ciepły urok sprawia, że wciąż są jednym z najczęstszych wyborów. Doskonale wpisują się w kuchnie tradycyjne i stylizowane i to zarówno w naturalnym wydaniu – pokryte lakierem czy olejem, jak również schowane pod kryjącą farbą. Minusem drewna jest jego cena, brak odporności na działanie wody, a także możliwość zmiany koloru pod wpływem działania promieni UV.

Alternatywą są płyty drewnopochodne – laminowane i MDF. To ekonomiczny wybór, gwarantujący jednolitość kolorystyczną, brak sęków i pęknięć. Szeroka oferta dostępnych dekorów i kolorów – w tym inspirowanych metalami czy kamieniami, a także możliwość frezowania, lakierowanie i pokrywania akrylem MDF sprawia, że to obecnie najpopularniejsza i najczęściej spotykana opcja. Meble z płyty wpisać można w niemal każdą aranżację – od nowoczesnych, a nawet industrialnych (płyty naśladujące stal czy beton), po klasyczne (o rysunku drewna).

 

Kuchenne fronty w wersji nowoczesnej - transparentne szkło i czarne aluminium

 

Wszechstronność drewna i płyt nie oznacza jednak wcale, że są one jedyną opcją. Wręcz przeciwnie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele innych materiałów, które w kuchni sprawdzają się nawet lepiej niż drewno.

Dobrym przykładem jest szkło i ramki aluminiowe z oferty firmy REJS. Są one odporne na działanie wody i różnic temperatury, a przy tym gwarantują łatwość utrzymania w czystości. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku frontów szafek górnych. Szkło – transparentne, mleczne lub dekoracyjne, otoczone aluminiowymi ramkami pozwoli doskonale wyeksponować zastawę stołową, czy dekoracyjną porcelanę. A przy tym, samo w sobie wygląda bardzo stylowo. Może być również kompromisem między obecnością i brakiem górnej zabudowy. Szafki górne z przeszklonymi frontami są bowiem znacznie lżejsze i subtelniejsze niż te z frontami pełnymi. A przy tym, decydując się na ten rodzaj szafek nie tracimy tak cennej przestrzeni przechowywania.

Fronty z aluminiowymi ramkamiFronty z aluminiowymi ramkami

Szkło i aluminiowe ramki doskonale sprawdzą się w aranżacjach urządzonych na wzór loftów, czy kuchniach minimalistycznych. Stworzą udany duet z praktycznie każdym materiałem – kamiennymi blatami, drewnem czy innym metalem. Wpiszą się w aranżacje przytulne, jak również nowoczesne i dynamiczne. Wszystko zależy od rodzaju profilu, jakie wybierzemy.

- Oferujemy profile aluminiowe w różnych kształtach i rozmiarach, a także w kilku wybarwieniach. Białe ramki pasują do lśniących kuchni w stylu glamour, te w odcieniach szarości – do przestrzeni industrialnych, zaś czarne – do szykownych i eleganckich. Szeroki wybór szkła – zarówno do frontów, jak i do zabezpieczenia przestrzeni nadblatowej, pozwala stworzyć oryginalną i niebanalną aranżację. – mówi Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS.

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Bezgłośna kuchnia - system DISPENSA

meble kuchenne

Bezgłośna kuchnia - system DISPENSA

W ostatnim czasie niezwykle modnym trendem aranżacyjnym jest umieszczanie wysokich szafek w jednym bloku... więcej...

Wood'in'set - drewniane organizery do szuflad

meble kuchenne

Wood'in'set - drewniane organizery do szuflad

Organizery to obowiązkowy element wyposażenia szuflad nowoczesnych mebli - dzięki nim są one funkcjonalnie... więcej...

Zabudowa kuchenna ze zintegrowaną półką na kwiaty

meble kuchenne

Zabudowa kuchenna ze zintegrowaną półką na kwiaty

Szafki kuchenne ze wstawką pełniącą rolę doniczki, to coraz częstszy motyw pojawiający się w nowoczesnych... więcej...