konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2019

Baterie kuchenne Deante

Stylowe vintage w kuchennej aranżacji

data aktualizacji: 10-07-2019, 05:24 – artykuł promocyjny

Styl vintage łączy się z naszą przeszłością, która kojarzy się z beztroskim dzieciństwem lub szaloną młodością. Powracanie do dawnych czasów widać również w stylizacjach domowych wnętrz, które przypominają nie tyle babcine, ile nostalgiczne aranżacje. Klimat vintage to z pewnością stylizowane dekoracje, restaurowane meble oraz nowoczesna armatura utrzymane w duchu minionych lat.

Stylowe vintage w kuchennej aranżacji

Vintage, czyli zabytkowy eklektyzm

 

W ujęciu designerskim styl vintage polega na wprowadzaniu do przestrzeni akcentów np. w postaci mebli, akcesoriów, czy materiałów wykończeniowych, które swoją estetyką nawiązują do minionych epok. Aranżując wnętrza w tym stylu, wykorzystuje się zarówno produkty oryginalne, jak również te stylizowane (postarzane). W ujęciu wizualnym natomiast styl vintage cechuje się dość daleko idącym eklektyzmem i różnorodnością stylistyczną wykorzystywanych dekoracji. Wyróżnia go także łączenie niejednorodnych, nierzadko kontrastujących (np. kolorystycznie) elementów, których wspólnym mianownikiem jest właśnie przeszłość – zarówno ta niedaleka, jak i nieco bardziej odległa. Przyjmuje się, że aby mówić o stylu vintage, użyte materiały wykończeniowe powinny mieć co najmniej dwudziestoletnią „metrykę wizualną”.

Bateria EVORABateria EVORABateria EVORABateria EVORA

Bateria EVORA

 

Parkiet, wazon i kran

 

Styl vintage może odzwierciedlać się w całej gamie różnorodnych dodatków, materiałów wykończeniowych, a także w sprzęcie AGD i armaturze sanitarnej. Do stworzenia wnętrza w tym stylu wykorzystuje się m.in. charakterystyczne parkiety, ułożone w tzw. jodełkę, postarzane tapety, stylizowane lodówki i meble oraz wiele innych produktów, nawiązujących do przeszłości. Często wracamy do akcesoriów, mających swój rodowód w czasach PRL-u. Chętnie nawiązujemy także do estetyki lat 50., czy wręcz czasów przedwojennych. Jedną z możliwości nadania wnętrzom charakterystycznego, sentymentalnego ducha przeszłości jest wykorzystanie stylizowanej armatury sanitarnej, np. tej oferowanej przez markę Laveo w serii EVORA, która została nagrodzona tytułem Złotej Villi 2019. Dzięki armaturze niewielkim nakładem pracy możemy odmienić łazienkę lub kuchnię i nadać im szczególnego, unikalnego charakteru.

Vintage, czyli zabytkowy eklektyzm

"Styl vintage to nic innego jak łączenie przeciwieństw, starego z nowym. Aranżacja wnętrza w stylu vintage może nawiązywać do czasów PRL-u, jak i do odleglejszych epok. Wnętrza urządzone w tym stylu są wyjątkowe i niepowtarzalne – zawsze będą różniły się od pozostałych i to jest w nich piękne. Sprawdzonym pomysłem na styl vintage jest zastosowanie   sztukaterii na ścianach, ułożenie parkietu w jodełkę, czy wykorzystanie eleganckich tapet. W przypadku kuchni, czy łazienek najlepiej sprawdzi się ceramika oraz odpowiednia armatura sanitarna. Na rynku znajdziemy bardzo dużo pięknych, stylizowanych baterii – najlepiej sprawdzą się te w kolorze miedzianym, czarnym lub pozłacanym, które dodatkowo uatrakcyjniają zdobienia (np. kurków). W przypadku łazienek, poza armaturą, powinniśmy postawić także na detale, takie jak uchwyty do szafek, stylizowane lampy, czy drobne dekoracje. Dzięki nim otrzymujemy harmonijną spójność wnętrza" - mówi arch. Maja Różańska, właścicielka firmy „Pasja do wnętrz", współpracująca z marką Laveo.

 

Styl vintage w praktyce

 

Styl vintage stoi niejako w opozycji do równie popularnych, „zunifikowanych” i minimalistycznych aranżacji wnętrz. Dzięki niemu możemy wyrazić siebie, podkreślić swoją historię, czy pochodzenie lub po prostu stworzyć miejsce z duszą. Styl vintage to zabawa kolorami, fakturami oraz formami, której efektem jest wyjątkowa przestrzeń, w której po prostu dobrze się czujemy.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Laveo
Al. Kościuszki 1
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: www.laveo.pl
mail: wyślij wiadomośćzlewozmywaki granitowe » baterie zlewozmywkowe » akcesoria do zlewozmywaków: preparaty do zlewów granitowych » syfon kwadratowy » okapy kuchenne


Zobacz zdjęcia w galerii Laveo
Podobne artykuły
Baterie zlewozmywakowe ścienne - przegląd

baterie kuchenne

Baterie zlewozmywakowe ścienne - przegląd

Bateria zlewozmywakowa kuchenna ścienna to klasyczny przykład armatury do kuchni. I choć stanowią coraz... więcej...

Bateria kuchenna KWC SIN PULL-OUT - szwajcarska formuła wzornictwa i innowacji

baterie kuchenne

Bateria kuchenna KWC SIN PULL-OUT - szwajcarska...

Bateria kuchenna to urządzenie, które nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Bez niej niemożliwe... więcej...

Modna geometria - Kąt prosty baterii KWC ONO

baterie kuchenne

Modna geometria - Kąt prosty baterii KWC ONO

Minimalizm i elegancja to dwa ponadczasowe kierunki aranżacji kuchennych wnętrz, które nie poddają... więcej...