konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Instal-projekt

Nowości Instal-Projekt na 2019 rok

data aktualizacji: 03-07-2019, 05:40 – artykuł promocyjny

Nowości w segmencie grzejników marki Instal-Projekt prezentują stylowe formy oraz ciekawe rozwiązania kolorystyczne odpowiadające panującym trendom. Na uwagę zasługują również nowe modele grzałek.

Nowości Instal-Projekt na 2019 rok

Doskonałym przykładem są dwie nowości w ofercie grupy „BASIC”: PIKO i ORI. Pozornie szablonowe kształty w nad wyraz korzystny sposób wkomponowują się w wyszukane architektoniczne projekty. Symetria bryły obu wariantów, zamknięta prężnym rozkładem solidnych bocznych kolektorów pozostawia i uwydatnia przestrzeń pomiędzy nimi. W tym miejscu zwracamy uwagę na ciekawy profil drabinki, której specyficzny kształt poprzeczek doskonale dopełnia model tworząc go innym, ciekawszym od wcześniej dostępnych prostych form tego typu.

Grzejnik ORI - Instal-Projekt

Z kolei w grupie „TRENDY” mamy do czynienia z niezwykłą, minimalistyczną innowacją. Do oferty wprowadzono dwa modele: LAO oraz BELTI, będące najlepszym przykładem tego, że nie trzeba stosować wyszukanych form by wprowadzać w życie nowe perspektywy.

Instal-Projekt - grzejnik BeltiInstal-Projekt - grzejnik BELTI

Model BELTI charakteryzuje się ciekawym, dotąd niespotykanym, układem drabinki budzącym skojarzenia emisji ciepła. Jak opowiada nam jego projektanta Karolina Gazda, inspiracją do stworzenia grzejnika był tzw. Efekt Dopplera. Płynnie rozsuwające się pasy dają złudzenie optyczne, naturalnie tworząc przestrzenie do wieszania. Asymetryczna forma pozwala uzyskać naturalny efekt suszenia, który odbywa się poprzez grawitacyjny ruch ogrzanego powietrza przez dolne panele.

Instal-Projekt - grzejnik LAOInstal-Projekt - grzejnik LAO

Jeśli o złudzeniu optycznym mowa kolejnym idealnym przykładem jest wspomniany już, ostatni z omawianych tu grzejników, model LAO. Podobnie jak poprzednie wzory, na pozór stanowi prostą formę drabinkową. Nic bardziej mylnego. Poziome, prostokątne elementy grzejne dzięki przekoszeniu ich w stronę pomieszczenia tworzą imitację okiennicy z żaluzją. Przy odpowiednim oświetleniu lub wykorzystaniu światła słonecznego grzejnik ten przyniesie nam na myśl azjatycki lub śródziemnomorski obszar kulturowy.

 

Rewolucja technologiczna w ofercie grzałek


Do prawdziwej rewolucji technologicznej doszło w grupie produktowej „HEAT UP!”. Kategoria ta zawierająca do tej pory dwie propozycje grzałek, wzbogaciła się aż o 4 nowe urządzenia.

Grzałki są to urządzenia elektryczne, które w połączeniu z odpowiednim grzejnikiem c.o., pozwalają na dogrzewanie pomieszczeń. Zazwyczaj czyni się to poza sezonem grzewczym, montując grzałkę w kolektorze grzejnika, co zwiększa jego funkcjonalność o możliwość grzania elektrycznego. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, stające się coraz popularniejsze w polskich domach. Idąc z duchem czasu, producenci wykorzystują najnowsze zdobycze technologiczne by zaspokoić oczekiwania młodszych pokoleń. Nie inaczej jest w tym przypadku.

Tenże progresywny nurt doskonale reprezentują dwa zaproponowane w tym roku przez Instal-Projekt modele; COCO oraz ITAKA. Ta pierwsza to grzałka elektryczna sterowana dotykowo, wyposażona w zaawansowany moduł sterujący, pozwalający na optymalny komfort użytkowania i niski pobór prądu elektrycznego. Urządzenie posiada dwustopniową regulację temperatury – 50 i 70 °C z LED’ową sygnalizacją stanu pracy.

Instal-Projekt - grzałka elektryczna COCOInstal-Projekt - grzałka elektryczna ITAKA

ITAKA z kolei, jest sterownikiem lokalnym z elementem grzejnym wyposażonym w moduł Bluetooth oraz moduł komunikacji radiowej. Dzięki intuicyjnej obsłudze istnieje możliwość swobodnego planowania funkcjonalności grzałki, również z poziomu aplikacji mobilnej. Grzałka posiada timer oraz harmonogram pracy pozwalające na pełną swobodę jej programowania. Ponadto zawiera bardzo przydatne technologie w postaci czujnika temperatury pomieszczenia oraz licznik zużytej energii.

Dwa pozostałe modele, STELLA oraz YUUKI to również zaawansowane technologicznie produkty. Kierowane są jednak do klienta, stawiającego na manualną prostotę oraz funkcjonalność przy wykorzystaniu optymalnych rozwiązań technicznych.

Instal-Projekt - grzałka elektryczna STELLAInstal-Projekt - grzałka elektryczna YUUKI

Model STELLA charakteryzuje się sterowaniem mikroprocesorowym. Regulacja temperatury zachodzi tu na 4 poziomach w przedziale 30-60°C. Grzałka posiada możliwość programowania regulatorów czasowych w dwóch trybach: „2h back” i „2h o°”. Z kolei YUUKI to solidna grzałka manualna o minimalistycznym designie. Funkcjonalna, prosta w obsłudze i wyposażona w inteligentne systemy kontroli pracy oraz podwójny system ochrony przed przegrzaniem (zastosowanie termostatu i bezpiecznika termicznego).

Wszystkie wymienione produkty tej kategorii charakteryzują się LED-ową technologią sygnalizacji stanu pracy oraz trybem przeciwdziałającym zamarzaniu (anti-freeze).

Kontakt w sprawie produktów:

INSTAL-PROJEKT Gawłowscy, Ścierzyńscy Sp. J.
ul. Jana Pawła II 12 A
87-853 Kruszyn
tel. (54) 235 59 05
www: www.niezawodny.pl
mail: wyślij wiadomośćgrzejniki dekoracyjne grzejniki łazienkowe kuchenne grzejniki pokojowe suszarki i grzałki akcesoria


Zobacz zdjęcia grzejników w galerii Instal-Projekt

INSTAL-PROJEKT Gawłowscy, Ścierzyńscy Sp. J.INSTAL-PROJEKT Gawłowscy, Ścierzyńscy Sp. J.INSTAL-PROJEKT Gawłowscy, Ścierzyńscy Sp. J.INSTAL-PROJEKT Gawłowscy, Ścierzyńscy Sp. J.INSTAL-PROJEKT Gawłowscy, Ścierzyńscy Sp. J.
Podobne artykuły
Jak dobrać odpowiednie grzejniki

ogrzewanie w kuchni

Jak dobrać odpowiednie grzejniki

Sposób podłączania grzejników zależy od rodzaju instalacji - czy jest pompowa (bardzo efektywna,... więcej...

Jaki grzejnik - stalowy, żeliwny, aluminiowy czy kamienny

ogrzewanie w kuchni

Jaki grzejnik - stalowy, żeliwny, aluminiowy czy kamienny

Grzejnik jest końcowym elementem instalacji centralnego ogrzewania w domu. Jest również jedynym elementem... więcej...

Ogrzewanie podłogowe w kuchni

ogrzewanie w kuchni

Ogrzewanie podłogowe w kuchni

Ogrzewanie podłogowe to bardzo głośny temat, zwłaszcza że przypisuje się mu szereg zalet. Jak naprawdę... więcej...