konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

patron działu Meble kuchenne Peka

Wygodna strefa zmywania

data aktualizacji: 26-06-2019, 07:51 – artykuł promocyjny

Strefa zmywania w kuchni to miejsce wykonywania wielu różnych czynności. Urządzając ją, warto zadbać o sprytne rozwiązania, które pomogą nam w przygotowaniu posiłków oraz o akcesoria pomocne przy utrzymaniu porządku. W końcu ta część kuchni to nie tylko zlewozmywak i zmywarka.

Wygodna strefa zmywania

fot.: REJS - Corner Optima, Cargo Maxi i Cargo Mini

Strefa zmywania to jedno z podstawowych miejsc w kuchni. Tu nie tylko zmywamy naczynia, ale też wykonujemy szereg innych czynności związanych z przygotowaniem posiłku i sprzątaniem po nim. Tu płuczemy owoce i warzywa, cedzimy makaron i odlewamy ziemniaki. Tu w końcu zazwyczaj organizujemy punkt segregacji odpadów. Jak sprawić, by strefa zmywania była funkcjonalna i wygodna? Przede wszystkim, starannie ją przemyśleć i wyposażyć w sprytne rozwiązania i akcesoria.


Serce strefy


Szukając sprzętów do strefy zmywania zazwyczaj koncentrujemy się na zmywarce. Wszak zakup AGD wiąże się z największym wydatkiem. Sprawdzamy dostępne modele urządzeń, porównujemy parametry i ceny. A przecież, na uwagę zasługują również i inne elementy. Dla przykładu zakup zlewozmywaka także warto dokładnie przemyśleć. Do wyboru mamy przecież wiele różnych materiałów (kamień, stal, konglomerat), wymiarów i kształtów (modele z ociekaczem i bez, jedno i wielokomorowe…). To, na jaki się zdecydujemy, będzie miało wpływ na komfort użytkowania.


Zadbać należy również o otoczenie samego zlewu. Przestrzeń znajdująca się bezpośrednio pod nim – ta wokół REJS szuflada linia Variantsyfonu, pozostaje zazwyczaj niewykorzystana. A szkoda, bo to doskonałe miejsce do przechowywania drobiazgów. Dzięki odpowiednio wyprofilowanym szufladom Comfort Box REJS, możemy sprytnie zagospodarować miejsce wokół rur. Możemy tu schować akcesoria potrzebne do sprzątania, tabletki do zmywarki lub gąbeczki…

- Nawet jeśli rzadko zmywamy ręcznie, nieodzownym elementem w kuchni jest również ociekarka. Do wyboru mamy tradycyjne modele z drutu – montowane w szafkach górnych, lub ustawiane na blacie, jedno lub dwupoziomowe. Warte uwagi jest również rozwiązanie z linii Multi – ociekarka schowana w szufladzie. To dobry pomysł zwłaszcza w przypadku kuchni, w której nie ma górnej zabudowy, lub w sytuacji, gdy z różnych względów nie chcemy montować ociekarki zbyt wysoko, lub w widocznym miejscu. Model ten jest łatwy w czyszczeniu – tackę można bez problemu wyjąć i opróżnić, a przede wszystkim bardzo łatwo dostępny – nawet gdy korzystają z niego małe dzieci.wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS.


Wokół zlewozmywaka


Organizując strefę zmywania warto również zaplanować otoczenie zlewozmywaka. Umyte kubki lub ręcznik papierowy możemy powiesić na relingach. Warto też zdecydować się na rozwiązania, które pomogą nam ukryć np. ściereczki, czy uporządkować środki czystości. Pomoże nam w tym podblatowe Cargo Mini REJS. Cargo dostępne jest w kilku wymiarach i konfiguracjach – z wieszaczkami na ściereczki, a także z koszykami na butelki i pojemniki różnych rozmiarów. Pełny wysuw mechanizmów, nawet tych wąskich – kilkunastocentymetrowych, ułatwi znalezienie potrzebnego detergentu i utrzymanie ładu.

Cargo mini Rejs

fot. Cargo Mini REJS - kosze do szafki wysuwane


Nowoczesne akcesoria meblowe pomogą też zagospodarować szafkę pod zlewozmywakiem – tą, w której zazwyczaj umieszczamy kosz na śmieci. Zamiast pojedynczego wiaderka, warto zdecydować się na system do segregowania odpadów REJS. Wysuwane zestawy pojemników są łatwo dostępne, co znacząco ułatwia selekcję bez ryzyka pobrudzenia kuchni. Do wyboru mamy zestawy o różnej licznie i pojemności poszczególnych koszy. Dzięki temu możemy dostosować go do naszych potrzeb.

Segregacja odpadów kosze Rejs

fot. Pojemniki na odpady REJS

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
PEKA teraz też na smartfonach

meble kuchenne

PEKA teraz też na smartfonach

18 października 2016 w warszawskim showroomie marki PEKA odbyło się spotkanie projektantów i architektów,... więcej...

Idealny porządek w domowej spiżarni - to możliwe!

meble kuchenne

Idealny porządek w domowej spiżarni - to możliwe!

Utrzymanie perfekcyjnego porządku w nadmiarze codziennych obowiązków domowych może okazać się... więcej...

Design jest kobietą - uchwyty SHAPE ART od GTV

meble kuchenne

Design jest kobietą - uchwyty SHAPE ART od GTV

Linia nowoczesnych uchwytów zaprojektowana przez kobiety z myślą o kobietach? Zdecydowanie nie –... więcej...