patron działu Meble kuchenne Peka

Pomysły na kuchenny róg

data aktualizacji: 26-06-2019, 07:11 – artykuł promocyjny

Kuchenne szafki narożne owiane są złą sławą. Często podaje się w wątpliwość wygodne i funkcjonalne korzystanie z tej części zabudowy. Są jednak sposoby, by to zmienić i na zawsze odczarować róg kuchni. Poniżej prezentujemy praktyczne pomysły, dzięki którym stworzenie meblowego narożnika będzie znacznie łatwiejsze.

Pomysły na kuchenny róg

Aranżując zabudowę meblową często napotykamy trudności właśnie na etapie przechodzenia ciągu kuchennego w narożnik. Okazuje się, że już sam blat musi być innych wymiarów, a jeszcze dobrze by było zadbać o swobodny dostęp do wnętrza takich szafek. Użytkownicy kuchni narożnych często skarżą się na niepełne wykorzystanie miejsca do przechowywania oraz niewygodne korzystanie z ich zawartości...


- A przecież, odpowiednio zaprojektowane zabudowy kuchenne – układy na kształt liter U i G, w których znajdują się dwie lub nawet trzy szafki rogowe, są zdecydowanie najbardziej ergonomiczne i najwygodniejsze w codziennej pracy. Oferują dużo miejsca, a przy tym zapewniają małe odległości między kluczowymi sprzętami.mówi Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS. Tylko jak zagospodarować przestrzeń rogową nie marnując jednocześnie miejsca i zapewniając sobie komfort? Oto kilka pomysłów.


Kuchenny róg – dobre miejsce do pracy


Wbrew pozorom, szafka narożna to wyśmienite stanowisko pracy. Przede wszystkim ze względu na duży blat roboczy, na którym można wygodnie przygotowywać posiłki np. wyrabiać ciasto, a który później można szybko i łatwo sprzątnąć. Na tym nie koniec zalet. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie w narożniku płyty gazowej lub indukcyjnej. Trójkątna przestrzeń w rogu przyda się na przykład, gdy będziemy chcieli odstawić gorący garnek poza zasięg dziecięcych rączek. Poza tym pracując „w rogu” mamy też więcej rzeczy pod ręką, bez konieczności przechodzenia z jednego końca kuchni w drugi.


Narożnik to również dobre miejsce do zainstalowania zlewozmywaka. O ile zadbamy o to, by po obu stronach zlewu znajdowały się blaty robocze (o szerokości przynajmniej 50-60 cm), będziemy mogli swobodnie odstawiać naczynia bez obawy o ich potłuczenie. Obszerna szafka skryje syfon i odpowiednie rury, a także umożliwi bezproblemowy do nich dostęp w przypadku awarii.


Co w szafce?


Największą zaletą szafek rogowych – zwłaszcza tych dolnych, jest ich duża pojemność. To właśnie w nich możemy schować najwięcej rzeczy, w tym te największe jak drobny sprzęt AGD, garnki czy duże naczynia. Jednakże projektując kuchnię marzeń nie możemy zapominać o zapewnieniu sobie łatwego dostępu do przechowywanych w narożniku zapasów.


Receptą na ten problem są akcesoria meblowe: wysuwane półki (Corner Optima), czy kornery (Corner Comfort i Corner Front) oferowane przez markę REJS. Obrotowe ażurowe kosze pozwolą nam w pełni wykorzystać miejsce, a jednocześnie bez problemu chować i wyjmować najróżniejsze produkty. Stabilne i wytrzymałe stelaże, prowadnice dobrej jakości oferujące płynny ruch, a także sprytne rozwiązania jak specjalnie wyprofilowane kształty półek, czy niewysokie relingi zabezpieczające produkty przed upadkiem – ułatwią nam pracę i utrzymanie porządku.  

  • Corner Optima, to dwie wysuwanych niezależnie od siebie półki zbudowane z wysokiej klasy płyty meblowej. Dzięki odpowiedniemu ich wyprofilowaniu, maksymalnie wypełniają wnętrze szafki. Zastosowanie niewysokich, drucianych relingów umożliwia przechowywanie większej liczby produktów, a jednocześnie zabezpiecza je przed upadkiem. Półki Corner Optima wysuwamy w dwóch sekwencjach, za pomocą płynnego, falistego ruchu. Mechanizm działa sprawnie nawet przy maksymalnym obciążeniu, które wynosi 15 kg na półkę. System dostępny jest w dwóch kolorach – uniwersalnej bieli lub modnym graficie.
     

Rejs Corner Optima

fot. Corner Optima

  • Corner Comfort to system dedykowany szafkom narożnym. Każdą z dwóch dwupoziomowych części można całkowicie wyciągnąć z korpusu mebla. Wysokość położenia koszy jest regulowana. Ponadto istnieje możliwość zamocowania przegród do organizacji wewnętrznej, które pomogą w zachowaniu porządku na każdej z półek. System dostępny w kilku wersjach. W opcji ze srebrnym stelażem ma dno ażurowe (wykonane z drutu) lub z białej tacki z tworzywa. W wersji ze stelażem grafitowym ma kosze z dnem z grafitowej płyty wiórowej z obrzeżem chromowanym.

Rejs Corner Comfort

fot. Corner Comfort

  • System Corner Front pozwala na pełne wysunięcie na zewnątrz szafki jednego dwupoziomowego kosza (tego do którego przytwierdzony jest front). Druga część systemu podczas otwierania szafki przesuwa się z jej głębi w kierunku frontu, tak by dostęp do zapasów, czy zastawy był jak najłatwiejszy. System dostępny w kilku wersjach. W opcji ze srebrnym stelażem ma dno ażurowe (wykonane z drutu) lub z białej tacki z tworzywa. W wersji ze stelażem grafitowym ma kosze z dnem z grafitowej płyty wiórowej z obrzeżem chromowanym.

fot. Corner Front

  • Półki obrotowe, czyli zamocowane na centralnie położonym, pionowym drążku kosze. Jest to prosta i efektywna metoda na wykorzystanie szafki rogowej, nawet tej o niestandardowych rozmiarach. Wykonane z drutu półki można swobodnie obracać, co umożliwia dostęp do wszystkich stojących w głębi szafki produktów. Rozmiar frontu nie ma znaczenia. W ofercie różne rozmiary i formy koszy - o kształcie koła, półkola lub ¾ koła

Półki obrotowe Rejs

fot. Półki obrotowe

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Cargo - moda, czy wygoda?

meble kuchenne

Cargo - moda, czy wygoda?

Szafki cargo, czyli meble kuchenne wyposażone w wysuwane kosze i półki to hit ostatnich lat. Producenci... więcej...

Biblioteczka w kuchni

meble kuchenne

Biblioteczka w kuchni

Kuchnia w każdym domu stanowi wyjątkowe miejsce. Dla miłośników czytania oczywiste jest posiadanie... więcej...

Meble kuchenne - najnowsze trendy

meble kuchenne

Meble kuchenne - najnowsze trendy

Meble kuchenne według najnowszych trendów muszą być mobilne i ergonomiczne. Te dwie zasady nie zmieniają... więcej...