patron działu Meble kuchenne Peka

Strefa przechowywania - jak ją zorganizować?

data aktualizacji: 26-06-2019, 07:11 – artykuł promocyjny

Strefa przechowywania stanowi jedną z ważniejszych części każdej kuchni. Któż z nas nie ma problemu z ułożeniem wszystkich drobiazgów, akcesoriów i produktów spożywczych w swoich szafkach i szufladach? Ten problem dotyka zarówno małych kuchni, jak i tych dużych. Optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni to kluczowe zadanie, jakie staje przed producentami systemów meblowych dedykowanych właśnie do kuchni. Oto kilka istotnych wskazówek i propozycji od marki REJS.

Strefa przechowywania - jak ją zorganizować?

fot. Wyprofilowane szuflady Comfort Box

Strefa przechowywania - ile zajmuje miejsca

 

Strefy zapasów i przechowywania na ogół zajmują w kuchennej zabudowie najwięcej miejsca. I to nawet wówczas, gdy wcale nie mamy skłonności do gromadzenia porcelany i nie jesteśmy zwolennikami przygotowywania domowych przetworów. W końcu, w każdej kuchni musimy mieć m.in. najpotrzebniejszą zastawę, garnki i patelnie, a także produkty żywnościowe jak cukier, mąka, zapas wody czy choćby płatki śniadaniowe…

 

Zapasy w kuchni - schowane, a jednak łatwo dostępne


Jak je optymalnie rozmieścić w szafkach? I jak sprawić, by były zarazem schowane i łatwo dostępne? Rozwiązaniem są akcesoria meblowe. Systemy wysuwne – jak cargo, szuflady, czy kornery pozwolą maksymalnie wykorzystać powierzchnię szafek, a zarazem umożliwią nam bezproblemowy dostęp nawet do tych produktów, które znajdują się w głębi. W jaki sposób?


Przechowywanie dużych produktów


Choć kubki i talerze zazwyczaj umieszczamy w szafkach górnych, to podstawą strefy przechowywania są słupki i szafki dolne – w tym te narożne. Dzieje się tak dlatego, że są one głębsze, a przez to znacznie bardziej pojemne. Co ważne, w praktyce głębokość szafek jest zarazem ich zaletą i wadą, gdyż ogranicza dostęp do rzeczy w nich umieszczonych.


Do przechowywania największych produktów jak: garnki, naczynia żaroodporne, blachy i formy do ciast, a także drobny sprzęt AGD, idealnie nadają się lekkie szuflady z pełnym wysuwem jak np. te ażurowe z linii Variant. Sprawdzą się również cargo – te do szafek podblatowych (Mini) i te wysokie (Maxi). Dzięki możliwości wyboru wysokości szuflady, a także poziomu ułożenia koszy w cargo możemy dostosować meble do produktów, które zamierzamy w nich trzymać, a przez to optymalnie wykorzystać miejsce.


- Receptą na pełne zagospodarowanie szafek narożnych są z kolei kornery. Systemy takie jak dwupoziomowe kosze Corner Comfort, specjalnie wyprofilowane półki Corner Optima, czy półki obrotowe sprawiają, że możemy wygodnie ustawiać produkty w szafce, a co ważniejsze, gdy jest to potrzebne – szybko i bez problemowo je znaleźć i wyjąć. Bez niepotrzebnego i kłopotliwego przestawiania i wyjmowania rzeczy, które znajdują się z przodu. – wyjaśnia Damian Rybak, ekspert ds. produktu REJS.

 

Corner Optima

fot. Corner Optima wyprofilowane półki obrotowe


Drobiazgi w kuchni - zawsze na miejscu


Nie mniej kłopotu co duże nieustawne naczynia, sprawiają nam w kuchni drobiazgi – kuchenne akcesoria, sztućce, przyprawy i przybory. Każdy wie jak trudno utrzymać wśród nich porządek. Tradycyjne szafki w żadnym razie nie zdają w tym przypadku egzaminu.


Rozwiązaniem są szuflady – Comfort Box lub Slim Box. Możemy dostosować je do naszych potrzeb wybierając odpowiedni rozmiar (w płytkich szufladach trzymajmy najmniejsze rzeczy, w głębszych – te nieco większe), a także decydując się na systemy organizacji wewnętrznej. Dzięki relingom, pudełka, butelki i torebki nie będą się mieszać, ani przesuwać podczas otwierania i zamykania szuflady. Wykonane z tworzywa sztucznego odpowiednie organizery pozwolą posegregować sztućce i podstawowe kuchenne narzędzia. Zaś przybornik do przypraw – umożliwi odpowiednie ułożenie i wyeksponowanie ziół. Już nie będziemy musieli tracić długich minut na szukanie potrzebnej przypraw.
 

fot. Szuflady Slim Box


Każdy centymetr do wykorzystania


Planując kuchenną zabudowę warto też zadbać o zagospodarowanie każdego wolnego miejsca. Przestrzeń pod zlewozmywakiem możemy wykorzystać dzięki specjalnie wyprofilowanym szufladom Comfort Box. Dzięki temu zyskamy świetną skrytkę na zapas gąbek czy tabletek do zmywarki. Z kolei wąską, kilkunastocentymetrową przestrzeń między szafkami dolnymi warto wykorzystać z pomocą wąskiego Cargo Mini. W tych wysuwnych koszach możemy umieścić wysokie butelki, albo przetwory.

fot. Wysuwane kosze Cargo Mini

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
System do zabudowy szuflad Box NOVA

meble kuchenne

System do zabudowy szuflad Box NOVA

Box NOVA to system do zabudowy szuflad, charakteryzujący się nowoczesnym oraz gładkim wzornictwem. Prowadnice... więcej...

Bezgłośna kuchnia - system DISPENSA

meble kuchenne

Bezgłośna kuchnia - system DISPENSA

W ostatnim czasie niezwykle modnym trendem aranżacyjnym jest umieszczanie wysokich szafek w jednym bloku... więcej...

System AXIS PRO - stylowy ład

meble kuchenne

System AXIS PRO - stylowy ład

Chęć maksymalnego wykorzystania przestrzeni powoduje, że stale szukamy prostych i inteligentnych rozwiązań,... więcej...