konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Strefa przechowywania - jak ją zorganizować?

data aktualizacji: 26-06-2019, 07:11 – artykuł promocyjny

Strefa przechowywania stanowi jedną z ważniejszych części każdej kuchni. Któż z nas nie ma problemu z ułożeniem wszystkich drobiazgów, akcesoriów i produktów spożywczych w swoich szafkach i szufladach? Ten problem dotyka zarówno małych kuchni, jak i tych dużych. Optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni to kluczowe zadanie, jakie staje przed producentami systemów meblowych dedykowanych właśnie do kuchni. Oto kilka istotnych wskazówek i propozycji od marki REJS.

Strefa przechowywania - jak ją zorganizować?

fot. Wyprofilowane szuflady Comfort Box

Strefa przechowywania - ile zajmuje miejsca

 

Strefy zapasów i przechowywania na ogół zajmują w kuchennej zabudowie najwięcej miejsca. I to nawet wówczas, gdy wcale nie mamy skłonności do gromadzenia porcelany i nie jesteśmy zwolennikami przygotowywania domowych przetworów. W końcu, w każdej kuchni musimy mieć m.in. najpotrzebniejszą zastawę, garnki i patelnie, a także produkty żywnościowe jak cukier, mąka, zapas wody czy choćby płatki śniadaniowe…

 

Zapasy w kuchni - schowane, a jednak łatwo dostępne


Jak je optymalnie rozmieścić w szafkach? I jak sprawić, by były zarazem schowane i łatwo dostępne? Rozwiązaniem są akcesoria meblowe. Systemy wysuwne – jak cargo, szuflady, czy kornery pozwolą maksymalnie wykorzystać powierzchnię szafek, a zarazem umożliwią nam bezproblemowy dostęp nawet do tych produktów, które znajdują się w głębi. W jaki sposób?


Przechowywanie dużych produktów


Choć kubki i talerze zazwyczaj umieszczamy w szafkach górnych, to podstawą strefy przechowywania są słupki i szafki dolne – w tym te narożne. Dzieje się tak dlatego, że są one głębsze, a przez to znacznie bardziej pojemne. Co ważne, w praktyce głębokość szafek jest zarazem ich zaletą i wadą, gdyż ogranicza dostęp do rzeczy w nich umieszczonych.


Do przechowywania największych produktów jak: garnki, naczynia żaroodporne, blachy i formy do ciast, a także drobny sprzęt AGD, idealnie nadają się lekkie szuflady z pełnym wysuwem jak np. te ażurowe z linii Variant. Sprawdzą się również cargo – te do szafek podblatowych (Mini) i te wysokie (Maxi). Dzięki możliwości wyboru wysokości szuflady, a także poziomu ułożenia koszy w cargo możemy dostosować meble do produktów, które zamierzamy w nich trzymać, a przez to optymalnie wykorzystać miejsce.


- Receptą na pełne zagospodarowanie szafek narożnych są z kolei kornery. Systemy takie jak dwupoziomowe kosze Corner Comfort, specjalnie wyprofilowane półki Corner Optima, czy półki obrotowe sprawiają, że możemy wygodnie ustawiać produkty w szafce, a co ważniejsze, gdy jest to potrzebne – szybko i bez problemowo je znaleźć i wyjąć. Bez niepotrzebnego i kłopotliwego przestawiania i wyjmowania rzeczy, które znajdują się z przodu. – wyjaśnia Damian Rybak, ekspert ds. produktu REJS.

 

Corner Optima

fot. Corner Optima wyprofilowane półki obrotowe


Drobiazgi w kuchni - zawsze na miejscu


Nie mniej kłopotu co duże nieustawne naczynia, sprawiają nam w kuchni drobiazgi – kuchenne akcesoria, sztućce, przyprawy i przybory. Każdy wie jak trudno utrzymać wśród nich porządek. Tradycyjne szafki w żadnym razie nie zdają w tym przypadku egzaminu.


Rozwiązaniem są szuflady – Comfort Box lub Slim Box. Możemy dostosować je do naszych potrzeb wybierając odpowiedni rozmiar (w płytkich szufladach trzymajmy najmniejsze rzeczy, w głębszych – te nieco większe), a także decydując się na systemy organizacji wewnętrznej. Dzięki relingom, pudełka, butelki i torebki nie będą się mieszać, ani przesuwać podczas otwierania i zamykania szuflady. Wykonane z tworzywa sztucznego odpowiednie organizery pozwolą posegregować sztućce i podstawowe kuchenne narzędzia. Zaś przybornik do przypraw – umożliwi odpowiednie ułożenie i wyeksponowanie ziół. Już nie będziemy musieli tracić długich minut na szukanie potrzebnej przypraw.
 

fot. Szuflady Slim Box


Każdy centymetr do wykorzystania


Planując kuchenną zabudowę warto też zadbać o zagospodarowanie każdego wolnego miejsca. Przestrzeń pod zlewozmywakiem możemy wykorzystać dzięki specjalnie wyprofilowanym szufladom Comfort Box. Dzięki temu zyskamy świetną skrytkę na zapas gąbek czy tabletek do zmywarki. Z kolei wąską, kilkunastocentymetrową przestrzeń między szafkami dolnymi warto wykorzystać z pomocą wąskiego Cargo Mini. W tych wysuwnych koszach możemy umieścić wysokie butelki, albo przetwory.

fot. Wysuwane kosze Cargo Mini

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Jak prawidłowo projektować szafy wnękowe?

meble kuchenne

Jak prawidłowo projektować szafy wnękowe?

Duża, funkcjonalna i dobrze zaprojektowana szafa wnękowa to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących... więcej...

Blaty z konglomeratu kwarcowego - wieczna wygoda w kuchni

meble kuchenne

Blaty z konglomeratu kwarcowego - wieczna wygoda w kuchni

Blat kuchenny jeszcze do niedawna wykorzystywany był wyłączenie jako przestrzeń robocza. Obecnie jest... więcej...

Wysokość mebli w kuchni - jak dobrać

meble kuchenne

Wysokość mebli w kuchni - jak dobrać

Przywykliśmy do typowego podziału w zabudowie kuchennej, gdzie dolny poziom szafek kończył się mniej... więcej...