konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Segregacja nie taka straszna

data aktualizacji: 26-06-2019, 07:11 – artykuł promocyjny

Segregacja odpadów to ważna kwestia w naszej kuchni. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie wyobrazić sobie organizację miejsca na poszczególne frakcje, zwłaszcza na małej przestrzeni. Narastający problem śmieci, przepisy prawa oraz nasza świadomość skłaniają nas do poszukiwania nowych rozwiązań, które sprostają oczekiwaniom, będą komfortowe oraz zmieszczą się w każdej kuchni. Przykładowe rozwiązania prezentuje marka REJS.

Segregacja nie taka straszna

Domowa segregacja odpadów polega na zdefiniowaniu tego ile i jakich śmieci na ogół wyrzucamy. Analiza rodzaju opakowań dominujących w naszej kuchni również pomoże podjąć właściwą decyzję. Warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy kupujemy napoje w butelkach plastikowych, czy szklanych? A może zużywamy sporo papieru? Co z lekami i wyrobami medycznymi? Czy wyrzucamy je tylko okazjonalnie, czy też dość często? Czy możemy sobie pozwolić na organizację kompostownika przy domu, czy też mieszkamy w bloku lub kamiennicy, gdzie takie rozwiązanie nie wchodzi w grę?

- Odpowiedzi na te wszystkie pytania pozwolą się zorientować jakich pojemników naprawdę potrzebujemy. I – co równie istotne – jaką powinny mieć one pojemność. Im więcej odpadów danego typu – tym większy powinien być pojemnik na nie przeznaczony.mówi Damian Rybak doradca techniczny firmy REJS, producenta akcesoriów meblowych. – Kosze najłatwiej jest wstawić do kuchennej szafki lub szuflady. To tu generujemy większość śmieci. Warto też sięgnąć po funkcjonalne akcesoria meblowe – kosze, prowadnice, pokrywy, które ułatwią nam codzienną segregację.

System do segregacji odpadów Rejs

fot. Różne rozmiary koszy pozwolą dostosować system do potrzeb i przyzwyczajeń użytkownika. Te największe warto przeznaczyć na odpady zmieszane – tych bowiem generujemy najwięcej, mniejsze – na inne frakcje.

Szuflady z prowadnicami pełnego wysuwu i miękkim dociągiem zapewnią bezproblemowy dostęp do wszystkich pojemników – nawet tych schowanych w głębi. Opcjonalne elektroniczne wspomaganie otwierania pozwoli otworzyć szufladę lekkim ruchem biodra czy kolana. System ten bardzo przydaje się podczas przygotowywania posiłków np. gdy mamy brudne dłonie. Szczelne pokrywy – zarówno te pojedyncze, jak również te obejmujące na raz wszystkie pojemniki – ochronią przez przykrym zapachem.

Rejs kosze z odrebnymi przykrywami

fot. W przypadku systemów REJS zdecydować się możemy albo na kosze z odrębnymi pokrywami, lub na system z jedną zbiorczą przykrywą. Oba rodzaje zapewniają szczelność i ochronę przed przykrym zapachem.


- Warto również zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie systemu. Oferowana przez systemy REJS ładowność na poziomie do 20 kg, zapewni bezproblemowe korzystanie z szuflad. Nawet gdy śmieci zbierze się sporo. dodaje Damian Rybak.

Pojemnik na odpady JC REJS

fot. Wysuwane na specjalnym stelażu pojemniki na odpady ułatwią ich selektywną zbiórkę. To użytkownik wybiera liczbę, pojemność i ułożenie koszy w zestawie. Szczelna pokrywa zabezpieczy przed nieprzyjemnym zapachem. Może też stanowić dodatkową, wysuwaną półkę.

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Przyjazna kuchnia w zgodzie z naturą

meble kuchenne

Przyjazna kuchnia w zgodzie z naturą

Kuchnia jest miejscem tętniącym życiem. Spędzamy w niej dużo czasu, przygotowując i spożywając posiłki,... więcej...

Barek kuchenny obowiązkowym elementem funkcjonalnej kuchni

meble kuchenne

Barek kuchenny obowiązkowym elementem funkcjonalnej kuchni

Rola kuchni na przestrzeni ostatnich lat uległa znacznej transformacji - z pomieszczenia służącego tylko... więcej...

Kuchnie klasyczne Rad-Pol

meble kuchenne

Kuchnie klasyczne Rad-Pol

Dobrej jakości materiały, ponadczasowe wzornictwo i stylowy design to charakterystyczne  cechy... więcej...