konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

patron działu Meble kuchenne Peka

Zabudowa kuchenna ze zintegrowaną półką na kwiaty

data aktualizacji: 22-10-2020, 06:16 – artykuł promocyjny

Szafki kuchenne ze wstawką pełniącą rolę doniczki, to coraz częstszy motyw pojawiający się w nowoczesnych aranżacjach. Dzieję się tak z dwóch powodów. Po pierwsze rośliny zdominowały nasze wnętrza, a po drugie wciąż szukamy efektownego sposobu na stworzenie pięknej i funkcjonalnej kuchni.

Zabudowa kuchenna ze zintegrowaną półką na kwiaty

fot.: TK Architekci

 

Meble kuchenne z donicą - gdy rośliny wyrastają z szafki...


Kwiaty, zioła, trawy, a nawet małe krzewy typu tuje, cyprysik, mini drzewka, jak np. bonsai itp. rośliny mogą być wyjątkową dekoracją każdego wnętrza, również kuchni. Dodatkowo dbają o czystość powietrza i wprowadzają do pomieszczenia kolor odpowiedzialny za odprężenie dla naszych zmysłów.

Zabudowa kuchenna ze zintegrowaną półką na kwiaty

fot.: Studio Sto Procent - w zależności od naszych preferencji możemy postawić na rośliny o wysokim pokroju typu trawy lub gatunki płożące jak rozchodniki

Zieleń uspokaja, daje ulgę naszym oczom i kojarzy się z naturą, z którą lubimy mieć kontakt. Wszystko zatem przemawia na korzyść stosowania żywych roślin w aranżacjach wnętrz. Trend ten wciąż nabiera na sile — wystarczy wspomnieć coraz śmielsze kompozycje z mchem na ścianie oraz właśnie projektowanie zabudowy kuchennej ze stałymi elementami przeznaczonymi do hodowli kwiatów i roślin ozdobnych.

Zabudowa kuchenna ze zintegrowaną półką na kwiaty

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

 

Nowoczesny kwietnik


Kwietniki mogą nam się kojarzyć z czymś starodawnym, jednak ich urok powraca do łask i coraz częściej możemy spotkać je również w nowoczesnych aranżacjach. I nie chodzi tu tylko o kwietnik wolnostojące, ale również te wbudowane w część zabudowy. To nowy trend o wielkim potencjale rozwoju. Idealnie pasują na wyznaczenie granicy pomieszczeń — w nowoczesnym budownictwie chętnie wykorzystujemy model otwarty, gdzie poszczególne pomieszczenia wzajemnie się przenikają, ale jednocześnie szukamy elementów pośrednich dbających o odrębność funkcji. Z tego nurtu wyrosła moda na wyspy i półwyspy kuchenne, a obecnie również na słupki ze wkomponowanym kwietnikiem.

Nowoczesny kwietnik w kuchni Nowoczesny kwietnik w kuchni

fot.: ZAAR

 

Zioła wkomponowane w blat - zawsze pod ręką


Półka lub raczej specjalne zagłębienie w blacie to także świetny pomysł na świeże zioła zawsze pod ręką. W końcu i tak zazwyczaj musimy znaleźć miejsce na doniczki z ulubionymi przyprawami w wersji świeżych ziół, a dzięki temu nasza kuchnia zyska oryginalny wystrój i wszystko pozostanie na stałym miejscu.  

Zioła wkomponowane w blat - zawsze pod ręką

fot.: Marmur Dulemba (Ekspozycja Marsala firmy Halupczok)

 

Ogród w kuchni


Moda na zieleń i dodatki pochodzące z natury utrzymuje się od dawna i z pewnością można ją zaliczyć do jednych z najsilniejszych trendów, które będą się rozwijać nadal. Warto zatem wygospodarować miejsce na rośliny nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych opcji:

Ogród w kuchni

fot.: TK Architekci

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Dulemba, Max Kuchnie, ZAAR, TK Architekci, Studio Sto ProcentPodobne artykuły
Meble kuchenne ze sztukaterią

meble kuchenne

Meble kuchenne ze sztukaterią

Sztukateria w kuchni to ostatni szlif, dzięki któremu wnętrze nabiera oryginalnego wyglądu i staje... więcej...

Szafki Cargo - idealne rozwiązanie do Twojej kuchni

meble kuchenne

Szafki Cargo - idealne rozwiązanie do Twojej kuchni

Coraz częściej w polskich kuchniach pojawiają się meble kuchenne wyposażone w cargo, czyli wysuwany system... więcej...

Solidne i piękne blaty kuchenne - przegląd oferty producentów

meble kuchenne

Solidne i piękne blaty kuchenne - przegląd...

Blat to duża pozioma płaszczyzna, która przyciąga wzrok. To także zwieńczenie szafek kuchennych... więcej...