patron działu Meble kuchenne Peka

Meble kuchenne - 10 stylowych propozycji

data aktualizacji: 01-07-2020, 10:21 – artykuł promocyjny

Urok mebli często tkwi w szczegółach, dlatego wykorzystanie potencjału szafek jest bardzo różnorodne. Mogą tworzyć zwartą zabudowę, być finezyjnie różnicowane, a czasem nawet stanowić ozdobę. Z całą pewnością dużą wagę należy zwrócić na dobrej jakości materiały oraz solidne wykonanie. Wśród 10 propozycji na meble do kuchni znajdziemy zarówno rozwiązania nieszablonowe, jak i kuchnie klasyczne i stylizowane. W nowoczesnym wydaniu na pierwszym planie często będą gładkie fronty, a tradycyjna zabudowa to przede wszystkim ukłon w stronę otwartych półek, zaskakujących zdobień oraz klimatycznych dodatków w postaci uchwytów, sztukaterii itp. 

Meble kuchenne - 10 stylowych propozycji

fot.: Rehau

Białe fronty z drewnianymi blatami to typowe połączenie w nowoczesnych kuchniach. Bazuje na uniwersalnym duecie kolorystycznym, dzięki czemu jest ponadczasowe. Aranżacja została ocieplona cegłą na ścianie oraz oświetleniem w ciepłym kolorze. 

 

Czerń w kuchni


Topowym kolorem w nowoczesnych aranżacjach jest czerń. Znajdziemy ją na urządzeniach AGD, jako kolor ścian oraz w dodatkach. Idealne połączenie tworzy z bielą. Kombinacji jest bardzo dużo - białe fronty i czarne blaty, białe szafki z czarnymi wstawkami/uchwytami. Efekt można pogłębić, stosując kilka urządzeń w kolorze czarnym w jednym projekcie, tak jak na aranżacji poniżej, gdzie czerń ma kilka odcieni i pojawia się głównie w matowej wersji. Klasyczne meble wyglądają bardzo nowocześnie w tak doborowym towarzystwie.

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - z czernią  

fot.: ernestrust

 

Meble kuchenne - tradycyjne czy nowoczesne


Stylizowana zabudowa wprowadza do kuchni niepowtarzalny urok i prawdziwie domowy charakter. Jest w niej coś wyjątkowego, co sprawia, że wnętrze nigdy się nie starzeje, nie ma w nim rozwiązań, które szybko się nudzą i są wypierane przez kolejne nowości. Decydując się na tradycyjną zabudowę, możemy korzystać również z nowoczesnych rozwiązań i technologii. Dzięki temu nasza kuchnia zyska podwójnie i będzie nam się kojarzyć z miejscem wyjątkowym. Z tego też powodu wybór między tradycyjnym a nowoczesnym możemy zastąpić miksem obu tych podejść. Mieszanie stylów jest bardzo modne.

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - klasyczne z nowoczesnym

fot.: Studio Sto Procent

 

Nowoczesność inspirowana klasyką


Decyzja nowoczesny czy klasyczny ma wiele aspektów. Często jednak udaje się pogodzić oba te walory w jednym projekcie. Przykładem może być aranżacja, w której nie zabrakło stylizowanych uchwytów i dodatków obok nowoczesnego układu. Wprowadzono także stylowe lampy poprzemysłowe umieszczone w centralnej części pomieszczenia. Na tradycyjną nutę z kolei są płytki nad zlewem, które nawiązują do modnego patchworku, ale noszą również znamię postarzanego materiału.

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - stylizowane

fot.: Max Kuchnie

 

Przytulnie i elegancko

 

Białe fronty kuchenne idealnie komponują się z cegłą, która ociepla ich surowość. Jednym z najlepszych sposobów na wprowadzenie przytulnej atmosfery w kuchni jest wykorzystanie tego surowca w przestrzeni między dolną a górną zabudową, czyli na tak zwanej ściance przyblatowej. Zdjęcie poniżej prezentuje, jak bardzo można zmienić typowe meble w stylową aranżację. Takie tło jest na tyle interesujące, że meble nie wymagają już dodatkowych ozdobników. Sprawdzą się zatem fronty z typowymi ramkami. Zalecana jest także oszczędność kolorystyczna.

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - przytulnie i elegancko

fot.: Elkamino Dom

 

Jasna i przestronna a przy tym funkcjonalna


Kuchnia, w której jest dużo przestrzeni to często marzenie wielu z nas. Aby to osiągnąć, warto postawić na jasne i błyszczące fronty wykonane w technologii bezuchwytowej. Takie wykończenie sprawdza się zarówno na małych powierzchniach, jak i przy dużym metrażu. Trzeba jednak pamiętać, by aranżacja nie wyszła zbyt sterylnie. Wykorzystanie ciemnych lub drewnianych elementów będzie doskonałym przełamaniem. Kuchnia poniżej prezentuje nowoczesne fronty lakierowane z frezami zamiast tradycyjnych uchwytów. Dodatkowo zadbano o białe ściany, w tym częściowo pokryte szkłem, które jeszcze bardziej odbija światło we wnętrzu. Podłoga z płytek z dekorem drewna uzupełnia tą przestrzeń.

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - jasno i błyszcząco

fot.: Cerrad

 

Szara kuchnia zawsze modna

 

Szarości to jedne z najchętniej wybieranych odcieni do aranżacji wnętrz. Fronty kuchenne wykonane z materiałów, które imitują beton, są doskonałym sposobem na wprowadzenie do wnętrza najbardziej pożądanych trendów związanych między innymi z naturalnością, surowością i ekologią. Takie meble wyglądają tak, jak by miały chropowatą strukturę, a w rzeczywistości są gładkie, co pozytywnie wpływa również na aspekt utrzymania ich w czystości. Jeśli dodatkowo zadbamy o ciekawe dodatki, jak oryginalne oświetlenie, modny okap, zyskamy klimatyczny wystrój. 

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - w szarościach

fot.: Rad-Pol

 

Fronty z dekorem drewna


Drewno to kolejna propozycja na kuchnię, która nigdy nie wychodzi z mody. Fronty z dekorem imitującym naturalne usłojenie drewna wyglądają bardzo naturalnie i są ponadczasowe. Możemy postawić na rodzime gatunki lub wykorzystać egzotyczne wzorniki. Na topie są imitacja drewna, takie jak palisander, heban, palado, wenge, drzewo sandałowe. Charakteryzuje je nie tylko wyjątkowo wyraźne usłojenie, ale też piękna kolorystyka. Dla tradycjonalistów polecane są różne odmiany dębu, które również gwarantują ciekawe wybarwienie. 

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - z drewnem

fot.: GTV

 

Meble kuchenne w dwóch kolorach

 

Zestawienie dwóch kolorów na jednym poziomie zabudowy daje ciekawy efekt. Jest to oryginalne urozmaicenie, które pozwala nadać zabudowie dynamiki i przełamać monotonię. Typowy podział kolorystyczny na górną i dolną część mebli jest zbyt oczywisty. Poniższy zabieg aranżacyjny wygląda bardziej interesująco. Dodatkowo meble z dekorem bazują na kompozycji linearnej, która sprawia, że wnętrze wydaje się większe. 

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - dwa kolory

fot.: Max Kuchnie

 

Meble kuchenne z szybkami - stylowe przeszklenia

 

Dla zwolenników swojskich i klimatycznych wnętrz polecane są meble wyposażone w przeszklenia. Szybki we frontach zawsze wyglądają uroczo, a jeśli będą posiadać dodatkowo szprosy, to ich urok stanie się też ponadczasowy. Obecnie rozwiązanie to bardzo cenione jest również w nowoczesnych aranżacjach, a nawet tych stylizowanych na lofty. Przeszklenia pozwalają na sentymentalne eksponowanie pięknych i wartościowych przedmiotów, może czasem pamiątek rodzinnych lub zastawy przechodzącej z pokolenia na pokolenie.

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - z przeszkleniami

fot.: Rejs

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Rehau, ernestrust, Studio Sto Procent, Elkamino Dom, Rejs, Max Kuchnie, Rad-Pol, Cerrad, GTVPodobne artykuły
Rodzaje frontów do mebli kuchennych

meble kuchenne

Rodzaje frontów do mebli kuchennych

Meble kuchenne to bardzo ważny element wystroju kuchni. Pierwsze wrażenie oraz styl wnętrza zawdzięczamy... więcej...

Salon pokazowy Peka w Swarzędzu

meble kuchenne

Salon pokazowy Peka w Swarzędzu

PEKA od lat konsekwentnie wyznacza standardy ergonomii w kuchni. Firma otworzyła właśnie kolejny salon... więcej...

Fronty meblowe - najmodniejsze dekory

meble kuchenne

Fronty meblowe - najmodniejsze dekory

Artvinyl-Pol działa na polskim rynku od 10 lat i specjalizuje się w dystrybucji folii PCV i PET. Zaopatruje... więcej...