patron działu Meble kuchenne Peka

Meble kuchenne - 10 stylowych propozycji

data aktualizacji: 18-06-2019, 09:03 – artykuł promocyjny

Urok mebli często tkwi w szczegółach, dlatego wykorzystanie potencjału szafek jest bardzo różnorodne. Mogą tworzyć zwartą zabudowę, być finezyjnie różnicowane, a czasem nawet stanowić ozdobę. Z całą pewnością dużą wagę należy zwrócić na dobrej jakości materiały oraz solidne wykonanie. Wśród 10 propozycji na meble do kuchni znajdziemy zarówno rozwiązania nieszablonowe, jak i kuchnie klasyczne i stylizowane. W nowoczesnym wydaniu na pierwszym planie często będą gładkie fronty, a tradycyjna zabudowa to przede wszystkim ukłon w stronę otwartych półek, zaskakujących zdobień oraz klimatycznych dodatków w postaci uchwytów, sztukaterii itp. 

Meble kuchenne - 10 stylowych propozycji

Białe fronty z czarnymi blatami to typowe połączenie w nowoczesnych kuchniach. Bazuje na uniwersalnym duecie kolorystycznym, dzięki czemu jest ponadczasowe. Aranżacja została ocieplona cegłą na ścianie oraz podświetleniem szafek w ciepłym kolorze. 

 

Czerń w kuchni


Topowym kolorem w nowoczesnych aranżacjach jest czerń. Znajdziemy ją na urządzeniach AGD, jako kolor ścian oraz w dodatkach. Idealne połączenie tworzy z bielą. Kombinacji jest bardzo dużo - białe fronty i czarne blaty, białe szafki z czarnymi wstawkami/uchwytami. Efekt można pogłębić, stosując kilka urządzeń w kolorze czarnym w jednym projekcie, tak jak na aranżacji poniżej, gdzie czerń ma kilka odcieni i pojawia się głównie w matowej wersji. Klasyczne meble wyglądają bardzo nowocześnie w tak doborowym towarzystwie.

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - z czernią  

 

Meble kuchenne - tradycyjne czy nowoczesne


Stylizowana zabudowa wprowadza do kuchni niepowtarzalny urok i prawdziwie domowy charakter. Jest w niej coś wyjątkowego, co sprawia, że wnętrze nigdy się nie starzeje, nie ma w nim rozwiązań, które szybko się nudzą i są wypierane przez kolejne nowości. Decydując się na tradycyjną zabudowę, możemy korzystać również z nowoczesnych rozwiązań i technologii. Dzięki temu nasza kuchnia zyska podwójnie i będzie nam się kojarzyć z miejscem wyjątkowym. Z tego też powodu wybór między tradycyjnym a nowoczesnym możemy zastąpić miksem obu tych podejść. Mieszanie stylów jest bardzo modne.

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - klasyczne z nowoczesnym

 

Nowoczesność inspirowana klasyką


Decyzja nowoczesny czy klasyczny ma wiele aspektów. Często jednak udaje się pogodzić oba te walory w jednym projekcie. Przykładem może być aranżacja, w której nie zabrakło stylizowanych uchwytów i dodatków obok nowoczesnego układu. Wprowadzono także stylowe nogi z metalu, które swoim wyglądem nawiązują do lampy poprzemysłowej umieszczonej w centralnej części pomieszczenia. Na tradycyjną nutę są z kolei płytki nad blatem, które nawiązują do modnego patchworku, ale noszą również znamię postarzanego materiału.

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - stylizowane

 

Przytulnie i elegancko

 

Białe fronty kuchenne idealnie komponują się z cegłą, która ociepla ich surowość. Jednym z najlepszych sposobów na wprowadzenie przytulnej atmosfery w kuchni jest wykorzystanie tego surowca w przestrzeni między dolną a górną zabudową, czyli na tak zwanej ściance przyblatowej. Zdjęcie poniżej prezentuje, jak bardzo można zmienić typowe meble w stylową aranżację. Takie tło jest na tyle interesujące, że meble nie wymagają już dodatkowych ozdobników. Sprawdzą się zatem fronty z typowymi ramkami. Zalecana jest także oszczędność kolorystyczna.

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - przytulnie i elegancko

 

Jasna i przestronna a przy tym funkcjonalna


Kuchnia, w której jest dużo przestrzeni to często marzenie wielu z nas. Aby to osiągnąć, warto postawić na jasne i błyszczące fronty wykonane w technologii bezuchwytowej. Takie wykończenie sprawdza się zarówno na małych powierzchniach, jak i przy dużym metrażu. Trzeba jednak pamiętać, by aranżacja nie wyszła zbyt sterylnie. Wykorzystanie ciemnych lub drewnianych blatów będzie doskonałym przełamaniem. Kuchnia poniżej prezentuje nowoczesne fronty lakierowane z frezami zamiast tradycyjnych uchwytów. Dodatkowo zadbano o białe ściany, w tym częściowo pokryte szkłem, które jeszcze bardziej odbija światło we wnętrzu.

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - jasno i błyszcząco

 

Szara kuchnia zawsze modna

 

Szarości to jedne z najchętniej wybieranych odcieni do aranżacji wnętrz. Fronty kuchenne wykonane z materiałów, które imitują beton, są doskonałym sposobem na wprowadzenie do wnętrza najbardziej pożądanych trendów związanych między innymi z naturalnością, surowością i ekologią. Takie meble wyglądają jak by miały chropowatą strukturę, a w rzeczywistości są gładkie, co pozytywnie wpływa również na aspekt utrzymania ich w czystości. Jeśli dodatkowo zadbamy o ciekawe dodatki, jak oryginalne oświetlenie, zabawne grafiki na ścianie oraz kwiaty, zyskamy klimatyczny wystrój. 

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - w szarościach

 

Fronty z dekorem drewna


Drewno to kolejna propozycja na kuchnię, która nigdy nie wychodzi z mody. Fronty z dekorem imitującym naturalne usłojenie drewna wyglądają bardzo naturalnie i są ponadczasowe. Możemy postawić na rodzime gatunki lub wykorzystać egzotyczne wzorniki. Na topie są imitacja drewna, takie jak palisander, heban, paldao, wenge, drzewo sandałowe. Charakteryzuje je nie tylko wyjątkowo wyraźne usłojenie, ale też piękna kolorystyka. Dla tradycjonalistów polecane są różne odmiany dębu, które również gwarantują ciekawe wybarwienie. 

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - z drewnem

 

Meble kuchenne w dwóch kolorach

 

Zestawienie dwóch kolorów na jednym poziomie zabudowy daje ciekawy efekt. Jest to oryginalne urozmaicenie, które pozwala nadać zabudowie dynamiki i przełamać monotonię. Typowy podział kolorystyczny na górną i dolną część mebli jest zbyt oczywisty. Tego typu zabieg aranżacyjny wygląda bardziej interesująco. Dodatkowo meble z dekorem bazują na kompozycji linearnej, która sprawia, że wnętrze wydaje się większe. 

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - dwa kolory

 

Meble kuchenne z szybkami - stylowe przeszklenia

 

Dla zwolenników swojskich i klimatycznych wnętrz polecane są meble wyposażone w przeszklenia. Szybki we frontach zawsze wyglądają uroczo, a jeśli będą posiadać dodatkowo szprosy, to ich urok stanie się też ponadczasowy. Obecnie rozwiązanie to bardzo cenione jest również w nowoczesnych aranżacjach, a nawet tych stylizowanych na lofty. Przeszklenia pozwalają na sentymentalne eksponowanie pięknych i wartościowych przedmiotów, może czasem pamiątek rodzinnych lub zastawy przechodzącej z pokolenia na pokolenie.

10 stylowych propozycji na meble kuchenne - z przeszkleniami

Kontakt w sprawie produktów:

Wiomar - meble kuchenne Marcin Liżewski
Zajączkowo 34 A
83-111 Miłobądz
tel. 784 499 314 - właściciel Marcin
664 454 601 - projektant Mateusz
883 817 861 - projektant Kamil
www: meblewiomar.pl
mail: wyślij wiadomośćmeble kuchenne na wymiar: pomiar, projekt (wizualizacja) oraz montaż
 

Zobacz zdjęcia w galerii Meble WIOMAR-Marcin Liżewski:

Meble kuchenne WIOMARMeble kuchenne WIOMARMeble kuchenne WIOMARMeble kuchenne WIOMARMeble kuchenne WIOMAR
Podobne artykuły
Najmodniejsze kolory w kuchni

meble kuchenne

Najmodniejsze kolory w kuchni

Kolor od zawsze postrzegany jest jako nośnik emocji, odzwierciedlenie charakteru oraz posiada wielką moc... więcej...

Wkłady do szuflad

meble kuchenne

Wkłady do szuflad

Wkłady do szuflad na sztućce czy talerze to niezwykle praktyczne rozwiązania, które pozwalają nie... więcej...

Tradycyjny czy nowoczesny - wybierz najlepszy stół do kuchni

meble kuchenne

Tradycyjny czy nowoczesny - wybierz najlepszy...

Przewidziana powierzchnia dla jednej osoby przy stole powinna wynosić 60×40 cm, a optymalna wysokość... więcej...