konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Amix

Kuchnia zgodna z trendami

data aktualizacji: 20-09-2021, 09:25 – artykuł promocyjny

Urządzając lub remontując kuchnię, szukamy inspiracji w trendach. Każdego roku specjaliści od projektowania wnętrz szykują zaskakujące nowinki, stylistyczne wariacje oraz szeroką gamę modnych kolorów, wzorów i faktur. Zdarzają się sytuacje, gdy diametralnie zmienia się dany kierunek, np. wszechobecna biel ustępuje miejsca ciemnym kolorom. Jednak są również takie rozwiązania, które zawsze pozostają na topie. Kuchnia urządzona zgodnie z panującymi trendami musi być praktyczna, komfortowa i rodzinna.

Kuchnia zgodna z trendami

4 najważniejsze trendy do nowoczesnej kuchni
 

  • czarny na topie

Jednym z mocniejszych trendów kuchennych ostatniego czasu jest ciemna kolorystyka. Dotyczy to aranżacji ścian i podłóg oraz wyposażenia, czyli mebli i urządzeń. Jest to odpowiedź na długą dominację bieli, która wnosiła sterylność do aranżacji. Teraz przyszedł czas na odważniejsze kolory, które są pełne elegancji. Bardzo często jest to odcień czerni, choć równie dobrze sprawdzają się granaty, szarości oraz grafity.

4 najważniejsze trendy do nowoczesnej kuchni

fot.: Czarny metal to idealny dodatek do kuchni urządzonej w neutralnej kolorystyce

  • drewno wciąż pożądane

Silnym nurtem w urządzaniu wnętrz jest wybór imitacji naturalnych tworzyw. Najczęściej jest to właśnie drewno. Pojawia się w różnych miejscach i konfiguracjach, może być jasne, a nawet bielone lub ciemne wzorowane na gatunkach egzotycznych. Drewno to klasyczny wzór, który w nowoczesnej elegancji pojawia się najczęściej jako dodatek, fragment ocieplający aranżację.

Kuchnia zgodna z trendami - drewno wciąż pożądane

fot.: Drewniane dekory na frontach meblowych wykonanych z polimerowego szkła REHAU wyglądają ponadczasowo i są wyjątkowo wytrzymałe na warunki panujące w kuchni, co jest ich wielką przewagą nad naturalnym drewnem

  • metaliczne barwy przyciągają wzrok

Kolejnym ważnym zabiegiem aranżacyjnym w dobrze urządzonej kuchni są akcenty i dekoracje, które mają za zadanie przykuwać uwagę. Taką rolę przypisuje się ozdobnym uchwytom meblowym, oświetleniu oraz drobnym elementom w wyposażeniu kuchni. Aby w pełni docenić ich potencjał, warto sięgnąć po odcienie złota, srebra lub miedzi. To bardzo modne barwy, które z pewnością wniosą ponadczasową elegancję do aranżacji.

  • matowe wykończenie

Dominacja błyszczących frontów została przełamana matami, które cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Wybór często podyktowany jest wielkością pomieszczenia oraz dostępnym oświetleniem, ale coraz częściej to właśnie matowe powierzchnie rządzą w kuchniach. Mają wiele uroku i niwelują większość mankamentów frontów na wysoki połysk, chociażby takich jak problem odcisków. Maty zdecydowanie najlepiej prezentują się przy wyraźnych kolorach, a jednym z największych hitów wnętrzarskich jest połączenie matów i czerni. 

Kuchnia zgodna z trendami - matowe wykończenie

fot.: Stosowania powierzchni akrylowej REHAU, w procesie produkcji mebli ma wiele zalet, jedną z nich jest z pewnością wyjątkowy wygląd, zwłaszcza w matowym wykończeniu


WSKAZÓWKA!

Pamiętaj, że przy wyborze mebli kuchennych oprócz ich estetyki warto kierować się jakością materiału, z którego zostały wykonane. W kuchni fronty lakierowane warto zastąpić akrylowymi, te drugie są bardziej odporne za zarysowania i nie pojawiają się na nich odpryski, również kolor zachowa swoją pierwotną barwę mimo upływu czasu.

 


Nowinki technologiczne na topie

 

  • inteligentne rozwiązania

Kuchnia zgodna z trendami musi być również na wysokim poziomie technologicznym. Oznacza to konieczność wyboru inteligentnych rozwiązań, które uczą się naszych potrzeb oraz świadoma konsumpcja ukierunkowana na racjonalne gospodarowanie zasobami. W takiej kuchni nie może zatem zabraknąć nowoczesnych urządzeń AGD z funkcją smart, baterii oszczędzających zużycie wody oraz energooszczędnego oświetlenia. Do tego warto wspomnieć o rozwiązaniach ułatwiających czyszczenie. Pozwalają one zaoszczędzić nam cenny czas oraz sprawiają, że utrzymanie czystości w kuchni nie jest takie trudne. Przykładem mogą być alternatywne materiały wykończeniowe, takie jak polimerowe szkło zapewniające wysoką higienę w kuchni, dużą odporność na mechaniczne zniszczenia oraz pozwalające na pisanie po takiej powierzchni. 

fot.: Nowoczesne polimerowe powierzchnie REHAU dają nam znacznie szersze zastosowanie niż tylko okleina na fronty meblowe, dzięki temu kuchnia staje się bardziej otwarta, przyjazna i pozwala na większą swobodę

  • dodatkowe oświetlenie

Jeśli mowa o oświetleniu, to nie można pominąć jednego z ważniejszych faktów. Otóż kuchnie zyskują bardzo nowoczesne i wieloaspektowe oświetlenie. Stosuje się je na wielu płaszczyznach - w tym w meblach. Najpopularniejsze oświetlenie bazuje na technologii LED, która daje ciekawe efekty, jest wydajna i pozwala oszczędzać energię.

  • alternatywne materiały na fronty kuchenne - kolory, wzory i faktury

Fronty kuchenne wcale nie muszą by nudne. Coraz częściej rezygnujemy z idealnie gładkich, pozbawionych wszelkich ozdobników powierzchni na rzecz ciekawego wykończenia. Najczęściej taki efekt zapewniają nam nowoczesne materiały, z których można stworzyć wyjątkowo wytrzymałe i odporne meble o pięknym wyglądzie. Fronty pozwalają także na wprowadzenie szerokiej palety barw. Tak duża różnorodność sprawia, że kuchnia może być jednocześnie zgodna z trendami i dopasowana do naszych indywidualnych preferencji.

 

3 najmodniejsze style w aranżacji kuchni

 

  • nowoczesność w parze z minimalizmem – industrializm

Nadawanie rzeczom drugiego życia to cecha przewodnia stylu industrialnego, w którym wykorzystuje się elementy o cechach poprzemysłowych. Widać w nim wszystko, co zostało już wymienione powyżej - czarne metalowe ramy, matowe wykończenia, surowość drewna, betonu i cegły oraz duże i otwarte przestrzenie. Osoby bardziej zachowawcze podobne cechy odnajdą w skandynawskim designie, w którym dominuje surowe wykończenie, ale w delikatniejszym wydaniu.

Kuchnia zgodna z trendami - 3 najmodniejsze style w aranżacji kuchniKuchnia zgodna z trendami - 3 najmodniejsze style w aranżacji kuchni

fot.: REHAU - meble i dodatki decydują o stylu kuchni, a dostępne na rynku rozwiązania pozwalają osiągnąć dowolny efekt

  • stare i z przeszłości - retro

Kolejną formą afirmacji przeszłości jest styl retro, który jednak bardziej hołduje wiejskim i swojskim klimatom. W takiej aranżacji królują naturalne barwy, delikatne formy i rodzinne ciepło. Jest w nich pełno nostalgii, ale to nie przeszkadza w niczym, żeby do takiej kuchni wprowadzić nowoczesne powierzchnie wykończeniowe.  

  • elegancja i szczypta awangardy w stylu glamour

Glamour to styl, który nieco różni się od dwóch powyższych, ale jest równie popularny. Zjednuje sobie miłośników blasku i elegancji na najwyższym poziomie. Jednym z jego wyznaczników jest połysk, który z łatwością osiągniemy, stosując wyjątkowy materiał na fronty kuchenne, jakim jest akryl. To powierzchnia, która charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi, a jest znacznie bardziej konkurencyjny niż lakier na wysoki połysk.

Kuchnia zgodna z trendami - 3 najmodniejsze style w aranżacji kuchni

fot.: Fronty kuchenne z laminatu polimerowego REHAU w eleganckiej czerni na wysoki połyskKontakt w sprawie produktów:

REHAU Sp. z o.o.
Baranowo, ul. Poznańska 1 A
62-081 Przeźmierowo k. Poznania
tel. +48 61 84 98 400
www: rehau.pl/crystal
mail: wyślij wiadomość
laminat szklany RAUVISIO crystal » laminat akrylowy RAUVISIO brilliant » laminat o strukturze fali RAUVISIO wave

>>> Zobacz więcej informacji o firmie REHAU ...

Zobacz zdjęcia w galerii REHAU:

RehauRehauRehauRehauRehau

Podobne artykuły
Kolory frontów

trendy kuchenne

Kolory frontów

W aranżacji wnętrz praktycznie nie ma żadnych granic i ram, poza które nie można sięgać. Pole... więcej...

Zlewozmywakowa bateria kuchenna - przydatne funkcje

trendy kuchenne

Zlewozmywakowa bateria kuchenna - przydatne funkcje

System anti-scale, głowica ceramiczna, wyciągana, elastyczna, a może sprężynowa wylewka, perlator czy... więcej...

Modne wzory do kuchni

trendy kuchenne

Modne wzory do kuchni

Zdobienie ścian i podłóg to wdzięczne zajęcie, pod warunkiem, że dysponujemy szeroką gamą możliwości.... więcej...