konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

patron działu Meble kuchenne Peka

Kuchnia w antracycie

data aktualizacji: 17-01-2020, 10:03 – artykuł promocyjny

Antracyt to kolor, który w ostatnim czasie zdominował trendy aranżacji kuchni. Barwa to nie jest do końca ani czarna ani też szara. Jest to poprostu najciemniejszy z możliwych odcieni szarości. Polacy pokochali go przede wszystkim za luksusowy i nowoczesny charakter. Za wyborem tego koloru przemawia ponadto jego ponadczasowość. Antracyt kojarzy się przede wszystkim ze stylem industrialnym, ale swoją uniwersalnością sprawia, że z powodzeniem zastosować go można w każdej aranżacji, niezależnie od stylistyki wystroju danego wnętrza. 

Podążając za najnowszymi trendami w urządzaniu przestrzeni kuchennych, firma Peka rozszerzyła ofertę swoich antracytowych akcesoriów o produkty z ergonomicznej linii ARENA Style. Rozwiązania te do tej pory dostępne były wyłącznie w zestawieniu chromu z bielą. Systemy w tym kolorze wykończenia występują w najpopularniejszych rozwiązaniach do szafek narożnych, wysokich i podblatowych. Co więcej, nowe kosze posiadają płaskie relingi. Wyraziste, proste linie dają efekt nowoczesności i wyszukanej, a zarazem ponadczasowej elegancji. 

Kuchnia w antracycie


Antracytowa ergonomia

Z reguły najwięcej problemów z zagospodarowaniem dostępnej przestrzeni przysparzają nam szafki narożne. Aby maksymalnie wykorzystać ich wnętrza, coraz częściej decydujemy się na zastosowanie specjalnych systemów, takich jak np.: LE MANS II. Produkt ten posiada półki, które swoim kształtem przypominają słynny francuski tor wyścigowy - od niego właśnie pochodzi nazwa tego systemu. LE MANS II pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń szafek narożnych, zapewniając jednocześnie im przejrzystość, a użytkownikom niebywały komfortem korzystania. Dzięki wysuwanym półkom cała zawartość narożnika wyjeżdża na zewnątrz szafki, co umożliwia pełen dostęp do zawartości. Z kolei dostęp z góry pozwala na szybkie wyjmowanie naczyń.

LE MANS II - PekaLE MANS II - PEKA

JUNIOR to system przeznaczony do szafek podblatowych. Dzięki jego zastosowaniu możemy podzielić wnętrze szafki na mniejsze przestrzenie, wykorzystując w tym celu półki, kosze i pojemniki YouboXx. Zyskamy w ten sposób spersonalizowaną, perfekcyjną organizację i ład w kuchni. Dodatkowo, dzięki systemowi haczyków, które są rozmieszczone co 100 mm, kosze mogą być zawieszone na dowolnej wysokości, wygodnej dla użytkownika. JUNIOR stanowi zatem praktyczne rozwiązanie do przechowywania przyborów i produktów najczęściej używanych w kuchni.

Peka JuniorPeka Junior


Funkcjonalność na wysokości

Do szafek wysokich firma PEKA proponuje systemy DISPENSA oraz TANDEM. W tym pierwszym zapasy umieszczone są w jednej, doskonale zorganizowanej przestrzeni, do której mamy wygodny dostęp z obu stron szafki. Im większa wysokość systemu, tym więcej koszy znajduje się w komplecie. Dzięki temu można stworzyć wysoki słupek z koszami lub moduł medium. Dodatkowo, ten pojemny system doskonale sprawdza się zagospodarowania wąskich wnęk (już od modułu 15 cm) w kuchni.

Peka Dispensa antracytPeka TANDEM

TANDEM przypomina lodówkę - półki w tym systemie umieszczone są bowiem we wnętrzu szafki oraz na jej na drzwiach. Dzięki temu przestrzeń przechowywania jest większa i maksymalnie wykorzystana. Podczas otwierania drzwi wewnętrzne półki wysuwają się do przodu, zapewniając tym samym szybki dostęp do zawartości. Co więcej, wysunięcie nawet obciążonego systemu nie wymaga wysiłku. To zdecydowanie najbardziej obszerna spiżarnia spośród wszystkich systemów na rynku. Półki udźwigną obciążenie nawet do 80 kg, a relingi koszy sprawiają, że produkty nie przewracają się podczas wysuwania.


Więcej informacji na stronie: www.peka.pl.

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:
Podobne artykuły
Praktycznie wygodne wnętrze

meble kuchenne

Praktycznie wygodne wnętrze

Urządzając pomieszczenia w naszych domach, staramy się połączyć nowoczesny, wyjątkowy design z funkcjonalnością... więcej...

Trendy 2021 - postaw na mat!

meble kuchenne

Trendy 2021 - postaw na mat!

Zdarza się, że kuchnia staje się naszym biurem, miejscem zabawy z dzieckiem, czy przestrzenią do przyjmowania... więcej...

Akcesoria meblowe - mały szczegół, duże zmiany

meble kuchenne

Akcesoria meblowe - mały szczegół, duże zmiany

Akcesoria meblowe pozwalają zwiększyć funkcjonalność zabudowy kuchennej oraz znacznie poprawić komfort... więcej...