patron działu Meble kuchenne Peka

Fronty kuchenne i panele ścienne Wiech

data aktualizacji: 02-08-2019, 10:00 – artykuł promocyjny

Urządzając kuchnię często wybieramy niezawodne wyposażenie, które będzie nam służyć przez wiele lat. Podobnie jest z frontami meblowymi. To ważny element każdej aranżacji, a w kuchni często zajmują największą przestrzeń, są eksponowane i stanowią o charakterze wnętrza. W ofercie marki Wiech znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań dedykowanych do kuchni.  

Fronty kuchenne i panele ścienne Wiech


Fronty kuchenne - rodzaje

  • Fronty foliowane - wykonuje się je na bazie płyty MDF, którą okleja się folią PVC. Proces ten pozwala na dokładne pokrycie wszystkich elementów, również tych dekoracyjnych i wypukłych, gdyż odbywa się na gorąco. W ofercie marki Wiech znajdziemy szeroki wybór frontów foliowanych - zróżnicowane kolory, fronty proste, gięte, elementy wykończeniowe listwy, pilastry oraz wariant z możliwością patynowania. Zobacz >> więcej
  • Fronty lakierowane - płytę meblową pokrywa się lakierem - z jednej lub na życzenie klienta z dwóch stron. W ofercie marki Wiech takie fronty wykonywane są w wykończeniu matowym wg palety RAL Hesse Lignal. Fronty lakierowane również mogą zostać poddane procesowi patynowania. Ten sposób wykończenia dedykowany jest także do frontów giętych, listew i pilastrów oraz przy witrynach ze szprosami. Sprawdź >> więcej
  • Fronty fornirowane - są ulepszoną alternatywą dla frontów drewnianych. Fornir to cienki arkusz drewna, który przykleja się do płyty meblowej, dzięki czemu zyskujemy naturalny wygląd drewna na frontach z zachowaniem cech użytkowych frontów wykonanych z laminatów. Marka Wiech stosuje fornir naturalny, egzotyczny oraz modyfikowany. Fronty fornirowane występują w wykończeniu matowym oraz na wysoki połysk. Ten rodzaj wykończenia spotykany jest również w wersji frontów fornirowanych giętych o promieniach R-240, R-450, R-1000 i różnej grubości 10 mm, 19 mm, 20-50 mm, bryły 51-400 mm. Na szczególną uwagę zasługują nowe wybarwienia fornirów. Fronty fornirowane OB – dąb belkowy, cechuje wyraźnie wyeksponowana sękami i szczotkowana powierzchnia. Zobacz >> więcej

 

Front foliowany z frezowanym uchwytem - wzór UF2Front lakierowany - Barsa FornirFronty fornirowane - orzech naturalny

fot.: Front foliowany z frezowanym uchwytem, fronty lakierowane Barsa Fornir oraz fronty fornirowane (orzech naturalny)

 

Fronty kuchenne - efekty specjalne

  • patynowanie - jest to proces postarzania i uszlachetniania różnych powierzchni. Tak wykonane fronty wyglądają na lekko wytarte lub posiadają opalizujące powierzchnie. Patynowanie pozwala nadać meblom sentymentalny charakter i szlachetny wygląd
  • szczotkowanie - dzięki temu procesowi drewniane dekory wyglądają jak prawdziwe, gdyż posiadają wgłębienia wyczuwalne w dotyku, czyli nadawana jest im struktura naturalnego drewna.
  • frezowanie - jednym ze sposobów na wykończenie frontów w systemie bezuchwytowym jest pozostawienie krawędzi (frezów), które umożliwiają otwieranie frontów. Są to specjalnie zaprojektowane wcięcia, które mogą znaleźć się w dolnej lub górnej części frontu.
  • lakierowanie z dwóch stron - na specjalne życzenie klienta fronty lakierowane mogą prezentować się jeszcze lepiej i wykazywać się zwiększoną odpornością, zwłaszcza w newralgicznych punktach, jakimi są krawędzie.
  • fronty gięte - w ofercie marki Wiech znajdziemy także stylowe fronty gięte, które mogą występować w dowolnej konfiguracji kolorystycznej
  • nowatorski sposób wybarwiania oklein typu „natur efekt” - fornir na ten cel pozyskiwany jest ze starego drewna, kłód i belek. Zachwyca swoją niedoskonałością, tworząc piękny efekt frontów postarzanych. Kuchnie z tego typu frontami zyskują wyjątkową elegancję i niepowtarzalność.
  • wycięcia i frezowania, listwy i pilastry - są to elementy o charakterze dekoracyjnym, choć mogą też pełnić różne funkcje, np. wycięcia pod butelki służą jako stylowy stojak w zabudowie meblowej. Listwy i pilastry zastępują wszelkiego rodzaju maskownice używane w meblach nowoczesnych. Wykorzystuje się je na łączeniach, w narożnikach oraz przy zwieńczeniach.

 

fot.: Fronty kuchenne Wiech - wzór Toledo

 

Fronty kuchenne - szyby, witryny i witraże

Kolejnym sposobem wykończenia frontów kuchennych jest wykorzystanie elementów szklanych. Od zwykłych szyb, szyb ze szprosami, po bardzo dekoracyjne witraże ze szkłem barwionym. Mogą pojawić się w dolnej zabudowie, ale najczęściej wybierane są w górnej części ciągu szafek. Występują w wersji pojedynczych przeszkleń lub jako motyw przewodni danej kolekcji. 

Witryny Barsa - szpros X

fot.: Witryny Barsa ze szprosem X

 

Fronty kuchenne - sposoby mocowania uchwytów

Nieodzownym elementem każdego frontu są uchwyty. Mogą one być sprytnie ukryte lub stanowić wyraźny akcent dekoracyjny. Uchwyty dostępne są w wersji zintegrowanej z powierzchnią frontu lub jako element odstający od frontu. Wybór w dużej mierze podyktowany jest stylem jaki panuje w danym wnętrzu, choć równie dobrze można łączyć ze sobą różne uchwyty, np. w podziale górna i dolna zabudowa. 

 

Dekoracyjne panele ścienne - wzory 3d i ażurowe

W ofercie marki Wiech znajdziemy również ciekawą propozycję na wykończenia ścian. Kolekcja paneli modułowych przeznaczonych do użytku wewnętrznego może stać się alternatywą dla gładkich ścian. Takie panele można wykorzystać jako element dekoracyjny lub pokryć nimi większą powierzchnię. Wykonane są z płyty mdf jednostronnie laminowanej o grubości 18 mm i w kilku wymiarach. Do wyboru jest wykończenie w folii jednobarwnej lub drewnopodobnej. Dzięki panelom ściennym można ukryć wszystkie nierówności i nieestetyczne instalacje. Ich budowa doskonale izoluje przed hałasem i chłodem.

Dekoracyjne panele ścienne 3d

Panele ścienne 3D

Panele dekoracyjne stanowią doskonałą alternatywę dla tapet, płytek, farb czy tynków dekoracyjnych. Pięknie prezentują się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach. Są łatwe w pielęgnacji (wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką, aby usunąć nagromadzony kurz), są też stosunkowo lekkie i łatwe w transporcie. Panele ścienne produkowane są w różnych wzorach, kolorach i stylach, dzięki temu pasują do wielu wnętrz mieszkalnych.

Dekoracyjne panele ścienne 3dPanele ścienne 3D na ścianie w jadalni

Panele ażurowe można wykorzystać jako element dekoracyjny ścian, w postaci ścianek działowych, maskownic, parawanów, co daje możliwość kreowania wyjątkowych aranżacji, we wnętrzach o różnym przeznaczeniu.

Panele ścienne ażurowe


 

Kontakt w sprawie produktów:

Wiech
Polanka 303
32-400 Myślenice
tel. 12 357 63 58, +48 664 388 351
www: wiech-fronty.pl
mail: wyślij wiadomośćfabryka frontów meblowych: fronty MDF/PCV » fronty patynowe MDF/PCV » fronty fornirowe » fronty lakierowane » panele dekoracyjne » panele ażurowe 3D » panele ścienne 3D » szyby i witraże » parapety wewnętrzne MDF
 

Zobacz zdjęcia w galerii Wiech:

fronty do mebli kuchennych Wiechfronty do mebli kuchennych Wiechfronty do mebli kuchennych Wiechfronty do mebli kuchennych WiechWiech - Panele ścienne 3D
Podobne artykuły
Jak wykorzystać każdy centymetr w kuchni

meble kuchenne

Jak wykorzystać każdy centymetr w kuchni

Niewielki metraż kuchni nie stanowi przeszkody w zaaranżowaniu w pęłni funkcjonalnego wnętrza. Odpowiednie... więcej...

Showroom Peka Warszawa

meble kuchenne

Showroom Peka Warszawa

Funkcjonalność i design w kuchni - tego oczekują najbardziej wymagający klienci. Salon Peka powstał z... więcej...

Systemy przesuwne i składane w kuchni

meble kuchenne

Systemy przesuwne i składane w kuchni

Urządzając kuchnię bazujemy na rozwiązaniach zapewniających jak największą swobodę i wygodę w czasie... więcej...