konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2019

tesa

Wokół stołu - jak urządzić modną jadalnię

data aktualizacji: 05-04-2019, 09:25 – artykuł promocyjny

Stół uważany jest za jeden z najważniejszych mebli w domu. Potrafi zgromadzić całą rodzinę, kojarzy się nam ze wspólnym biesiadowaniem, romantyczną kolacją we dwoje lub nastrojowymi chwilami ze znajomymi. Dlatego urządzając jadalnię musimy zadbać o wiele szczegółów, dzięki którym miejsce to będzie wyjątkowe i modne. Zwłaszcza nadchodząca wiosna może stać się bodźcem do zmian. Czasem wystarczy niewielkie zaangażowanie - wymiana tekstyliów lub nowa zastawa.

Wokół stołu - jak urządzić modną jadalnię

 

Stoły, krzesła, dekoracje, zastawy stołowe w modnej jadalni


Aby spotkanie można uznać za udane musimy zgrać najważniejsze elementy, do których z pewnością należą: pyszne jedzenie, wygodne miejsce dla każdego oraz nakrycia w pięknej oprawie. Każdy posiłek będzie smakować wyśmienicie jeśli będzie podany w odpowiedni sposób.

 

  • Stół to solidna podstawa

Stół to podstawowe wyposażenie każdej jadalni. Jego uzupełnieniem są krzesła, które powinny być wygodne. Wybierając stół do jadalni powinniśmy pamiętać, że mebel ten będzie nam służył przez wiele lat, będzie z nami obecny przy wielu ważnych chwilach, również tych reprezentacyjnych, gdy zostanie wystawiony na pierwszy plan. Dobrze by można było go używać na co dzień, ale by sprawdzał się także od święta i przy dużych uroczystościach rodzinnych. Dobrze więc jest postawić na ponadczasowe dekory drewna lub nieskazitelną biel tworzące uniwersalną bazę.

Stół do jadalni - jaki wybraćStół do jadalni - jaki wybraćStół do jadalni - jaki wybraćStół do jadalni - jaki wybraćStół do jadalni - jaki wybraćStół do jadalni - jaki wybrać

W ofercie marki BRW znajdziemy wiele ciekawych propozycji stołów w każdym stylu i w wielu rozmiarach

Krzesła do jadalni - jakie wybraćKrzesła do jadalni - jakie wybraćKrzesła do jadalni - jakie wybraćKrzesła do jadalni - jakie wybraćKrzesła do jadalni - jakie wybraćKrzesła do jadalni - jakie wybrać

Do stołu muszą pasować krzesła

  • Idealny serwis

Serwis obiadowo-kawowy może być klasyczny lub nowoczesny. Coraz częściej spotykane są talerze w nasyconych kolorach, które idealnie podkreślają nakrycie stołu. Granatowe, szare, a nawet czarne talerze i miseczki na jasnym obrusie przykują uwagę każdego kto znajdzie się przy tak nakrytym stole. Dla tradycjonalistów polecana jest elegancka biała porcelana w minimalistycznej odsłonie lub z subtelnymi zdobieniami, np. w kolorze złota. 

Serwis obiadowy do jadalni - jaki wybraćSerwis obiadowy do jadalni - jaki wybraćSerwis obiadowy do jadalni - jaki wybraćSerwis obiadowy do jadalni - jaki wybraćSerwis obiadowy do jadalni - jaki wybrać

Wybierz serwis obiadowy pasujący do stylu panującego w jadalni

  • Modne sztućce

Obok zastawy zawsze muszą znaleźć się sztućce. Łyżki i widelce powinny być wygodne w użyciu, nie za lekkie, ale też i niezbyt ciężkie. Dostępne na rynku komplety mogą dodatkowo zaskakiwać wyglądem, co również w dużej mierze wpływa na odbiór jadalni jako ważnego miejsca w domu. W asortymencie sztućców również możemy zaobserwować metamorfozę dotyczącą koloru. Na topie są złoto i czerń, które obok klasycznych modeli w kolorze srebra wyglądają zjawiskowo.

Sztućce do jadalni - jakie wybraćSztućce do jadalni - jakie wybraćSztućce do jadalni - jakie wybraćSztućce do jadalni - jakie wybrać

Znajdź model idealny do Twojej jadalni 

  • Szlachetne szkło

Na stole nie może zabraknąć również szklanek, kieliszków i karafek. Przezroczyste szkło nigdy nie wychodzi z mody i zawsze jest symbolem klasyki. Jednak coraz częściej zaskakuje formą. Przy urządzaniu przyjęcia możemy postawić na sprawdzone modele lub wybrać nowoczesną alternatywę.  

Wybierz kieliszki i szklanki z szerokiej oferty BRW

  • A po obiedzie kawa lub herbata

Przy wspólnym stole nie może zabraknąć pysznej kawy lub herbaty. Jeśli odpowiednio zaparzymy ją to przyjemność z picia będzie jeszcze większa, dlatego warto postawić na modne i praktyczne zaparzacze, które mogą być również ciekawą ozdobą stołu. Zaparzona tak kawa dłużej utrzymuje prawidłową temperaturę oraz aromat. Kolejny aspekt to filiżanki do serwowania. Z mody nie wychodzą eleganckie filiżanki z białej porcelany w komplecie z gustownymi spodkami. Dla miłośników nowoczesnych rozwiązań polecane są kolorowe ceramiczne, a także szklane kubki dające możliwość zabawy formą i barwą. W tym wypadku na stole można nieco bardziej zaszaleć. 

Serwowanie kawySerwowanie kawy

Serwowanie kawySerwowanie kawySerwowanie kawy

Te i wiele innych produktów znajdziesz w BRW 

  • Podkładki pod talerze

Kropka nad "i" są drobne akcenty dekoracyjne, które wskazują na skrupulatne przygotowanie gospodarzy, którzy zadbali o najdrobniejszy szczegół. Podkładki pod talerze mogą okazać się równie ważną częścią wystroju stołu co same talerze. Oprócz walorów dekoracyjnych zapewniają też ochronę dla naszego stołu lub obrusu. Wybór podkładek daje spore możliwości.

Modne nakrycie stołuModne nakrycie stołuModne nakrycie stołuModne nakrycie stołu

Dekoracje stołu od BRW


 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Black Red WhitePodobne artykuły
Czyszczenie srebra

porady

Czyszczenie srebra

Każdy z nas posiada w domu srebrny przedmiot, który wymaga od czasu do czasu czyszczenia. Do czyszczenia... więcej...

Idealne świąteczne wnętrza - o czerwieni, złocie i zieleni

porady

Idealne świąteczne wnętrza - o czerwieni,...

Grudzień to miesiąc, który większości z nas kojarzy się wyłącznie ze Świętami Bożego Narodzenia.... więcej...

Zabudowa okna w kuchni - ciekawe pomysły

porady

Zabudowa okna w kuchni - ciekawe pomysły

Zabudowa wokół okna kuchennego jest ciekawym akcentem. Coraz częściej kuchnie posiadają system... więcej...