konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2020

tesa

Zaoszczędź miejsce w kuchni dzięki nowoczesnym rozwiązaniom

data aktualizacji: 08-02-2019, 11:10 – artykuł promocyjny

Duża, przestronna kuchnia o modnie i funkcjonalnie zagospodarowanej przestrzeni to marzenie większości Polaków. Wyspa kuchenna oraz stół z co najmniej czterema krzesłami to rozwiązania, na których najbardziej nam zależy. Niestety w Polsce w dalszym ciągu dominują kuchnie o niezbyt dużym metrażu. Nie każdy też może sobie pozwolić na zmianę mieszkania na takie, które pozwoliłoby zaaranżować wymarzoną kuchnię. Możemy jednak wykorzystać  dostępne na rynku nowoczesne rozwiązania, dzięki którym zoptymalizujemy przestrzeń naszej kuchni, zapewniając jej przy tym piękny i funkcjonalny wystrój. O czym należy pamiętać, urządzając małą kuchnię radzi marką Laveo.

Zaoszczędź miejsce w kuchni dzięki nowoczesnym rozwiązaniom


Bateria z niespodzianką

Większości z nas mała kuchnia kojarzy się z wyrzeczeniami. Mały metraż sprawia, że musimy zrezygnować z wymarzonej wyspy kuchennej, stolika czy domowego ogródka z ziołami. W dodatku bardzo często rozkład rur, odprowadzeń wody czy przyłączy gazowych bądź elektrycznych wymusza na nas rozmieszczenie poszczególnych elementów wystroju kuchni miejscach w innych, niż byśmy chcieli. Producenci wyposażenia kuchni starają się jednak rozwiązać większość z problemów, jakie napotykamy podczas urządzania małych, nieustawnych kuchni.  I tak np. bateria zlewozmywakowa stojąca ze składaną wylewką stanowi idealne rozwiązanie w przypadku, gdy znajdująca się tuż przy oknie strefa zmywania uniemożliwia otwarcie okna. Marka Laveo z myślą o takich właśnie kuchniach stworzyła modele baterii LILA i BONA, które po prostu się składają! Baterie te na pierwszy rzut oka wyglądają jak inne baterie, jednak można je złożyć jednym ruchem! 

bateria LILA - LaveoBateria BONA - Laveo


Z prysznicem

Doskonałą propozycję do małych kuchni stanowią również baterie o konstrukcji przypominającej prysznic. Pozwalają one wyciągnąć wylewkę, tak jak prysznic w zestawach wannowych. Te z pozoru niewielkie baterie znacznie zwiększają funkcjonalność strefy zmywania. Dzięki wyciąganej z węża wylewce, z łatwością umyjemy wysokie garnki czy blachę z piekarnika, a także opłuczemy cały zlew. Marka Laveo oferuje kilka modeli baterii z wyciąganą wylewką m.in. nowoczesna LUNA, minimalistyczna DARU, industrialna RHEA czy mała DAGA.

bateria LUNA - Laveobateria RHEA - Laveo


Ukryty dozownik

W każdym wnętrzu, nieżależnie od jego wielkości, bardzo ważną rolę pełnią dodatki. To właśnie one tworzą atmosferę wnętrza. Ustawione na blacie różnego rodzaju pojemniki na kawę, herbatę, makarony, przyprawy, mydło w płynie, płyn do mycia naczyń ocieplą wnętrze naszej kuchni. Tylko jak znaleźć miejsce na to wszystko? Część z tych rzeczy możemy oczywiście schować do szafek, unikając dzięki temu wrażenia zagracenia. Dobrym pomysłem jest również zakup takiego modelu dozownika do płynu do mycia naczyń czy mydła, który montuje się pod zlewem. Nad powierzchnię zlewozmywaka, wystaje jedynie jego pompka. Marka Laveo proponuje dozowniki idealnie dopasowane do granitowych zlewozmywaków w odcieniach beżu i granitu. Pozwala to stworzyć niemal niewidoczny element zlewu, a także zaoszczędzić miejsce, które możemy przeznaczyć np. na ładny ociekacz do sztućców.


Syfon space saver

Urządzając małą kuchnię, nie powinniśmy zapominać o tych elementach, które są niewidoczne. Dzięki nim bowiem często możemy w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Doskonałym przykładem takiego elementu jest syfon zlewozmywakowy. Znajdujące się w ofercie marki Laveo syfony space saving umiejscowione są niemal pod górną ścianką szafki, pozwalając tym praktycznie wykorzystać jej wnętrze. Można w niej umieścić środki czystości, ściereczki i inne rzeczy, na które w małych mieszkaniach ciężko wygospodarować przestrzeń.

Posiadając małą kuchnię, nie musimy zatem rezygnować z doskonałego designu i modnego wystroju. Wymaga to jednak zastosowania praktycznych rozwiązań, pozwalających na stuprocentowe wykorzystanie potencjału każdego miejsce w naszym mieszkaniu. 

Kontakt w sprawie produktów:

Laveo
Al. Kościuszki 1
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: www.laveo.pl
mail: wyślij wiadomośćzlewozmywaki granitowe » baterie zlewozmywkowe » akcesoria do zlewozmywaków: preparaty do zlewów granitowych » syfon kwadratowy » okapy kuchenne


Zobacz zdjęcia w galerii LaveoPodobne artykuły
Jak zyskać więcej przestrzeni w kuchni - porady

porady

Jak zyskać więcej przestrzeni w kuchni - porady

Mała kuchnia pozostanie mała, ale są sposoby by zmieściło się w niej nieco więcej. Sprawdź, jak gospodarować... więcej...

Prawidłowe oświetlenie kuchni

porady

Prawidłowe oświetlenie kuchni

Każda kuchnia jest inna. Jednak bez względu na to w jaki sposób wykończona, każda powinna być... więcej...

Jaką wyciskarkę do soków wybrać?

porady

Jaką wyciskarkę do soków wybrać?

Jaką wyciskarkę kupić? Poznaj rodzaje wyciskarek, ich wady i zalety. Dowiedz się, jak działa dobra wyciskarka,... więcej...