konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2019

stopka patrona Electrolux

Design i najnowsza technologia w kuchni

data aktualizacji: 23-01-2019, 04:59 – artykuł promocyjny

Urządzając przestrzeń naszego domu czy mieszkania, coraz więcej uwagi poświęcamy aranżacji kuchni. Pomieszczenie to na przestrzeni ostatnich lat stało się bowiem miejscem, w którym toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Sprzyja temu moda na łączenie kuchni z salonem. Niezmiernie ważny jest zatem wystrój tego wnętrza, który w głównej mierze zależy od od tego, jakie meble wybierzemy i jak rozplanujemy ich rozkład. Do kluczowych elementów aranżacji przestrzeni kuchennej zaliczyć należy również takie sprzęty jak: lodówka, piekarnik, kuchenka oraz okap. W tym artykule skupimy się głównie na tym ostatnim. Postaramy się udzielić odpowiedzi na pytanie: jak wybrać taki okap, który stanowił będzie nie tylko prawdziwą kuchenną pomoc, będąc jednocześnie elementem dodającym wnętrzu doskonałego designu.

Design i najnowsza technologia w kuchni

Widoczny czy nie?

Rosnąca popularność okapów kominowych świadczy o tym, iż urządzenia te stały się ważnym elementem wystroju kuchni. Coraz więcej osób decyduje się na zakup modelu, którego składową lub dodatkowym elementem jest widoczny, duży komin. Jeszcze do niedawna panowało całkiem inne podejście. Okap traktowano jako niezbyt atrakcyjny element wystroju kuchni i dlatego dążono do jego ukrycia. Z tego powodu wybierano zazwyczaj modele podszafkowe lub teleskopowe, które można było zabudować. Obecnie producenci, tacy, jak marka Laveo, proponują szeroką gamę okapów stworzonych z myślą o najróżniej urządzonych kuchniach. Nie zapominając oczywiście o małych wnętrzach, nadal mają w swojej ofercie okapy do zabudowy i podszafkowe – np. MADERA i absolutny hit – NORM, w którym wykończenie frontu taflą białego lub czarnego szkła dodaje kuchni nowoczesnego charakteru i stylu. W ofercie marki dostępne są też modele teleskopowe, zajmujące minimum przestrzeni - np. LOMO.

okap Madera - Laveookap Norm - Laveookap Lomo - Laveo

  Madera                                        Norm                                            Lomo


Stylowy komin

Okapy kominowe wybierane są nie tylko do dużych, przestronnych kuchni. Coraz częściej pojawiają się również w niewielkich wnętrzach. Pozwala na to ich bogata oferta rynkowa. W ofercie marki Laveo znajdziemy zarówno proste modele takie jak: KVADRATO, LAGOS i REVELO z wykończeniem czarnym lub białym, jak również bardziej stylowe, np. okap LIGIA, idealnie wpisujący się w klimat zarówno industrialnej, jak i rustykalnej kuchni.

Laveo - okap KvadratoLaveo - okap LagosLaveo - okap ReveloLaveo - okap Ligia

  Kvadrato                                Lagos                                Revelo                          Ligia

Producent oferuje ponadto kilka minimalistycznych i niezwykle nowoczesnych modeli nadających kuchni charakteru i wyrazu. Obok takiego okapu po prostu nie da się przejść obojętnie, a jego doskonały design stanowić będzie mocny element naszej kuchni. Na szczególną uwagę zasługują modele SOLANO, JUKON, FUTURO oraz CUBA. Pierwszy z nich wyróżnia się ciekawym elementem jakim jest fakturowana tafla szkła. Okap JUKON również wykończony został szkłem, tym razem gładkim. Jego korpus pokryto farbą nieabsorbującą odcisków palców. FUTURO – najbardziej designerski, z całym frontem z czarnego szkła oraz hit wśród modeli marki Laveo – minimalistyczny CUBA z frontem jakby z jednej tafli szkła. Wybór któregoś z tych okapów pozwoli uzupełnić kuchnię elementem nie tylko pięknym, ale też posiadającym doskonałe parametry techniczne.

Laveo - okap SolanoLaveo - okap JukonLaveo - okap FuturoLaveo - okap Cuba

Solano                           Jukon                             Futuro                             Cuba


Cichy pomocnik

Różnorodność modeli okapów kuchennych oferowanych przez markę Laveo sprawia, że możliwy jest dobór odpowiedniego urządzenia do każdej kuchni, niezależnie od stylu jej aranżacji. Dodatkowo dostępne kolory wykończeń: stal inox, czerń i biel czarne i białe pozwalają dopasować ten element także do reszty sprzętu AGD w kolorze lub odcieniu przypominającym wykończenie aluminiowe. Wszystkie okapy kuchenne marki Laveo, zarówno teleskopowe, podszafkowe, jak i kominowe mają możliwość pracy jako wyciągi i pochłaniacze. Modele do zabudowy są małe, jednak można je rozsunąć, dzięki czemu nie tracimy ich funkcjonalności. Niektóre modele, np. JUKON wyposażono w podwójną turbinę - nie wpływa to jednak na zwiększenie głośności jego pracy. Współczesne rozwiązania pozwalają bowiem na osiąganie super efektów, przy utrzymaniu niskiego poziomu hałasu (od 47 do 61 db).

Laveo - okap JukonLaveo - okap Ligia

Jukon                                                                 Ligia

Decyzję o zakupie konkretnego modelu okapu, warto podjąć już na etapie wyboru mebli kuchennych. Szerokość tego urządzenia powinna bowiem odpowiadać szerokości płyty kuchennej i szafek, pod którymi lub obok których zostanie umieszczony. Niezmiernie ważną kwestią jest również odległość okapu od płyty grzewczej: nad płytą elektryczną powinna ona wynosić co najmniej 60 cm, a w przypadku kuchenki gazowej minimalny odstęp to 75 cm. Wybierając okap, warto również zwrócić uwagę na styl, w jakim jest on utrzymany. Na szczęście dzięki dostępności różnych modeli, nie musimy iść na kompromis w tej kwestii i możemy wybrać taki, który w 100% pasować będzie do naszej wymarzonej kuchni.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.laveo.pl

Kontakt w sprawie produktów:

Laveo
Al. Kościuszki 1
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: www.laveo.pl
mail: wyślij wiadomośćzlewozmywaki granitowe » baterie zlewozmywkowe » akcesoria do zlewozmywaków: preparaty do zlewów granitowych » syfon kwadratowy » okapy kuchenne


Zobacz zdjęcia w galerii Laveo
Podobne artykuły
 Lodówka w małej kuchni

sprzęt AGD

Lodówka w małej kuchni

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez lodówki. Urządzenie to musi zatem znaleźć się w każdej... więcej...

Lodówka wolno stojąca

sprzęt AGD

Lodówka wolno stojąca

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że zabudowa kuchenna jest jednolita i neutralna. Dzięki temu meble... więcej...

Zmywarka Electrolux ComfortLift - rewolucja w zmywaniu naczyń

sprzęt AGD

Zmywarka Electrolux ComfortLift - rewolucja...

Nieprawdopodobne rezultaty w zakresie mycia naczyń oraz mechanizm unoszący dolny kosz dla ułatwienia... więcej...