REJS

Tradycyjna, minimalistyczna, rustykalna - pokaż mi swoją kuchnię, a powiem ci kim jesteś

data aktualizacji: 09-01-2019, 05:54 – artykuł promocyjny

Trendy aranżacji wnętrz, podobnie jak te kreowane w modzie, ulegają nieustannym przemianom. Różni je tylko częstotliwość zmian - trendy dotyczące wystroju pomieszczeń są bardziej trwałe i ponadczasowe. Wiążą się bowiem z koniecznością poniesienia sporych kosztów i czasu na przeprowadzenie remontu. Mimo to projektanci wnętrz nie ustają w kreowaniu nowych pomysłów na aranżację wnętrz w naszych domach. Z reguły osadzone są one w kilku głównych nurtach, odpowiadających typom ludzkich charakterów. Obecnie najbardziej charakterystycznymi kierunkami w designie są: minimalizm, stylistyka loftowa i rustykalna, a także ponadczasowy styl klasyczny.

Tradycyjna, minimalistyczna, rustykalna - pokaż mi swoją kuchnię, a powiem ci kim jesteś

Charakter wystroju naszej kuchni bardzo wiele mówi o naszej osobowości. Pokaż nam swoją kuchnię, a powiemy Ci czy drzemie w Tobie minimalista, tradycjonalista, a może wielbiciel stylu rustykalnego.


Dla tradycjonalisty

Tradycjonaliści nie gonią za modą. Dla nich od designu ważniejszy jest domowy, ciepły charakter wystroju. Kuchnia zaaranżowana przez takie osoby jest klasycznie ładna i funkcjonalna. Styl ten doskonale sprawdza się w przypadku domów wielopokoleniowych. Podoba się zarówno dziadkom, rodzicom, jak i dzieciom. W tradycyjnych kuchniach nie ma mowy o ekstrawagancji. Królują w nich proste drewniane meble, które bez problemu radzą sobie ze zmieniającymi się trendami. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań aranżacyjnych, urządzając swoje kuchnie stawiają zazwyczaj na biel, odcienie beżu czy pastele. W tradycyjnej kuchni nie znajdziemy wysuwającego się na pierwszy plan mocnego elementu wystroju. Jeśli okap to klasyczny, nie designerski. Tradycjonaliści wybierają zazwyczaj zlewozmywak granitowy w białym czy beżowym kolorze, a w ostatnim czasie coraz częściej ich wybór pada na szary. Bateria – dopasowana do zlewozmywaka – z wykończeniem granitowym lub nawiązującym do kolorystyki kuchni – tj. z elementami bieli, szarości czy czerni. W tradycyjnie urządzonej kuchni ważną rolę odgrywają akcesoria, które mają za zadanie podkreślić ciepły, domowy charakter wsytroju. Często są one ustawione na widoku, pokazując, że jej właściciel ceni tradycję, lubi gotować i jeść wspólnie z domownikami.

zlewozmywak Celia, bateria Polla - Laveo


Dla minimalisty

Na aranżację kuchni w minimalistycznym stylu decydują się osoby, które kochają sterylną przestrzeń w domu, ale także czystość formy i nowoczesność. Świadomie rezygnują oni z wszelkich bibelotów. Unikają również umieszczania rzeczy, nawet tych najpotrzebniejszych, na blatach czy też innych widocznych miejscach. Wszystkie te przedmioty schowane są we wnętrzach szafek. Meble w takich kuchniach charakteryzuje minimalistyczna forma oraz gładka powierzchnia. Uchwyty do otwierania szafek i szuflad zazwyczaj są ukryte, aby nie zaburzały czystości formy. Minimaliści, wybierając meble do swojej kuchni, stawiają głównie na biel, czerń lub grafit, ale czasami też na bardziej zdecydowane kolory, takie jak: czerwień, żółć czy fiolet. Często meble kuchenne wykończone są na wysoki połysk, podkreślając tym samym sterylny charakter aranżacji. Ściany i dodatki również aranżowane są według zasady „less is more”, dlatego w tego typu kuchni zobaczymy nad blatem gładkie tafle np. szkła lub lustra. Najpopularniejsze w minimalistycznych kuchniach są granitowe, czarne zlewozmywaki. To właśnie one stanowią zarazem prosty, jak i mocny element wystroju. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku okapu. Osoby tworzące minimalistyczną kuchnię decydują się zwykle na czarne designerskie okapy np. z wykończeniem z tafli szkła (np. model CUBA marki Laveo). Równie designerskim elementem jest bateria zlewozmywakowa. Najczęściej wybierane są te o bardzo geometrycznych formach. Tu liczy się design, a bateria o ostrych kształtach jest jego mocnym wykładnikiem. Minimalistyczna kuchnia należy do… minimalistycznego człowieka. Musi więc mieć doskonale prosty design, być praktyczna i nowoczesna, tak, jak potrawy, które w niej powstają. Kulinarne eksperymenty i nowe smaki, podane na pięknej czarnej zastawie. To właśnie kuchenny minimalizm w designerskim wydaniu.

Bateria Rhea, okap kuchenny Futuro - Laveo


Dla tęskniących za wakacjami u babci

Kuchnia utrzymana w klimacie rustykalnym to propozycja, która przypadnie do gustu wszystkim osobom o sentymentalnym charakterze. Decydując się na taki wystrój, chcą oni stworzyć aranżację, która będzie im przypominać wakacje spędzane u babci. Aby nadać kuchni rustyklany charakter, poszukują mebli przypominających te z babcinej kuchni, a na ścianach umieszczają płytki ceramiczne inspirowane piecami kaflowymi. Rustyklany musi być również okap. Kolejnym charakterystycznym elementem rustykalnej kuchni są baterie zlewozmywakowe stylizowane na retro, z wykończeniem np. w odcieniu miedzi (np. model EVORA marki Laveo), a także dopasowane do nich uchwyty szafkowe. Kuchnia utrzymana w takiej stylistyce musi mieć duszę, dlatego w tego typu kuchni spotkamy mnóstwo bibelotów, takich jak: malowane pojemniki na przyprawy, elementy decoupage, wiklinowe kosze czy haftowane poduchy. Wszystko to sprawia, że tak zaaranżowana przestrzeń, co dzień daje jej właścicielowi możliwość picie porannej kawy w wymarzonym domku na prerii.

kuchnia rustykalna - Laveo


Dla łączącego stare z nowym

Styl loftowy doskonale odzwierciedla osobowość osób kochających design oraz wszelkie nowatorskie i nieoczywiste połączenia. Wymaga odwagi w podejmowaniu decyzji oraz umiejętności łączenia elementów starych z nowymi. Na zastosowanie tej stylistyki decydują się głównie osoby dysponujące przestrzeniami, dającymi naturalne możliwości zaaranżowania wnętrza w tym klimacie. Dawna fabryka czy stara kamienica aż prosi się o skucie tynków do gołej, surowej cegły i nowoczesną aranżację. W loftowej kuchni zobaczymy z pewnością odsłonięte ciekawe, stare elementy designu, uzupełnione o nowoczesne meble i dodatki. Na ścianach takiej kuchni zazwyczaj znajduje się cegła lub beton. Z materiałami tymi doskonale komponują się drewniane lub gładkie białe czy stalowe meble. Designerski okap to kolejny element, którego nie może zabraknąć loftowej kuchni. Tworząc loftową kuchnię, architekci często stawiają na te przypominające fabryczne elementy (np. model KVADRATO marki Laveo). Równie designerska musi być bateria zlewozmywakowa. Tu często wybierane są modele proste, o nieco surowych kształtach. Popularne są wysokie, duże modele baterii. Surowość przestrzeni podkreśla także zlewozmywak. W loftowych kuchniach najpopularniejsze są czarne, a jeśli będą wykonane ze szkła i stali, to idealnie wpiszą się w taką przestrzeń (np. model KONGO marki Laveo). Właściciel industrialnej nie boi się, że jej przestrzeń będzie zbyt surowa, bo ogrzeje ją tłum znajomych, kiedy razem będą gotować owoce morza czy testować nowe smaki.

bateria Luna, zlewozmywak Trzynastka - Laveo

Kuchnia jest sercem naszego domu - to właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy najwięcej czasu. Aby się w niej dobrze czuć, powinniśmy zadbać o jej wystrój. Powinien on odzwierciedlać naszą osobowość. Tylko w ten sposób stworzymy kuchnię naszych marzeń.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.laveo.pl

Kontakt w sprawie produktów:

Laveo
Al. Kościuszki 1
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: www.laveo.pl
mail: wyślij wiadomośćzlewozmywaki granitowe » baterie zlewozmywkowe » akcesoria do zlewozmywaków: preparaty do zlewów granitowych » syfon kwadratowy » okapy kuchenne


Zobacz zdjęcia w galerii Laveo
Podobne artykuły
Retro w kuchni

kuchnia w stylu

Retro w kuchni

Kuchnia urządzona w klasycznym stylu to propozycja, wybierana głównie przez osoby, które pragną... więcej...

Kuchnia w stylu meksykańskim

kuchnia w stylu

Kuchnia w stylu meksykańskim

Coraz chętniej w aranżacjach nawiązujemy do odległych zakątków świata. Wiąże się to z coraz... więcej...

Znudził Ci się styl skandynawski? Postaw na jego odmianę - Scandi Chic!

kuchnia w stylu

Znudził Ci się styl skandynawski? Postaw na...

Polacy pokochali styl skandynawski. Ma on bardzo subtelny wydźwięk, co przypadło do gustu naszym rodakom.... więcej...