patron działu Meble kuchenne Peka

Kuchnia bez trzaskania

data aktualizacji: 08-01-2019, 10:21 – artykuł promocyjny

Wybierając meble do kuchni, warto zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj okuć meblowych został w nich zastosowany. To właśnie te niepozorne elementyw decydujący sposób wpływają na wygodę i komfort użytkowania szafek i szuflad. Od ich wytrzymałości, jakości jazdy i udźwigu zależy czy wysuwanie szuflady lub otwieranie frontu pozostanie – jak powinno – niezauważone, czy też przeciwnie. Odpowiednio dobrane zawiasy, podnośniki, prowadnice i profile sprawiają, że domknięciu drzwiczek mebli nie towarzyszy irytujący trzask. Czynność ta przebiega płynnie i cicho.

Kuchnia bez trzaskania

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zawiasów – standardowych i do tak zwanych zadań specjalnych. Bo trzeba wiedzieć, że choć wyglądają podobnie – zawias zawiasowi nierówny.

- Są modele do ciężkich frontów i takie do lekkich i cienkich, do szkła, aluminium i do płyty, do szafek z frontem równoległym i tych narożnych… Wybór jest ogromny. Z roku na rok coraz szerszy. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS. Na co więc zwrócić uwagę podczas wyboru mechanizmu do danej szafki? – Oprócz kwestii podstawowej – czyli specyfiki zastosowania, należy również sprawdzić jakie dodatkowe walory oferuje dany model. Może być to ciekawy designerski wygląd, powłoka antykorozyjna lub obecność dodatkowych rozwiązań podnoszących komfort pracy – np. cichy domyk – odpowiada Damian Rybak.

Zawiasy REJS z linii SOFT CLOSE to rozwiązanie, gwarantujące ciche użytkowanie szafek. Dzięki nim fronty nie trzaskają, ale samoczynnie wyhamowują i delikatnie się domykają. Mechanizmy przeznaczone są do puszek o średnicy 35 mm. System Click zapewnia szybki montaż frontu do szafki. Dodatkowo dzięki regulacji mimośrodowej ustawienie zawiasu odbywa się w jednym, prostym kroku. To ważne, bo tylko precyzyjne wyregulowanie zawiasu pozwoli ustawić drzwiczki w idealnej pozycji.

zawias REJSREJS Soft close kątowe 45 stopniREJS Soft close specjalne szeroki kąt 155 stopniREJS Soft close szeroki kąt 155 stopni

W linii SOFT CLOSE REJS znajdziemy zawiasy o różnych kątach otwarcia (m.in. 100, 110, 135) oraz do różnych typów szafek i wielu zastosowań frontów meblowych. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na te niestandardowe, które zastosowanie znajdują w zabudowach tworzonych na indywidualne zamówienie – równoległe, a także z szerokim kątem otwarcia i zerowym uskokiem.

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćakcesoria meblowe z drutu, stali, aluminium do: szafek niskich, wysokich, narożnych i wiszących » systemy relingowe » kolumny i wsporniki » organizery » nogi i nóżki » uchwyty aluminiowe » profile aluminiowe » listwy aluminiowe » szkło dekoracyjne


Zobacz zdjęcia w galerii REJS:
Podobne artykuły
Uchwyć trendy sezonu - uchwyty GTV

meble kuchenne

Uchwyć trendy sezonu - uchwyty GTV

Jak co roku trendów jest wiele, zawsze są pośród nich jednak takie, które wyraźnie... więcej...

Jak wykorzystać każdy centymetr w kuchni

meble kuchenne

Jak wykorzystać każdy centymetr w kuchni

Niewielki metraż kuchni nie stanowi przeszkody w zaaranżowaniu w pęłni funkcjonalnego wnętrza. Odpowiednie... więcej...

Jak połączyć ze sobą dwa blaty

meble kuchenne

Jak połączyć ze sobą dwa blaty

Rozwiązaniem, które pozwala na solidne i estetyczne poziome połączenie dwóch blatów... więcej...