konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Produkcja mebli - maszyny do obróbki drewna

data aktualizacji: 27-12-2019, 07:48 – artykuł promocyjny

Artvinyl-Pol jest dystrybutorem maszyn do obróbki drewna firmy Artel oferującej prasy i frezarki, które cieszą się dużym uznanie wśród klientów. Oferta zawiera maszyny, które spełnią wymagania większych producentów oraz zagwarantują bardziej wydajną pracę.

Produkcja mebli - maszyny do obróbki drewna

Frezarka Artmaster-Touring do frontów giętych

 

Frezarka Artmaster-Touring do frontów giętych

 

Jest to maszyna przeznaczona do wykonywania i wykańczania procesu frezowania na płaskich i giętych powierzchniach z drewna, sklejki, płyt MDF oraz płyt wiórowych. Maszyna skanuje powierzchnię frezowanego elementu i wykonuje frezowanie po kształcie wykonanego skanu. Zastosowanie drewnianego stołu pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji maszyny, a także wpływa na obniżenie ceny frezarki. Uszkodzoną listwę można wymienić lub naprawiać, co gwarantuje wygodną, prostą i ekonomiczną eksploatację. Mocowanie obrabianego przedmiotu odbywa się ręcznie lub za pomocą przyssawek próżniowych. Do wrzecion: wzdłużnego, poprzecznego i pionowego ruchu zastosowane zostały śruby kulowe oraz łożyska liniowe, które zapewniają precyzję w pozycjonowaniu.

W maszynach Artmaster stosowane są dwa rodzaje napędów. Pierwszym z nich jest silnik krokowy, bardzo ekonomiczny i powszechnie stosowany. Drugie rozwiązanie to silnik serwo, w przypadku którego można dokładnie kontrolować położenie i ruch. Dzięki niemu osiąga się wysoką wydajność, prędkość i bardziej precyzyjną pracę.

Maksymalne wymiary obrabianego przedmiotu w przypadku modelu 2112 wynoszą 2000 mm długości i 1000 mm szerokości. Z kolei model 2515 pozwala na obróbkę wymiaru: 2400 × 1400. Maksymalna prędkość frezowania po osi X i Y to 6 m/ min. w przypadku napędu krokowego oraz 20m/min. przy zastosowaniu serwomotoru. Natomiast po osi Z jest możliwe w prędkości 4 m/min. (krokowy) i 6 m/min. (serwo). Opcjonalnym wyposażeniem maszyny jest pompa próżniowa i układ aspiracyjny.

 

Prasa próżniowo-membranowa MVP 2512

Maszyna ta pozwala na bardzo dokładne i wygodne nakładanie folii PCV na takich elementach jak fronty i listwy z MDF, drzwi, ościeżnice i inne elementy gięte. Dzięki zastosowaniu membrany silikonowej przy pomocy prasy można również pokrywać fronty gięte, których maksymalna wysokość może wynosić 40 cm. Stosowanie membrany umożliwia nakładanie na elementy drewniane forniru lub okleiny. Prasa może pracować w trybie ręcznym oraz automatycznym dzięki wbudowanemu zintegrowanemu sterownikowi w formie dotykowego wyświetlacza LCD. Osoba obsługująca prasę ma możliwość kontrolowania temperatury, czasu i ciśnienia. Maksymalny wymiar obrabianego półfabrykatu może wynosić 2600 × 1300mm.

 

Frezarka CNC do nestingu – Artmaster 3015Ten model frezarki CNC zaspokoi potrzeby nawet największych producentów, ponieważ należy do bardzo wydajnych urządzeń, z możliwością automatycznej wymiany narzędzi. W skład zestawu wchodzi aż 8 różnych głowic.

Zastosowanie stołu próżniowego zapewnia szybki montaż obrabianych elementów za pomocą pompy próżniowej, co zwiększa wydajność maszyny. Możliwe jest wykorzystanie całej lub części strefy podciśnienia (można wykonać 4 i 6 stref próżniowych).Powierzchnia robocza stołu wynosi 2100 × 3100 mm. Zakres prędkości obrotowej wrzeciona to 18.000 obr./min. Moc frezarki waha się od 4,7 do 7,5 kW. Całkowita masa maszyny Artmaster 3015 wynosi 1615 kg.

Frezarka może dodatkowo zostać wyposażona w skaner laserowy, który skanuje detal położony na powierzchni stołu roboczego, który może zostać odfrezowany zarówno w skali 1:1, jak i edytowany. Dzięki zastosowaniu serwomotoru zwiększa się wydajność pracy, a program dołączony do maszyny pozwala na wykonanie bardziej precyzyjnego modelu. Oprogramowanie do Artmaster 3015 pozwala na importowanie plików DXF. Możliwa jest praca z plikami w formacie DXF, PLT, STL, PTC, GBR, JPG, GIF, TIF.

 

Pełną ofertę maszyn firmy Artvinyl-Pol można znaleźć na stronie internetowej: www.artvinyl.eu.Kontakt w sprawie produktów:

ARTVINYL- POL Sp. z o.o.
Długa 16
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 (33) 87 09 714
www: artvinyl.eu
mail: wyślij wiadomośćdystrybucja folii PCV oraz PET na fronty meblowe i drzwi » folie matowe, na wysoki połyski, imitujące skórę, typu SOFT TOUCH, horyzontalne » akcesoria do kuchni i garderoby Wireli: kosze cargo, wysokie szafy cargo, kosze na śmieci, kosze do garderoby oraz kosze na pranie z prowadnicami typu tandem » płyty mineralno-akrylowych Reston typu solid surface do produkcji blatów » ALU CUBE - modułowe rozwiązanie z profili aluminiowych do projektowania szafek, regałów i stolików według własnego projektu
Podobne artykuły
Kolor w kuchni - jak dopasować kolor ścian do mebli

meble kuchenne

Kolor w kuchni - jak dopasować kolor ścian do mebli

Kolor to nośnik emocji. Potrafi nas pobudzić jak w przypadku czerwieni, wnieść klimat spokoju, jeśli... więcej...

Uchwyty krawędziowe - ukryta kontrola

meble kuchenne

Uchwyty krawędziowe - ukryta kontrola

Projektując nowoczesne wnętrza, chętnie czerpiemy inspiracje z zasady „mniej znaczy więcej”.... więcej...

Systemy elektrycznego wspomagania otwierania szafek i szuflad - naciśnij i otwórz

meble kuchenne

Systemy elektrycznego wspomagania otwierania...

Odpowiednie rozplanowanie układu kluczowych sprzętów i stref pracy to warunek niezbędny do zapewnienia... więcej...