Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

REJS

Kuchnia transitional - styl przejściowy

artykuł promocyjny

Mistrzowskie zestawienie starego z nowym, które pozwala na płynne przejście to cecha stylu transitional. Połączenie dawnego wzornictwa z nowoczesnymi rozwiązaniami, głównie w formie technologii, wpływa na nadzwyczajność takiego sposobu urządzania wnętrz. Brak schematów to kolejny atut, zwłaszcza dla osób otwartych na nowe, kreatywnych i indywidualistów. Idealny do kuchni z charakterem.

Kuchnia transitional - styl przejściowy

Kultowe meble z duszą

 

To bardzo często najważniejsze wyposażenie wnętrza w stylu transitional. Na szczególną uwagę zasługują kredensy, krzesła "ludwiki", meble na lwich łapach, czy okrągłe dębowe stoły. Często są one stare i widać na nich ślady użytkowania, zrąb czasu. Takie przedmioty można nabyć na aukcjach ze starociami, kupić na pchlim targu lub odziedziczyć. Kultowe meble często mają również odpowiedniki we współczesnej sztuce użytkowej. Wówczas nazywane są inspirowane danym modelem.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

 

W kierunku nowoczesności

 

Najnowsze technologie, nowoczesne motywy i modne materiały to drugie oblicze stylu transitional. Są one uzupełnieniem podbudowy stworzonej na bazie zabytkowych elementów. Super klasa sprzętu AGD w obudowie z drewna również może stać się idealnym pretekstem do wprowadzenia stylu przejściowego. Nowoczesne mogą być również tworzywa, np. polimerowe szkło na ścianie, chromowane dodatki, futurystyczne wzory itd. W tej roli doskonale sprawdza się także oświetlenie - technologia LED, ale również same oprawy o modernistycznych kształtach. Tradycyjna kuchnia może stać się transitional jeśli dołożymy do niej klika nowoczesnych dodatków. To najprostszy sposób na metamorfozę wnętrza.

Kuchnia transitional - styl przejściowyTransitional - jak wprowadzić styl przejściowy w kuchni

fot.: Twój Kwadrat

 

Równowaga

 

Znamienną cechą stylu przejściowego jest zachowanie równowagi w rozmieszczeniu elementów starodawnych z tymi nowoczesnymi. I choć całość jest złożona i wieloaspektowa to nie można przesadzić w żadną stronę. Wybrane wyposażenie musi ze sobą współgrać, nawet jeśli pochodzi z odległych epok. Ważne jest także, by nie było nudno. Taki styl nadal jeszcze jest niszowy i to czyni go wyjątkowym. Jeśli podjedziemy do urządzania kuchni z otwartym umysłem, to nawet z pozoru odmienne style mogą się wzajemnie akcentować.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

 

Unowocześniona klasyka

 

Klasyczna kuchnia to często połączenie barw ziemi - beże, brązy, biel, pastele - oraz naturalne materiały, głównie drewno. W wersji unowocześnionej, czyli transitional często dochodzą elementy high-tech, ale także wyraźne akcenty kolorystyczne. Ważne, by ostateczny wygląd był miły dla oka, uspokajał i dawał poczucie równowagi.

fot.: Ewem - Projektant Wnętrz Edyta Wełnicka

 

Sztuka łączenia - sprawdź także:

 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Ewem, Twój Kwadrat



Przeglądy


Facebook
Instagram