Wykorzystanie przestrzeni w kuchni - reling kuchenny

data aktualizacji: 06-12-2018, 11:07 – artykuł promocyjny

Niezależnie od tego, czy lubimy gotować, czy też jest to tylko jeden z licznych obowiązków, jedno jest pewne – dobrze zaprojektowana kuchnia potrafi znacznie ułatwić życie i oszczędzić nerwów. Nic nie jest bowiem tak denerwujące jak wypadające z szafy rondle, szuflady bez dna, w których nie można niczego znaleźć oraz blaty zastawione różnościami, których nie ma gdzie schować. W przestrzeni, w której dużo się dzieje, liczy się przede wszystkim wygoda i możliwość szybkiego zlokalizowania tego, co akurat jest nam potrzebne.

Wykorzystanie przestrzeni w kuchni - reling kuchenny


Logistyka w kuchni

Często jednak, projektowana na papierze przestrzeń okazuje się nieco mniej funkcjonalna w praktyce. Dlaczego? Zwykle podczas planowania kuchni myślimy o funkcjonalności w dużym wymiarze, a więc o tym, aby pomieszczenie podzielone było na obszary zgodne z ciągiem technologicznym. Odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych stref – zapasów, przechowywania zastawy, przygotowywania posiłków, zmywania i gotowania pozwala zaoszczędzić niepotrzebnej drogi podczas codziennej pracy w kuchni, a przy okazji uczynić ją łatwiejszą i bardziej bezpieczną.

Planujemy więc dostosowaną do naszych potrzeb ilość szaf i szuflad. Są jednak przedmioty, które powinny być zawsze w zasięgu ręki i to na nie najtrudniej znaleźć odpowiednie miejsce. Aby nie zajmować cennego miejsca na blatach, warto rozważyć zastosowanie drobnych, ściennych rozwiązań, które nie zajmą zbyt wiele miejsca, a jednocześnie pomogą w organizacji kuchennych niezbędników.


Dodatkowe miejsce na przybory kuchenne

W tej sytuacji idealnie sprawdzają się relingi, które z łatwością można umieścić w przestrzeni między wiszącą szafką a blatem, czy też pod okapem kuchennym. Jak to zrobić? Jeśli chcesz mieć dowolność w tworzeniu swojej przestrzeni i możliwość wprowadzenia zmian w późniejszym czasie, możesz skorzystać z samoprzylepnych śrub marki tesa®.


Łatwy montaż

Rozwiązanie bazujące na silnej substancji klejącej idealnie sprawdza się na stabilnym podłożu, jednocześnie nie uszkadzając płytek. Wystarczy oczyścić powierzchnię z brudu i kurzu przy pomocy ściereczki nasączonej wodą lub czystym alkoholem. Śruby należy przykleić wstępnie do powierzchni, upewniając się, że umieszczone zostały w odpowiednich miejscach do zamocowania relingu. Podstawę wypełnia się masą klejącą dołączoną do zestawu, aż do momentu, gdy klej zacznie wypływać mniejszym otworem. Po tak przeprowadzonym montażu, należy poczekać 12 godzin, aby masa klejąca wyschła. Gotowe! Reling można zawiesić na śrubach.

reling kuchenny mocowany bez wiertarki - montażreling kuchenny mocowany bez wiertarki - montażreling kuchenny mocowany bez wiertarki - montażreling kuchenny mocowany bez wiertarki - montażreling kuchenny mocowany bez wiertarki - montażreling kuchenny mocowany bez wiertarki - montażreling kuchenny mocowany bez wiertarki - montażreling kuchenny mocowany bez wiertarki - montażreling kuchenny mocowany bez wiertarki - montaż


Możliwość personalizacji

Dzięki wykorzystaniu rozwiązania samoprzylepnego nie trzeba wiercić w płytkach i narażać ich na pęknięcia, a na dodatek, przytwierdzone śruby można zdjąć nie pozostawiając śladu. Jeśli więc zdecydujesz się na inny design lub reling o innych wymiarach, bez problemu dokonasz zmian nie robiąc przy tym żadnego bałaganu. W zależności od potrzeb, zamontowany reling możesz spersonalizować, umieszczając na nim haczyki, zaczepiane półki lub koszyki, czyli to co w danym momencie najbardziej Ci się przyda. Dzięki temu, wszystko co niezbędne podczas gotowania będzie zawsze w zasięgu ręki.

Kontakt w sprawie produktów:

tesa tape Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 184
60-166 Poznań
tel. (61) 8746 147
www: www.tesa.pl
mail: wyślij wiadomośćplastry montażowe » haczyki montażowe » dwustronne taśmy montażowe » taśmy klejące » taśmy malarskie » haczyki wodoodporne » rozwiązania samoprzylepne » akcesoria łazienkowe
 

Zobacz zdjęcia w galerii tesa tape:
Podobne artykuły
Kuchnia w wielkanocnym klimacie - świątecznie i na kolorowo

akcesoria kuchenne

Kuchnia w wielkanocnym klimacie - świątecznie...

Wielkanoc to czas kojarzący się z feerią barw - pastele królują wszędzie i nawet nie przeszkadza... więcej...

Smak dzieciństwa zamknięty w słoiku

akcesoria kuchenne

Smak dzieciństwa zamknięty w słoiku

Domowe przetwory od zawsze były pożądane. Już w średniowieczu pracowano nad metodą przedłużania przydatności... więcej...Partnerzy

logo Deante      Nescafe Dolce Gusto

  logo Teka

   logo Peka       logo Helios

    Franke

Kuchinox  Emako

Electrolux      Laveo

Neonet